Новини

Було, Є І Буде — неймовірні відео про давні українські ремесла та їхнє сучасне життя

• 28.09.2023

FILM.UA Group та режисерка Ольга Навроцька долучилися до надважливої національної промокампанії «Етніка: українські народні художні промисли». 

В її межах Ольга з командою створили неймовірно чуттєві відео, які розповідають про традиції Косівської мальованої кераміки, гутництва, Решетилівської вишивки «білим по білому» та писанкарства.  

Ідея відео полягає в тому, щоб показати, як стародавні ремесла, прояви нашої автентичної культури, живуть та розвиваються і в наші дні. Як сучасні майстри та дизайнери використовують давні технології для створення  неповторних стильних речей, що прикрашають побут українців і дають їм відчуття коріння, доторку до спадщини. Саме тому у циклу є об’єднуюча назва — «Було, є і буде».

«Коріння — це наш фундамент. Коріння — це те, що творить націю та її майбутнє. Тому для мене особисто це своєрідна місія — брати участь у проєктах, які спрямовані на популяризацію нашої спадщини. І я постійно кажу — нам для цього не треба нічого вигадувати, у нас все є. Красиве, потужне. Тому просто бери і показуй», — розповідає про проєкт режисерка Ольга Навроцька.

Ролики було створено українською та англійською мовами для того, щоб мати змогу експортувати наші меседжі у світ, показати йому наші традиції. Століттями росія приписує собі нашу історію і надбання, тож зараз як ніколи важливо, щоб світ сприймав Україну не лише крізь призму запеклої боротьби за свою свободу та незалежність, а й через багату автентичну культурну спадщину. 

У 2019 році Косівська мальована кераміка була внесена до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства, а інші промисли (зокрема, Решетилівська вишивка «білим по білому» та писанкарство) подані на розгляд на внесення до цього списку.

Відео створили: 

Режисерка — Ольга Навроцька
Оператор — Юрій Король
Арт-Директор – Ірина Ковальчук (Oselya)
Продюсери — Анна Єлісєєва, Андрій Ризванюк
Продакшн-менеджер — Микола Костюченко
Монтаж, колір — Андрій Колесник
Кастинг – Аліна Марчук
MUA and Hair — Ксенія Тищенко
Стиль — Катерина Витвіцька
Фотограф — Роман Чигринец
Другий оператор – Олександр Радомський
Гафер – Олександр Казаков
Локація — Ірина Ковальчук.

У відео використана композиція «Благослови Боже» (із к/ф «Весільний спадок»): Марія Квітка · Анастасія Полетнєва · Максим Бережнюк · Олег Мороз · Текст народної творчості в творчій переробці Квітки М. К.

Технічне забезпечення — PATRIOT Rental

Спеціальна подяка: Oselya, Must Have, Всі Свої