Новини

Жінки у лавах ЗСУ: як війна стирає гендерні кордони. FILM.UA Group презентує новий документальний серіал «Військова»

Новини
• 16.02.2024

Новий проєкт «Військова» до річниці повномасштабного вторгнення розповість історії 8 войовниць, які кожного дня ризикують життям, аби Україна була вільною та незалежною. Кожен епізод документального серіалу познайомить із новою героїнею та її історію вступу до війська, доповнену візуальним супроводом.

З 24 лютого 2022 року Україна героїчно протистоїть агресії російських окупантів. Боронити свої родини, домівки та майбутнє стали абсолютно різні люди, що мають спільну мету – визволити наші землі від загарбників.

Наразі понад 60 тисяч жінок стоять на захисті України, а більше 42 тисяч долучились до лав ЗСУ. Документальний серіал «Військова» складається з 8 невеликих епізодів, кожен з яких зображує окрему історію жінок, що перебувають на службі Збройних Сил України. Проєкт допоможе краще зрозуміти їхню мотивацію, переживання і почуття.

Ці сміливі героїні розкажуть нам, як прийняли рішення долучитись до війська, яким було їхнє життя «до», як в умовах служби вони підтримують свій психологічний стан, про проблеми з дискримінацією жінки-військової, а також охопить багато інших тем, серед яких, безперечно, мужність, боротьба та відданість рідній країні.

Трейлер проєкту можна переглянути на YouTube: https://youtu.be/M_F1KWHeF4k

Історії захисниць слугують важливим прикладом для кожного, хто думає вступити до лав ЗСУ, і, найважливіше, вони є натхненням для інших жінок, адже доводять, що жіночі вміння та відвага цінні у будь-якій сфері.

Так, військова на позивний FOX, тренерка з тайського боксу та чемпіонка Європи, а наразі бойовий медик у складі штурмового підрозділу, йдучи на штурм також ставить собі за мету порятунок поранених побратимів.

Олександра на позивний «Одуванчик» почала боронити Україну ще до 24-го лютого 2022 року, паралельно закінчуючи навчання в інституті, а нині вона — начальник медичного пункту механізованого батальйону.

Мобілізувавшись із перших днів повномасштабного вторгнення, захисниця Лера (Лагерта) спочатку стала на посаду гранатометниці, а згодом — командира розрахунку СПГ.

Тетяна — одна з двох жінок у підрозділі піхотинців, яку відразу після закінчення військової академії відправили у Донецьку область.

Войовниця Вероніка народилась і мешкала у Донецькій області, пізніше переїхала до Харкова, і не могла сидіти склавши руки, поки ворог постукається до неї в двері. Перехоплення повідомлень окупантів і відстеження їхньої активності — головне завдання дівчини.

До повномасштабного вторгнення Юлія (Багіра) працювала у приватній клініці медсестрою, і з перших днів була готова доєднатись до ЗСУ. Разом із колегами вона перевозить поранених бійців до лікарень.

Дар’я з позивним ДШК була в окупації перші 2 місяці повномасштабної війни в місті Херсон. Принциповість та жага до справедливості спонукали тендітну дівчину стати в ряди 3-ї окремої штурмової бригади, аби на рівні з чоловіками знищувати окупантів, звільняючи нашу землю.

Світлана - командир батареї розвідки артилерії, іншими словами, саме вона знаходить ворожу піхоту та техніку і потім передає координати нашим Богам війни для їх знищення! У вільні хвилини, яких зовсім небагато, Світлана створює іграшки, чим відволікається від важких буднів на фронті!

Проєкт створений за підтримки ТМ «Квадевіт». Вітаміни сміливих, які наповнюють енергією на весь день та є важливим доповненням до раціону при фізичних навантаженнях.
Партнерство реалізовано агенцією інтегрованих рішень Brandly by FILM.UA

Кожного дня захисниці виконують складні завдання на передовій, які часто несуть загрозу здоровʼю та життю бійців. Про них мало говорять, але їх внесок у наближення перемоги не може ігноруватись. Саме цим відважним жінкам, чиїмось матерям, сестрам, подругам, коханим, присвячено наш документальний серіал «Військова».