Новини

Продюсерка FILM.UA Group Ірина Костюк стала академіком Європейської кіноакадемії

Новини
• 12.06.2020

Продюсерку FILM.UA Group та медіаекспертку Ірину Костюк було прийнято до складу Європейської кіноакадемії (European Film Academy – EFA). Сьогодні EFA, заснована у 1988 році, об'єднує 3 800 професіоналів кіно- і телеіндустрії з 54 країн. Глядачам академія відома перш за все своєю щорічною кінопремією, яку називають європейським «Оскаром».

«Мета EFA – просувати європейське кіно і представляти інтереси європейського кіновиробництва на світовому рівні. Для нас долучення до роботи академії – це можливість вивчати досвід національних кіношкіл Європи, обмінюватися творчими і бізнес-ідеями, переймати кращі практики і брати участь у спільних проєктах з визнаними європейськими і світовими продюсерами, режисерами, сценаристами. Україна стає повноправним учасником європейського кінопроцесу й українське кіно отримує доступ на спільний кіноринок. Я впевнена, що все це послужить для розвитку національної кіноіндустрії в Україні та визнання українського кіно в Європі», – зазначила Ірина Костюк.

Протягом 20-річної медіакар'єри Ірина була залучена до виробництва контентних проєктів різних напрямів: телевізійних, кінопрокатних, анімаційних, цифрових. З 2014 року в команді FILM.UA Group вона займається продюсуванням серіалів і прокатного кіно, а також представляє проєкти FILM.UA Group на всіх ключових кіноринках і міжнародних заходах індустрії кіно та телебачення, де часто виступає в якості експерта на конференціях і панельних дискусіях в рамках своєї експертизи.


У портфоліо кінопродюсерки – найуспішніша комедійна українська кінофраншиза «Скажене весілля», яка встановила кілька національних рекордів як у прокаті, так і на телебаченні. Всього на «Скажене весілля» та «Скажене весілля-2» було продано більше 1,1 млн квитків, а сумарні касові збори перевищили 96 млн гривень. Загальна аудиторія всіх показів обох частин у телеефірі каналу «1+1» склала 17,6 млн глядачів.

Географія прокату «Скаженого весілля» включає також Австралію, Канаду, Португалію, Польщу і США. Крім того, вперше в історії формат українського кінофільму був проданий за кордон. Проєкт уже реалізований у Литві і зібрав у прокаті більше 800 тисяч доларів. До виробництва готується локальна версія в Румунії. Завдяки комерційному успіху творці фільму першими у вітчизняній кіноіндустрії повернули Державному агентству України з питань кіно гроші, що були виділені на виробництво фільму, разом з відсотками. 

З-поміж інших проєктів FILM.UA Group, які продюсує Ірина Костюк, – повнометражні анімаційні фільми. Це «Роксолана», виробництво якого планують завершити у 2022 році, і «Мавка. Лісова пісня» (2021), який ще до виходу в прокат створив унікальний кейс для українського і міжнародного кіноринку. Права на показ фільму вже продані до 21 країни Європи, а також до країн Близького Сходу і Північної Африки. Сам мультфільм перетворився в мультиплатформенний бренд – «Всесвіт Мавки». Його прояви втілено в різноманітних ліцензійних форматах і товарах, що включають книги, продукти харчування, ювелірні прикраси, колекцію одягу і брендований простір.

До того, як приєднатися до команди FILM.UA Group, Ірина Костюк відповідала за закупівлю міжнародного контенту на каналах медіагрупи «Інтер», була співзасновницею та директоркою першої української медіаконсалтингової компанії Media Resources Management, потім обіймала посаду генерального продюсера телеканалу ТЕТ, запускала рейтингові національні телепроєкти, реаліті-шоу і серіали. 

Новий статус допоможе Ірині Костюк разом з колегами продовжити розвиток національного українського кіно в загальноєвропейському контексті. Всього українську кіноіндустрію в Європейській кіноакадемії представляє 51 професіонал.