Новини

Будинок з привидами: що приховують склади FILM.UA

Новини
• 08.06.2012

Костюмерні і реквізиторські - це особливий світ, який живе за своїми законами і зберігає безліч таємниць. На FILM.UA склади костюмів і реквізиту живуть за законом збереження енергії - нічого нікуди не дівається: речі, що з'явилися для певного проекту, осідають на стелажах складів і починають жити власним життям, кочуючи з проекту в проект. Разом з «господинями» всіх цих багатств я спробувала відстежити круговорот реквізиту в проектах, а заодно подивитися, чим розжилася кіностудія за 10 без малого років існування.

Потрапивши на склад реквізиту - ангар з приглушеним світлом, заставлений меблями, посудом, побутовою технікою та купою девайсів, призначення яких відомо лише Богу і художникам-постановникам, я, зізнатися, злегка розгубилася. А тому попросила начальника складу реквізиту Наталю Веселку почати з самого цікавого:

- Будь ласка - старі меблі, що приїхала до нас із проектів «Московська Сага» і «Важкий пісок». Таких ні в кого більше немає.

- Коли вона була зроблена?

- 40-і, 50-і роки. Меблі, дійсно, ексклюзивні - таких вже ніде не знайдеш, і ми дуже дбайливо ставимося до них, намагаємося поменше травмувати. Це справжнє дерево, яке, на жаль, схильне до руйнування.

- Напевно, вимагає зберігання в спеціальних умовах?

- Непогано було б провести реставраційні роботи - було б добре, якби у нас була така майстерня або якийсь підрозділ. Добре, що зараз Олег Цьось з'явився, який на всі руки майстер, але один він не впорається - обсяги дуже великі.

- Це вже 50-ті роки, - вказує Наталя на буфет зі скляними дверцятами. - Типові радянські меблі. У нас 3 таких буфета, до яких ми дбайливо ставимося, тому що вони дуже знакові і добре «працюють» у кадрі. Є у нас ще один раритет - поворотний трюмо, правда, зараз воно на зйомках.

А ось ще одна річ, «працює» постійно - чавунна ванна на золотих лапах. Правда, я не знаю, як ви її сфотографуєте - тут трупи лежать.

На «трупи» уваги не звертаємо - дивимося на золоті лапи

- Річ сучасна, але дуже дорога і важка, тому її легше орендувати у нас, ніж купити або орендувати в магазині - подряпини неминучі навіть при самому дбайливому ставленні. Ось її і орендують - для серіалів, телепроектів і навіть кліпів.

- Ось годинник, який дуже часто знімають - він був практично у всіх наших військових проектах: «Полюванні на Вервольфа», «Паршивих вівцях», «Доставити за будь-яку ціну»...І не тільки в наших. Його зробили за радянських часів, але коли саме, зрозуміти складно - дуже-дуже добре замаскували під старовину. Бачите, стилістика 40-50-х років, але думаю, річ молодше.

- А тут у нас - склад валіз, вони теж приїхали з «Московської саги» і «Важкого піску». Їх більше 130 штук, і всі раритетні, військового часу. Наш склад взагалі почався з цих валіз і цих меблів. Розповідали, як привезли три фури з Щорса і «тимчасово» прибудували в це приміщення. Коли я прийшла, взагалі не розуміла, що тут: верх шафи, наприклад, міг бути в одному місці, а низ - в іншому. Стелаж був один-єдиний, так що довелося збирати з підручних засобів, приносити з бомбосховища, спеціально закуповувати - по краплині, загалом, збирали.

«Сучасний посуд у нас тут. Це все теж прийшло з проектів, починаючи з «Серцю не накажеш»

- Багато посуду розбивається на зйомках?

- Відсотків 10 йде, що стосується не тільки реквізиту. Але, як правило, наші проекти відновлюють, або роблять гідну заміну.

Переконавшись, що склад справив на мене незабутнє враження, Наталя Веселка запропонувала оглянути другу частину своїх володінь - світлішу і не так схожу на фільми з привидами.

На складі - постійний рух, простоючого реквізиту просто немає: якщо звільнилося місце, його тут же заповнюють речі з проекту, який як раз здається.

- У нас дуже багато медичної апаратури радянського часу - теж велика цінність, яка прийшла з проекту «Жіночий лікар». Художник Інга Житня обіцяла розказати, що як працює, тому що тут багато діючої техніки.

- У яких проектах використовувалася раритетні меблі?

- Практично всі предмети (може, крім пари шаф) працювали в наших проектах. До того ж, їх орендують: недавно, наприклад, Star Media знімала проект «Анна Герман» - вони брали у нас багато меблів і зброю.

А ось, власне, і зброя.

- Багато чого зараз немає на складі. Наприклад, для проекту «Лист очікування» закупили гарний м'який куточок, а зараз він використовується на зйомках ситкому «Таксі».

- Для чого окремий склад?

- М'які декорація сильно накопичує пил, а в тому приміщенні обстановка курна - раніше був цементний цех. Пил досі літає по території.

Вдосталь надивившись на реквізит, я вирушила в костюмерні, яких на FILM.UA, як і складів реквізиту, декілька.

А ось - медичний одяг, який брав участь в проектах «Жіночий лікар», «Лист очікування» і «Територія краси»

За словами Ірини, на складі зберігається більше 18 тис. предметів. І це - тільки жіночий одяг. Під цим приміщенням знаходиться ще 6 складів - чоловічий, трохи театрального, військовий, верхній одяг та взуття

- А шинелі звідки?

- Це «Чапаєв». Форма австрійських солдатів - галіфе і кітелі, а це їх шинелі.

- А от у мене є одяг Гітлера. Його грав Михайло Єфремов в «Полюванні на Вервольфа»: був парадний костюм, і плащ, і кашкет - все «правильне», дуже добре виконаний.

- Ось «Нюхача» відібрали, а ось здалася «Дорога» - черевики, які ніде розкладати, все просто забито.

- Як ви в них розбираєтесь? Це ж нереально запам'ятати ...

- А й не треба: я на одну сторону викладаю середні розміри, на іншу - великі. Ну, поки так, а в перспективі ми побудуємо новий склад.

Склади реквізиту та костюмерні справили на мене враження локації для якогось фільму з духами і привидами. Тут, на мою думку, і детектив можна зняти, і магічну історію - загалом, найцікавіше місце. А хранителі цього всього - прямо як члени якогось таємного ордена - аж надто багато знають...Буду сюди заходити, розповідати вам, духи яких нових фільмів осіли в реквізіторскіх FILM.UA.

МедіаНяня

Фото Яни Новосьолової