Новини

Prințesa furată: відсьогодні мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» стартував у кінотеатральному прокаті Румунії

Новини
• 16.03.2018

Сьогодні у Румунії розпочався прокат української анімаційної стрічки «Викрадена принцеса:Руслан і Людмила» (Animagrad, FILM.UA Group). У перший вікенд дебютну стрічку української студії показуватимуть на 79 екранах країни. Румунія стане першою країною міжнародного прокату для мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила». Першою румунською компанією, що зацікавилась українським мультфільмом стала Fast Production, якій і належать права на прокат стрічки. Згодом, високо оцінивши потенціал мультфільму, до релізу в румунських кінотеатрах був залучений найбільший дистриб’ютор країни Ro Image, який також займається дистрибуцією Paramount and Universal на цій території.

На початку 2018 року у Румунії стартувала рекламна кампанія мультфільму: була адаптована більша частина промо-пакету, офіційний постер, а також перший тизер та трейлер мультфільму були перекладені румунською мовою – стрічка отримала назву «Prințesa furată», тобто «Викрадена принцеса».

У дубляжі мультфільму взяли участь професійні актори озвучування та зірки румунського шоу-бізнесу. Кота Вченого, який в українському прокаті говорить голосом телеведучого Юрія Горбунова, озвучив румунський «Потап» – популярний хіп-хоп виконавець, хореограф, режисер та актор Едуард Міхаіл Андріану, більш відомий під сценічним ім’ям CRBL.

Дубляж головного героя мультфільму мандрівного актора Руслана доручили досвідченому актору дубляжу Крісті Неакшу, який спеціалізується саме на анімації. Його голосом розмовляють Малий з «Сімейки Крудсів» (в оригіналі – Райан Рейнольдс), Джонатан з «Монстри на канікулах» (в оригіналі – Енді Семберґ), Смурфик Незграбко з «Смурфики 2» (в оригіналі – Антон Єльчін) та інші.

Наступною країною міжнародного прокату мультфільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» стане Туреччина: український анімаційний фільм показуватимуть там з 23 березня. З 5 квітня анімаційна стрічка з’явиться у прокаті Хорватії, з 6го – у Болгарії, а з 12го – країнах Середнього Сходу. Влітку мультфільм покажуть у Польщі, Естонії, Ізраїлі, Китаю та Кореї, дуже скоро компанії-дистриб'ютори Ірану, Чехії та Латинської Америки оголосять про дати початку прокату на цих територіях. Всього, мультфільм попередньо проданий більш ніж на 50 країн, у тому числі у Францію, Німеччину, країни Близького Сходу, Південної Африки та Азії.

Довідка. «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» — перший повнометражний мультфільм для українського і міжнародного прокату у виробничій лінійці анімаційної студії Animagrad. Права на його прокат попередньо продані у близько 50 країн, включно з Китаєм, Південною Кореєю, Францією, Польщею, Болгарією, Німеччиною, а також країнами Близького Сходу, Північної Африки та Латинської Америки. Мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» став переможцем 9-го конкурсного відбору Держкіно, сума державного фінансування складає близько 20% від загального бюджету в 95 млн. грн.

У роботі над дубляжем мультфільму взяли участь відомі зірки українського шоу-бізнесу. Головних героїв, Мілу і Руслана, дублювали солісти гурту «Время и Стекло» – Надя Дорофєєва та Олексій Завгородній (Позитив), а головному лиходієві, чаклуну Чорномору, свій голос подарував Євген Малуха, - культовий актор дубляжу, якого український глядач знає за ролями інопланетянина Альфа з однойменного серіалу, і Гомера Сімпсона. Також у дубляжі взяли участь актори «ДИЗЕЛЬ Студіо» Євген Гашенко, Єгор Крутоголов та Олександр Бережок, телеведучі Юрій Горбунов, Сергій Притула, Маша Єфросиніна, музиканти Олег «Фагот» Михайлюта та MONATIK, блогер Пупсі Кіра, заслужені майстри спорту України Василь Вірастюк та Олександр Усик, актори Микола Боклан, Олег Волощенко та Роман Луцький.

В Україні прокат анімаційного фільму «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» стартував 7 березня 2018 року.

Стежити за новинами проекту можна на офіційній Facebook-сторінці, в Instagram-акаунті, і на сайті мультфільму.