Новини

А що сусіди скажуть? У мережі зʼявився страшно нетолерантний тизер нової комедії “Уроки толерантності” - у кіно до Дня всіх закоханих

• 12.10.2023

Сімейство Найдюків, яке тотально не сприймає інакшості, поспішає вчитися толерантності, аби отримати пільги від держави. Які скелети загримлять у шафах, коли поріг квартири пересічної провінційної родини переступить той, кого вони обходили десятою дорогою, та ще й лишиться з ними жити на цілих три тижні? Дивіться в комедії Аркадія Непиталюка “Уроки толерантності”, створену за пʼєсою Ігоря Білиця “Гей-парад”, з 14 лютого у кіно. Кінотеатральну дистрибуцію стрічки на території України здійснює FILM.UA Distrubution

Хоробре сімейство Найдюків вирішує брати участь у державній програмі євроінтеграції “Уроки толерантності”, за умовами якої запрошує до себе пожити представника ЛГБТ-спільноти. Попри бажання нарешті вилізти з боргів, голову сімейства Зиновія хвилює тільки одне питання - “а шо ж сусіди скажуть?”. Чи вдасться провінційній родині вистояти проти власних упереджень?

Тизер фільму: https://youtu.be/dDdqvIpj_ak

За сюжетом, кожен член сім'ї має свої страхи, навʼязані суспільством - Найдюки пливуть за течією й нерідко керуються суспільною думкою у формуванні власного світосприйняття: сексистські жарти, висміювання інакшості, купа нецензурної лексики у спілкуванні та надмірна агресія до всього, з чим вони не згодні миритися. Саме тому їх обрано до участі в державній програмі, мета якої, зрештою, - допомогти пересічним українцям позбутися фобій, перемогти темноту, що засіла в голові, та проявити любов і повагу через прийняття та розуміння.

Автори стрічки наголошують, що створювали цю історію, аби, завдяки нетиповим, часто гіперболізованим ситуаціям, показати те, як суспільство реагує на складні, незрозумілі речі. Йдеться про прояви так званої “інакшості”. Проблема сприйняття й досі має місце в сучасному світі, а для українців вона й досі межує з почуттям страху, найперше - страху осуду. У випадку з “Уроками толерантності”, де тема ЛГБТ слугує тригером, надмірна сатира, що супроводжує героїв протягом усього сюжету, допоможе суспільству зробити переоцінку власних цінностей, визнати власні помилки та проявити любов і терпимість до ближнього.

Жива мова та яскраві персонажі, втілені зірками українського театру та кіно Оленою Узлюк, Олександром Яремою, Олександром Піскуновим, Кароліною Мругою, Ніною Набокою, Акмалом Гурєзовим та Борисом Георгієвським не залишать байдужими жодного глядача. Влучні та гострі жарти на межі з абсурдом підігріватимуть емоційний градус напруги та триматимуть в хвилюючому передчутті.

В українських кінотеатрах фільм зʼявиться з 14 лютого 2024 року. Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FILM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів.

ДОВІДКА
Назва: Уроки толерантності
Дата виходу в прокат: 14 лютого 2024 року
Дистрибʼютор в Україні: FILM.UA Distribution
Жанр: комедія
Виробництво: Солар Медіа Інтертеймент
Режисер: Аркадій Непиталюк
Автори сценарію: Аркадій Непиталюк, Людмила Тимошенко
Продюсер: Сергій Лавренюк
Креативний продюсер: Олексій Гладушевський
Виконавчий продюсер: Сергій Лисяний
Оператор-постановник: Сергій Крутько
Художники-постановник: Микола Кіщук
Художники з костюмів: Марія Керо
У ролях: Олена Узлюк, Олександр Піскунов, Олександр Ярема, Кароліна Мруга, Акмал Гурєзов, Борис Георгієвський, Ніна Набока

Синопсис
Пересічна українська родина, аби дати раду фінансовій скруті, пристала на пропозицію стати учасниками програми з євроінтеграції “Уроки толерантності”. Чи вдасться провінційній вчительці, її безробітному чоловіку та дітям приборкати власні стереотипні погляди та поглянути на світ очима тих, кого обходили десятою дорогою?