Новини

Нові пункти на шляху першого українського нуару «Схованки»!

Новини
• 24.12.2019

За цей рік перша українська нуарна драма «Схованки» пройшла величезний шлях від закінчення виробництва до великої подорожі найвідомішими серіальними фестивалями Європи та телевізійної прем’єри в Україні. 

Прем’єрний показ серіалу «Схованки» відбувся на українському телебаченні на каналі ICTV в жовтні. Дякуємо всім глядачам, які уважно стежили за розвитком сюжету, чекали на нові серії та залишали свої відгуки, зробивши телеканал ICTV лідером слоту!  

Раніше ми вже розповідали про те, що проєкт побував на MIPDrama Buyers Summit у Каннах, The Great Series Summit у Кельні, східноєвропейському ринку контенту NATPE в Будапешті, фестивалі Série Series у Фонтенбло, на Kyiv Media Week, фестивалі Serial Killer у Брно, кіноринку MIPCOM у Каннах та MIA Summit у Римі. Проте на цьому історія серіалу не зупиняється: він продовжує дивувати та підкоряти найвідоміші світові фестивалі.

На початку листопада «Схованки» були представлені на фестивалі серіалів та телефільмів SERIENCAMP у Мюнхені. Про проєкт розповідали  продюсерки Олеся Лук’яненко та Катерина Вишневська у панелі «New Frontiers of Serial Storytelling», присвяченої Центральній, Східній та Південно-Східній Європі. Крім «Схованок», у рамках дискусії розповідали про два проєкти,  створені НВО Europe: хорватський трилер «Success» та польський серіал «Wataha». До речі, FILM.UA Group брала участь у зйомках українського блоку одного з сезонів «Ватаги». 

Європейські колеги назвали український нуар «візуально неперевершеною кримінальною нуарною сагою» та зазначили високий рівень виробництва. На фестивалі також відбувся скринінг перших двох серій серіалу.

Наступним пунктом стане Göteborg Film Festivalголовний фестиваль Скандинавських країн та основна платформа для спілкування кіноіндустрії регіону, що відбудеться наприкінці січня у Гетеборзі. «Схованки» будуть представлені на дводенній конференції TV Drama Vision, яка проходить під час фестивалю. На ній щороку розповідають про вироблені за межами Скандинавії міжнародні серіали, що, як очікується, вплинуть на світову серіальну індустрію у новому році. Отже, «Схованки» – це тренд. 

А ще, проєкт буде представлений у рамках спеціальної програми, що існує вже третій рік. Одному з серіалів програми фестиваль влаштовує сесію binge watching – показ усіх епізодів підряд. Обраний проєкт має бути новим словом в європейському серіальному виробництві та настільки цікавим, що глядач дивитиметься його не відриваючись кілька годин. У 2018 році відбувся такий показ німецького проєкту «Вавилон – Берлін», у 2019 – італійського «Il Miracolo». А в 2020 році глядачі побачать усі серії «Схованок». 

А далі серіал виходить у відкрите море: вже невдовзі він стане доступним глядачам Бельгії, Голландії, Люксембургу, Чехії, Італії та Німеччини завдяки угодам, укладеним міжнародним дистрибутором проєкту – ZDF Enterprises.

Вітаємо колег та бажаємо нових успіхів!

А для тих, хто пропустив серіал на телебаченні, нуарний детектив «Схованки» доступний для перегляду на офіційному YouTube-каналі FILM.UA Group за посиланням.

Довідка

Режисер: Ірина Громозда

Продюсери: Віктор Мірський, Олеся Лук’яненко, Катерина Вишневська, Андрій Ризванюк

Автор сценарію: Симор Гласенко (Олександр Процюк)

Оператор: Сергій Крутько

В ролях: Юлія Абдель Фаттах, Петро Риков, В’ячеслав Довженко, Яків Кучеревський, Олександр Кобзар, Валерій Легін, Євгенія Гладій, Олександр Соколов, Володимир Заєць та ін

Жанр: кримінальна драма

Виробництво: FILM.UA

Дистрибутор: ZDF Enterprises

Синопсис: У звичайній квартирі батько та донька грають у схованки. Батько заплющує очі й рахує. Один… Два… Три… Чотири… П’ять… Скінчивши відлік, починає шукати дівчинку і не знаходить. При чому квартира замкнена на ключ зсередини, а під час гри ні він, ні дитина її не залишали. Зрозумівши, що донька зникла по-справжньому, батько звертається до поліції. Пізніше, коли відео зі зниклою дівчинкою з’являється в мережі, де вона тримає табличку із загадковою комбінацією цифр, стає зрозуміло, що це тільки перша жертва.