Новини

Медійний гігант ZDF Enterprises бачить нові можливості у змінах на телеринку

Медіа про нас
• 15.04.2019

Поки міжнародна медійна індустрія намагається впоратися з тектонічними зсувами, що виникли через зростання популярності стрімінгових сервісів, ZDF Enterprises опинилася на гребені хвилі, користуючись новими можливостями, створюючи бізнес-моделі і формуючи партнерства з такими компаніями як Netflix та інші гравці цифрового простору.

У якості глобального сейлз-агента, представника з ліцензування і ко-продукції, ZDFE як права рука німецького бродкастера ZDF давно зарекомендувала себе як незалежного гравця на внутрішньому та глобальному ринках і швидко адаптується до нової реальності галузі.  
Компанія також розширила обсяг своєї діяльності у продажах і виробництві шляхом ключових придбань як частини її загальної стратегії зростання.  

«Мы спробували зустріти зміни з розпростертими обіймами і скористатися проривом, який створили ці платформи на ринку через діджиталізацію та стрімінг, сприйняли їх як можливості, а не загрозу, - розповідає Variety Фред Бюрксен, президент і генеральний директор ZDFE. – Поки нам удається отримувати з цього прибуток».

Деякі свіжі релізи компанії вже придбали для стрімінгу такі гіганти як Netflix, Hulu і Nickelodeon. ZDFE також попрацювала з Netflix для запуску шоу з програмних пакетів, проданих цьому стрімінговому лідеру. Що ж стосується виробництва, то компанії теж співпрацюють усе тісніше; Netflix приєдналася до команди дитячого фентезійного серіалу «Найгірша відьма» (The Worst Witch) в якості продюсера, разом із CBBC, ZDF і ZDFE.

Філіали ZDFE, які займаються продакшеном, також знаходять усе привабливіші можливості. Bavaria Fiction, 49% акцій якої належать ZDFE, займається проектом «Фройд» (Freud), історичною кримінальною драмою про Зігмунда Фройда, для Netflix і ORF (Австрія).  

Компанія вже давно є активним міжнародним гравцем, просуваючи свій каталог і задовольняючи поточний світовий запит на сценарний контент.  

ZDFE рано усвідомила потенціал Скандинавії, створивши серію фільмів про Курта Валландера на основі книжок шведського письменника Хеннінга Манкеля, довготривалий детективний серіал «Бек» (Beck) за романами Май Сьовалл і Пера Вальо, а також екранізацію трилогії «Мілленіум» Стіга Ларссона.  

Петер Надерманн, колишній продюсер у ZDF і ZDFE, зіграв ключову роль у тому, щоб зробити скандинавський нуар родзинкою програмного портфоліо групи. Нещодавно він повернувся до компанії після того, як ZDFE придбала 49% його продакшену Nadcon Film, розташованого в Кьольні. Компанію створили в 2012 році Надерманн і німецька група Constantin Film, що працює в розважальній індустрії. ZDFE придбала частку групи в січні, а Надерманн залишився власником контрольного пакету. «У Петера справжній нюх на відмінний контент», - каже Бюрксен.

Компанія Nadcon стала співпродюсером таких серіалів як шведська кримінальна драма «Приплив» (Spring Tide), дансько-шведський трилер «Сіра зона» (The Gray Zone) і іспанський фільм «Невидимий вартовий» (The Invisible Guardian), а також останнього повнометражного релізу Лоне Шерфіга «Доброта незнайомців»» (The Kindness of Strangers), цьогорічного фільму відкриття Берлінале.

Надерманн також працював продюсером міжнародної кримінальної драми «Команда» (TheTeam) від Network Movie, ще однієї ключової підконтрольної ZDFE компанії.

Network Movie стала партнером шведської компанії Anagram у спільному виробництві майбутнього шпигунського серіалу з місцем дії в Берліні «На захід від свободи» (West of Liberty), який ITV продає на міжнародному ринку.

Бюрксен зазначає, що з нетрадиційних ринків приходить усе більше оригінальних історій. «Ми дуже уважно спостерігаємо за Іспанією, Центральною Європою, особливо Україною. Це ковток свіжого повітря в індустрії».

Дійсно, підбірка міжнародних проектів ZDFE, де можна знайти як європейські, так і американські серіали, містить український трилер «Схованки» від FILM.UA Group, продакшен-компанії, відомої своїм успішно продаваним телешоу «Нюхач».

Бюрксен стверджує, що Центральна і Східна Європа активно розвиваються. «Відчувається імпульс до руху. Я бачу хороші можливості. Усе гаразд і з креативом, і з реалізацією. Це головні передумови. Сьогоднішньому ринку потрібні добре розказані оригінальні історії, звідки б вони не були. Так ми і знайшли «Хованки».

ZDFE раніше займалася польським серіалом від HBO «Кордон» (The Border), і цей досвід був позитивним, зазначає Бюрксен. 
Серед інших поточних проектів ZDFE – франкомовний канадський кримінальний трилер «Віктор Лессар» (Victor Lessard), британська детективна драма «Лондон убиває» (London Killsі французька сімейна драма «За зачиненими дверима» (Beyond Appearances).

Variety