Новини

Український дебютний повнометражний фільм режисера Дениса Тарасова «БожеВільні» (у закордонному прокаті - Diagnosis: dissent) відібрано до участі в Міжнародному Варшавському кінофестивалі.

Новини
• 15.09.2023

Фільм «БожеВільні» (Diagnosis: dissent) режисера Дениса Тарасова представлено в офіційному конкурсі секції перших/других фільмів Міжнародного Варшавського кінофестивалю, що цьогоріч проходитиме з 6 по 15 жовтня. Стрічка матиме чотири скринінги в межах подій, два з яких супроводжуватимуться сесіями спілкування з творцями.

Сюжет фільму «БожеВільні» («DIAGNOSIS: DISSENT») знайомить глядача з долею людей, яким довелося жити в СРСР в 70-ті роки ХХ сторіччя - саме в той час, коли на його теренах набирало чергових обертів переслідування громадян за справедливе прагнення до свободи та демократії. Саме в ті роки так звана «каральна психіатрія» -  найогидніший «винахід» каральних радянських органів, досяг небачених масштабів. Фільм «БожеВільні» (у закордонному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT») вперше в історії світового кінематографу розповість про те, якою була доля волелюбних людей в жорстоких умовах радянського тоталітаризму, який не гребував нічим – ні приниженням, ні тортурами, ні вбивствами…

Художня стрічка «БожеВільні» («DIAGNOSIS: DISSENT») заснована на реальних подіях. Панівна верхівка СРСР жорстоко розправлялася з тими, хто йшов наперекір системі. Проте, ані тотальна цензура, ані сфальсифіковані справи, наслідком яких були страшні катування у тюрмах та психіатричних лікарнях, не могли загасити жагу до свободи та справедливості. Саме в страшних умовах радянських катівень зароджувався дисидентський рух. 

Головний герой фільму на ім’я Андрій Довженко – збірний образ, який увібрав в себе долі багатьох волелюбних молодих людей, життя яких припало на сімдесяті роки минулого сторіччя. Андрій не раз кидав виклик ненависній тоталітарній системі. Але одного разу чергова його витівка обернулася справжньою трагедією і перед молодою людиною відкрилося пекло радянської каральної психіатрії зі всіма її складовими: приниженням, тортурами, зі страшним діагнозом «млявоплинна шизофренія», який було вигадано саме в СРСР.

Чи вдасться Андрію витримати те, що випало на його долю?
Як змінить його страшне випробування?
Чи наважиться він повстати на боротьбу проти системи?
Чи зможе знайти союзників серед тих, хто їй служить? 

Головні ролі у стрічці зіграли Костянтин Темляк («Смак свободи»), Наталія Бабенко («Пульс», «Найкращі вихідні»), Ірма Вітовська («Мої думки тихі», «Найкращі вихідні», «Коза Ностра. Мама їде», «Королі репу», «Між нами», «Смак свободи»), Віталій Салій («Я працюю на цвинтарі», «Крути 1918»), Андрій Мостренко («Снайпер. Білий ворон», «Щедрик», «Мирний-21», «Батько»).

«БожеВільні» («DIAGNOSIS: DISSENT»)  - дебютна робота режисера Дениса Тарасова, знаного за роботами над успішними серіальними проєктами, один з яких - художній серіал «Я - Надія»,  було номіновано на VII Національну кінопремію «ЗОЛОТА ДЗИҐА». Нині його можна подивитися на платформі Netflix.

У 2024 році заплановано старт національного кінотеатрального прокату стрічки «Божевільні» («DIAGNOSIS: DISSENT»). Кінотеатральну дистрибуцію та промо здійснюватиме українська дистрибʼюторська компанія FIM.UA Distribution, у портфелі якої національні та східноєвропейські фільми різного жанру: від авторських стрічок до національних блокбастерів.

ДОВІДКА:

Назва: «БожеВільні» (у закордонному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT»)
Дата виходу: світова премʼєра 2023 рік
Жанр: драма-трилер
Виробництво: ТОВ «Спільна перемога продакшн», FILM.UA Group, Національна кінематека України, MOUNTAIN BEAR PRODUCTION за підтримки Державного агентства України з питань кіно.
Країна: Україна
Режисер: Денис Тарасов
Продюсери: Артем Колюбаєв, Валерія Іваненко, Тарас Босак.
Сценарист: Ксенія Заставська
Оператор-постановник: Євгеній Кирей
Художники-постановники: Іван Тищенко
Художники з костюмів: Яна Нікітенко
Художник з гриму: Сергій Маурін
Кастинг директор: Олена Артемова.
Консультанти: Семен Глузман, Валерія Іваненко.
Режисер монтажу - Микаел Торгомян
Композитор - Хоссейн Мірзахолі
Співпродюсери - Володимир Бульба, Максим Лещанка

Головну роль у стрічці зіграв Костянтин Темляк. 
У ролях – Ірма Вітовська, Сергій Калантай, Остап Ступка, Віталій Салій, Наталія Бабенко, Андрій Мостренко, Павло Костіцин, Сергій Кисіль, Анастасія Пустовіт, Дмитро Олійник, Євген Черников, Олег Стефан, Артем Мартинішин, Олесь Каціон, Олег Стальчук, Віктор Жданов.

Синопсис:

«БожеВільні» (у закордонному прокаті – «DIAGNOSIS: DISSENT»)

1970-і роки. Андрій Довженко – молода, творча, волелюбна людина, з’ясовує страшну правду – більшість обвинувачених за статтею «антирадянська діяльність» відправляли не до в’язниці, а до психіатричних лікарень спеціального типу, приписуючи їм вигаданий в кабінетах КДБ діагноз – «млявоплинна шизофренія».

Андрій потрапляє у справжнє пекло каральної психіатрії. Перед ним постає непростий вибір – співпрацювати з КДБ і повернутися до сім’ї чи розкрити правду про дисидентів, закатованих у психлікарнях.