Новини

Творці фільму-помсти “Конотопська Відьма” презентували офіційний постер стрічки: дивіться у кіно з 22 серпня, до Дня Незалежності

Новини
• 27.06.2024

За сюжетом, Олена – прадавня відьма з Конотопу повертає свої запечатані сили, аби відплатити окупантам за вбивство свого коханого Андрія на початку повномасштабного вторгнення. Сповнена жагою до помсти, жінка починає свій кривавий шлях. Загарбники гинуть один за одним у страшних муках. Кожна смерть залишає свій слід на тілі Відьми - жінку поглинає Морок. Цю метаморфозу візуалізує постер фільму - на обличчі Олени проступають символічні темні сили. Таким чином творці прагнули показати вплив люті: вона може змінювати людину навіть зовні.

«Для нас важливо показати, що попри безумовність факту покарання окупантів за все скоєне, українцям необхідно зберігати людське обличчя. Життєві випробування часом заводять нас до точки непростого вибору. Такий вибір постає і перед головною героїнею нашого фільму, Оленою: підкоритися Мороку й упиватися помстою за смерть коханого чи повернути в бік світла й знайти мотивацію жити та боротися за своє майбутнє далі», - Ірина Костюк, продюсерка фільму.

Для створення образу Відьми костюмерний департамент стрічки, на чолі з Іриною iSkу, яка є діючим військовим фотографом 59 бригади ім. Якова Гандзюка, вивчав словʼянську історію та культуру. Зокрема, у фільмі широко використовуються слов'янські руни - вони слугують елементами образу головної героїні.

«Ми намагалися максимально фантазувати на тему саме слов’янської відьми, хотіли зробити її впізнаваною по силуету, але в той же час і супер незвичною, щоб люди ще більше зацікавилися нашою культурою, корінням і генетичним кодом», - розповідає художниця з костюмів Ірина iSky.

Загальну композицію постеру доповнює рунний оберіг, який також створив костюмерний департамент. Він поєднав у собі традиційні елементи вишивки, що використовували жителі Сумщини, а саме - Конотопу, а також “шолом жаху” - слов'янський, скандинавський та ісландський символ, що покликаний наганяти страх в серцях ворогів та навертати їх до втечі. Нині ж його нерідко можна побачити на шевронах українських військових. Цей символ зʼявиться і на тілі Відьми, концентруючи всю відьомську силу, слугуватиме її невичерпним джерелом.

З 22 серпня 2024 “Конотопська Відьма” у кіно, до Дня Незалежності України.