Новини

Фільм про помсту: FILM.UA розпочав зйомки фільму жахів «Конотопська відьма»

Новини
• 24.11.2023

23 листопада в Києві стартувало фільмування горору «Конотопська відьма», натхненного реальною історією жительки Конотопу та образом української відьми з легенд та переказів. Це перший проєкт в майбутній лінійці горорів від FILM.UA Group з українським міфологічним бекграундом. 

На створення фільму творців надихнув образ відьми з давньоукраїнських легенд та вірувань у надзвичайні здібності українських жінок, а також реальна історія конотопчанки, що трапилась на початку повномасштабного вторгнення. Погрожуючи тим, що «в Конотопі кожна друга — відьма», вона безстрашно кляла російського солдата, який вдерся на танку до її рідного міста. 

За сюжетом прадавня відьма з Конотопу, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил, але після того, як із початком повномасштабного вторгнення російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вирішує помститися, повертає свої сили і обрушує жахливі та криваві кари на убивць її нареченого.

Попри експресивний жанр  та притаманну йому кривавість, фільм несе глядачам глибокий посил про те, як важливо втриматися на межі людяності і самим не обернутися на монстрів, жадаючи нещадної розправи ворогам та палаючи праведною люттю. 

Режисуватиме «Конотопську відьму» Андрій Колесник, для якого горор стане кінодебютом, автором ідеї, сценаристом та шоураннером виступив Ярослав Войцешек («Сторожова Застава», «Захар Беркут», «Мавка. Лісова пісня»), а оператором-постановником — Костянтин Пономарьов («Снайпер. Білий Ворон», «Максим Оса: Золото Песиголовця»). Продюсуватиме картину Ірина Костюк (кінотрилогія «Скажене весілля», комедія «Велика прогулянка», анімаційний фільм «Мавка. Лісова пісня»).

Творці прагнуть якомога точніше відтворити контекст війни, у котрому нині перебувають українці. Відтак над фільмом працює команда, серед учасників якої безпосередньо дотичні до військової справи фахівці. Художниця з костюмів Ірина «іSky», що дістала для зйомок трофейний реквізит та форму російських солдатів, є учасницею бойових дій і солдатом 59ї ОМПБр ім. Якова Гандзюка. Головний піротехнік Олег Швець картини несе службу в лавах Патрульної поліції й має часті відрядження на схід, тож керуватиме підлеглими на майданчику дистанційно. Крім цього, знімальний процес курують військові консультанти, деякі з них, зокрема, належать до іноземного легіону. Віднедавна до лав ЗСУ також долучився і сценарист стрічки Ярослав Войцешек. 

Головну роль втілить Тетяна Малкова, а її коханого Андрія — Тарас Цимбалюк. Також до касту долучились відомі українські актори: Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Павло Вишняков, Ярослав Шахторін та інші.

Знімальний процес команда розпочала відьомським ритуалом з ляльками-вуду, який дістав назву «голка в орка».

Горор фільмуватимуть у Києві та Київській області — на локаціях, що підкреслюють атмосферу містицизму й занурюють у холодну синьо-сіру гамму. Зокрема, у Пущі-Водиці, лісі в Конча-Заспі, селі Старе, закинутій тюрмі НКВС, що на Печерську,  в Ірпені та власне в Конотопі. 

У широкий прокат горор «Конотопська відьма» вийде наступного року. Виробництво фільму здійснюється коштом FILM.UA та завдяки залученим приватним інвестиціям.

Стежте за новинами проєкту на сторінках FILM.UA Group в Instagram та Facebook, а також на сторінках фільму в Instagram та Facebook.

ДОВІДКА

Назва: Конотопська відьма
Жанр: горор, містика
Ідея та сценарій: Ярослав Войцешек
Режисер: Андрій Колесник
Оператор: Костянтин Пономарьов
Продюсерка: Ірина Костюк
Молодша продюсерка: Ксенія Баранова
Виконавча продюсерка: Олександра Лозинська
Художниця з костюмів: Ірина «іSky»
Художник-постановник: Андрій Березін
Композитор: Олександр Чорний
Постпродакшн: Postmodern 

У головних ролях: Тетяна Малкова, Тарас Цимбалюк, Олена Хохлаткіна, Павло Вишняков , Іван Шаран, Ярослав Шахторін та ін.