Новини

Родина – цінніше за все: завершилися зйомки сімейної комедії під робочою назвою «Крашанка» від Mamas Film Production у співпраці з FILM.UA Group

Новини
• 25.10.2023

Наступного року на українських екранах з’явиться сімейна комедія про необхідність об’єднуватись та триматись разом за найскладніших обставин.

Mamas Film Production та FILM.UA Group закінчили зйомки сімейної комедії «Крашанка» режисера Тараса Дударя. Вона розповідає про родину Забіяк, яка не бачилася багато років, і попри війну вирішує зібратись на Великдень у батьківському будинку. Під сімейним дахом зустрічаються геть чужі люди. Дві сестри та брат шукають затишку, але знаходять батька, який досить дивно поводиться - будує ракету, щоб вдарити по Москві та завершити війну. Але обіцянка забрати діда змушує дітей об’єднатися та лишитися/ у батьківському домі до самого Великодня. Чи зможуть вони впоратися з його безглуздим планом і своїми власними протиріччями? 

У головних ролях фільму знялися зіркові українські актори: Станіслав Боклан, Олеся Жураківська, Дар'я Легейда та Володимир Гладкий. Автори стрічки обіцяють також багато української музики за кадром, проте поки не розкривають список виконавців.

Оператором картини виступив Сергій Крутько.

Комедія «Крашанка» говорить про цінності, близькі та зрозумілі всім українцям: родину як найважливіше у житті, традиційні свята, що об’єднують покоління, та нестримне бажання побороти ворога із повною самовідданістю. Молодші члени родини Забіяк не знайшли іншого місця в світі, куди бігти у пошуках відповідей на питання, які ставить перед ними війна. Їх батько Іван Андрійович вигадав спосіб врятувати від скажених східних сусідів не тільки свою сім’ю, але й весь притомний світ. Попри всі протиріччя та суперечки, Забіяки зрештою приходять до висновку: інколи треба опинитися перед обличчям смерті, щоб зрозуміти, що найдорожчі люди завжди були поруч.

Продюсерка «Крашанки» Алла Липовецька розповідає: 

«Ми вирішили, що наша “Крашанка” обовʼязково має дійти до глядача, тому що це весела і сумна історія про нас. Сьогодні глядач прагне якісного українського кіно, яке дасть надію і віру. Тому ми вклали в цей проєкт всі свої сили і любов».

Проєкт був задуманий вже після повномасштабного вторгнення, а зйомки завершилися цієї осені. Mamas Film Production розпочали роботу над сценарієм «Крашанки», а згодом до них долучилася FILM.UA Group. Авторами сценарію стали Юрій Микуленко та Дмитро Григоренко, які раніше працювали над комедійним хітом «Я, ти, він, вона». 

Творці мусили вкластися у рекордні 10 днів зйомок, адже дія фільму відбувається навесні напередодні Великодніх свят, і в кадрі мусили бути зелені дерева. 

Прем’єра сімейної комедії планується наступного 2024 року.

Стежте за новинами проєкту на сторінках FILM.UA Group, FILM.UA Distribution та Mamas Film Production. 


Довідка
Робоча назва: Крашанка
Жанр: комедія
Сценарій: Юрій Микуленко, Дмитро Григоренко.
Режисер: Тарас Дудар
Оператор: Сергій Крутько
Художник: Тарас Кузуб
Продюсери: Алла Липовецька та Марина Квасова
В головних ролях: Станіслав Боклан, Олеся Жураківська, Дарія Легейда, Володимир Гладкий, Михайло Пулянський, а також Артур Логай, Людмила Загорська, Евген Сенчуков, Ігор Портянко, Наталя Кобизька