Новини

Відбулася презентація ініціативної групи #КіноКраїна

Новини
• 10.07.2015

Найбільші теле- і кіновиробники України об'єдналися в ініціативну групу #КіноКраїна, щоб створити працюючу, самоокупну, конкурентоспроможну галузь виробництва масового глядацького кіно і серіалів в Україні.

В основі лежить реформування законодавства України з метою створення сприятливих економічних умов як для розвитку ринку виробництва всередині країни, так і для залучення зарубіжних інвестицій в галузь. Два основних інструменти створення таких умов, на думку ініціативної групи - прямі державні інвестиції та повернення. Була запропонована така формула прямих державних інвестицій: 80% держава і 20% - компанія-продюсер для фільмів, і 50% держава і 50% компанія-продюсер - для серіалів.

Щодо повернень - було запропоновано 25% повернення коштів, вкладених компанією-продюсером у зйомки на території України, а також 10% витрат, сплачених з території України і кваліфікованих, як оплата праці акторів та інших іноземних працівників, які не є резидентами України і не оплачують ПДФО в статусі резидента України.

Результатом реформ має стати створення передумов для виробництва мінімум 5000 серій якісних українських серіалів і 75 українських касових фільмів протягом 5 років.

За оцінками #КіноКраїни, для запуску «маховика» виробництва якісного та затребуваного українським глядачем вітчизняного кіно і телепродукту потрібна державна інвестиція в розмірі $250 млн. за 5 років.

Презентував запропоновану #КіноКраїною модель Володимир Бородянський, керівник групи StarLightMedia.

«Індустрія кіно- і серіального виробництва - це не просто робочі місця і податки. Це індустрія, яка несе в собі цінності та об'єднує країну навколо них. І не менш важливо, що поруч з цінностями йде те, що називається національним оптимізмом і це те, чого нам зараз так бракує. Це ті завдання, які ми хочемо реалізовувати, а держава - реалізовувати зобов'язана». - підкреслив Володимир Бородянський.

Позиції та напрацювання держави з даного питання представили: В'ячеслав Кириленко, віце-прем'єр-міністр, міністр культури України, та Пилип Іллєнко, голова Державного агентства України з питань кіно. Також вони розповіли про нову редакцію законопроекту «Про державну підтримку кінематографії в Україні», в основі якої знаходиться революційний підхід до фінансування та заохочення національного кіновиробництва. Але, на сьогоднішній день цей законопроект ще перебуває в стані розробки та громадського обговорення.

Ініціативну групу # КіноКраїна на заході представляли:

Ірина Курчакова, програмний директор телеканалу «Інтер», Володимир Бородянський, керівник групи StarLightMedia, Євген Лященко, директор медіахолдингу «Медіа Група Україна», Сергій Созановський, співзасновник групи компаній FILM.UA Group, Віктор Приходько, директор компанії Pro TV, Владислав Ряшин, голова Наглядової ради групи компаній Star Media. Також зі спеціальною доповіддю про ефективні моделі роботи кіно і телегалузі в зарубіжних країнах виступив Володимир Котенко, партнер, керівник податкової та юридичної практики компанії Ernst & Young в Україні. Модератором заходу став Андрій Куликов, експерт з засобів масової інформації, журналіст, ведучий програми «Свобода Слова».

Учасники ініціативної групи #КіноКраїна: StarLightMedia (телеканали СТБ, ICTV, «Новий канал», М1, М2, QTV), Inter Media Group (телеканали «Інтер», НТН, «Мега», К1, К2, Zoom, «Піксель» і «Ентер-фільм»), «Медіа Група Україна» (телеканали «Україна», «НЛО TV», «Футбол 1», «Футбол 2», «Індиго ТВ» і ряд регіональних телеканалів), кіностудії FILM.UA Group, Star Media і Pro TV.

На думку МедіаНяні, презентація групи пройшла позитивно і змогла здивувати присутніх. Головним завершенням вечора стала заява Володимира Бородянського, яка викликала бурю захоплення і овацій у присутніх: «Ми - компанії StarLightMedia, FILM.UA та PROTV - готові за свій рахунок дозняти фільми, які не може дозняти Держкіно. При виконанні двох умов: ми проведемо аудит бюджетів та аудит знятого матеріалу. Якщо вони нас влаштують - ми профінансуємо ці проекти».