Новини

Роман Софії Андрухович “Фелікс Австрія” номіновано на літературну премію Жана Моне у Франції

Новини
• 15.03.2018

Роман української письменниці Софії АндруховичФелікс Австрія”, над екранізацією якого працює FILM.UA Group, номіновано на французьку літературну премію Жана Моне, що з 1995 року вручається європейським авторам за кращу книгу написану або перекладену французькою мовою. Імена переможців будуть оголошені 13 червня.

До шорт-листу премії також увійшли такі європейські письменники як Шанталь Тома (Франція), авторка роману “Прощавай, моя королево” екранізованого в 2012 році режисером Бенуа Жако;Себастьян Баррі(Ірландія) автор роману “Скрижалі долі”, за мотивами якого в 2016 році знято однойменну стрічку; Алан Голлінггерст (Великобританія) володар Букерівської премії 2004 року; Хосе Карлос Ллоп(Іспанія), Йон Кальман (Ісландія) та Чель Андерс Вестьо (Швеція).

Нагадаємо, роман “Фелікс Австрія” вийшов у французькому перекладі в січні 2018 року у видавництві Noir sur Blanc. Цього року очікується  видання в Словаччині та США. Минулого року роман вийшов в Угорщині (Typotex) та Чехії (Větrné mlýny). Влітку 2016 року видавництво Czarne випустило книгу польською мовою, а в австрійському видавництві Residenz Verlag вийшов німецькомовний переклад роману. 

Права на екранізацію роману «Фелікс Австрія» придбала FILM.UA Group. На даний момент фіналізується робота над сценарієм фільму та  домовленості з польськими партнерами по ко-продукції, розпочався пошук локацій для зйомок в Івано-Франківську. Продюсер проекту - Надія Зайончковська, автор сценарію - Аліна Семерякова в колаборації з Софією Андрухович. Зйомки картини заплановано на 2018 рік. 

Дія роману «Фелікс Австрія» розгортається у Станіславові (нинішньому Івано-Франківську) кінця ХІХ – початку ХХ століття. Звичайне місто на кресах «щасливої Австрії», в якому живуть, страждають, нероздільно закохуються, захоплюються наукою і шарлатанськими виступами всесвітньо знаних ілюзіоністів, розважаються на балах і карнавалах, ходять на шпацер і ховають таємниці у різьблених комодах. І на тлі епохи, яка для нащадків щораз більше обростатиме міфами про ідилічне життя, — долі двох жінок, що переплелися так тісно, як стовбури дерев – у нерозривному зв’язку, який не дає ні жити, ні дихати, ні залишитися, ні піти.

Нагороди та премії:

2014 — ЛітАкцент року (“Фелікс Австрія”) (Україна)
2014 — Книга року Бі-Бі-Сі (“Фелікс Австрія”) 
2015 — Літературна премія імені Джозефа Конрада-Коженьовського (Польща – Україна)
2015 – премію Фонду Лесі та Петра Ковалевих (США) (“Фелікс Австрія”)
2016 – Visegrad Eastern Partnership Literary Award (“Фелікс Австрія”) (Словаччина, Польща, Чехія, Угорщина)