Новини

Опришки-джаз та етно-електроніка з фільму “Довбуш” на музичних платформах

• 19.09.2023

Плейлист “Dovbush soundtracks” відтепер доступний  на Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music.

З 19 вересня музику до пригодницько-історичного фільму “Довбуш” режисера Олеся Саніна можна послухати на всіх музичних платформах. Шукайте  плейлист під назвою  “Dovbush soundtracks” на
Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music. Прокат фільму триває і вражені глядачі продовжують зазначати, що однією з вагомих складових стрічки є музичне оформлення.  Авторами чуттєвих, атмосферних саундтреків стали композитори Алла Загайкевич та Олександр Чорний. 

Для Алли Загайкевич це вже не перший проєкт з режисером Олесем Саніним. До цього були “Мамай”, “Поводир”, низка документальних та короткометражних стрічок. Створення музики розпочалося ще влітку 2018 року під час знімання, адже багато композицій звучали у кадрі. Цьому передувало ретельне історичне дослідження. Було здійснено комунікацію зі знавцями військової музики в Польщі,  знайдено джерела, зразки, нотний матеріал, проведено роботу з фольклористами, знавцями інструментальної традиції Гуцульщини. Основним джерелом натхнення композиторів стрічки стала гуцульська народна музика різних жанрів. Тут допомагали режисер фільму "Жива ватра" Остап Костюк та етномузикологиня Ірина Федун. 

Фінальний результат творці охарактеризували, як “опришки-джаз” та “етно-електроніка”. Адже, окрім народних інструментів, під час запису були використані різні види цимбал, бандури, флояра, тилинка, ліра, дримба, окарини,  трембіти, роги мисливські, торбан, сурма (шалмей), барочний ансамбль з клавесином, барочні флейти та багато інших різноманітних музичних інструментів. А, коли порахувати кількість музикантів задіяних у створенні всіх саундтреків, то набереться цілий симфонічний оркестр!

Для Олександра Чорного - це перший досвід співавторства у написанні музики до фільму. Раніше композитор самостійно створив супровід до стрічок "Let It Snow", "Егрегор" (реж. Станіслав Капралов) та "Йди за мною" (реж. Любомир Левицький). У картині “Довбуш”  Олександр здійснив фінальне аранжування багатьох сцен та створював музику до найбільш експериментальної частини фільму - війни, боїв головних герої, опришківського спротиву. Тандем Олександра та саунд-дизайнера Валерія Хілобоки забезпечили об’ємне звучання “Довбуша”.

Як відомо, режисер стрічки Олесь Санін і сам музикант, тому у звуковому втіленні своїх екранних робіт він завжди шукає неповторних та дуже точних рішень. Композиторка Алла Загайкевич коментує:

“Олесь реагує на музичну інформацію дуже професійно. Він був присутнім практично на всіх сесіях запису. Намагався відчути живий ритм музики. Брався сам щось наспівувати, чи награвати.” 

Від 19 вересня відчути подих Карпатських гір можна разом з плейлистом “Dovbush Soundtracks” на платформах Apple music, deezer, spotify, Amazon Music, Tidal, iTunes, YouTube та YouTube music. А насолодитися поєднанням виразної звукової палітри з візуальним рішенням стрічки можна у кожному кінотеатрі України. Прокат триває!

 

ДОВІДКА ДО DOVBUSH SOUNDTRACKS 

Композитори: Алла Загайкевич та Олександр Чорний

Запис, зведення: Олександр Чорний, Володимир Миндюк

Студія звукозапису Jenni Records (Львів), Frost Magnetic (Івано-Франківськ)

За участі: Сусанни Карпенко, Ансамблю Open Opera Ukraine, Олега Чухліба, Капела Замагори, Михайла Тафійчука, Вокального ансамблю Івано-Франківського театру, Гордія Старуха, Максима Бережнюка, Дмитра Мазуряка, Івана Мартищича, Юрія Тафійчука, Остапа Костюка, Сергія Охрімчука, Олексія Фантаєва, Віктора Рекала, Назара Стеця, Володимира Половчика, Лізи Соловйової, Дениса Карачевцева, Ігоря Брухаля, Дмитра Олійника, Золтана Алмаші, Миколи Цвілінюка.

 

ДОВІДКА ДО ФІЛЬМУ

Назва: Довбуш
Дата виходу: 24 серпня 2023
Жанр: пригодницько-історичний екшн
Виробництво: Pronto Film за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Хронометраж: 120 хв
Країна: Україна
Режисер: Олесь Санін
Продюсери: Максим Асадчий, Олесь Санін
Співпродюсер: Данило Білак
Сценаристи: Пол Волянський, Олесь Санін, Василь Портяк, Максим Черниш
Оператор: Сергій Михальчук
Композитори: Алла Загайкевич та Олександр Чорний
Художники-постановники: Олександра Дробот, Юрій Григорович
Художники з костюмів: Гала Отенко, Марія Керо
Художник з гриму: Ірина Солодовська
Постановники трюків: Петро Треско, Руслан Горілий, Петро Жирун
Кастинг директор: Алла Самойленко
У ролях: Олекса Довбуш – Сергій Стрельников, Іван Довбуш – Олексій Гнатковський, Марічка – Дар’я Плахтій, Пшелуський – Матеуш Косьцюкевич, граф Потоцький – Єжи Шейбал, Княгиня Яблуновська – Агата Бузек, Опришки – Петро Жирун, Павло Жирун, Дмитро Вівчарюк, Роман Ясіновський, Ростислав Держипільський, Олег Шульга, Дзвінчук – Олександр Мавріц, Денгоф – Олег Драч.

Синопсис

Карпати. Початок 18 століття. Жорстоке правління шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Двоє братів, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. У пошуках помсти панам за вбивство батьків Довбушів, брати стають ворогами один одному. Один прагне грошей, другий — справедливості. Гуцули починають повстання, яке очолює Олекса. Шляхта робить усе можливе, аби знищити Довбуша. Але він їх перехитрив. І розрослася легенда про карпатського лицаря. Легенда, що надихає покоління тих, хто бореться за свободу рідної землі. Про силу і любов Олекси Довбуша, про зраду і кривду. Про те, як він жив і як обманув смерть.