Новини

«Перші Дні»: українська назва і постер художнього серіалу про кожного з нас

Новини
• 18.08.2023

6-епізодний серіал Those Who Stayed, створений FILM.UA Group у партнерстві з європейськими копродюсерами отримав українську назву «Перші Дні». Представляємо постер серіалу та розповідаємо про подальшу долю проєкту.

«Перші Дні» натхнені подіями, що сталися у Києві у перші тижні повномасштабного вторгнення росії. Тоді кожен другий житель столиці поїхав, але кожен другий - залишився. Саме про них і оповідає проєкт. 

Ідея серіалу з’явилася навесні 2022-го року, тоді його девелопмент підтримав німецький дистриб'ютор Red Arrow Studios International. Завдяки безпрецедентний ко-продукції  з національними мовниками Швеції (SVT), Норвегії (NRK) та Фінляндії (YLE) проєкт був відзнятий вже навесні 2023 року і  вийде на екрани восени цього року в Європі та Україні, що є рекордними термінами для виробництва такого масштабу і складності. 

Для того, щоб розказати в одному серіалі різноманітні історії українців, які 24 лютого прокинулися зі словом “війна”, авторка ідеї Анастасія Лодкіна та продюсерки Катерина Вишневська і Анна Єлісєєва звернулися до формату антології й запросили до співпраці 6 талановитих українських режисерів, кожен з яких зняв свій епізод із власним авторським баченням. Разом з тим, всі серії об’єднує загальна інтонація любові і надії, які з'єднали нас. Також всі історії присвячені сімейним  та людським відносинам, і розповідаються з теплотою і фірмовим українським гумором, що допомагає нам триматися у ці часи. 

Наразі  команда  “Перших Днів”  представляє офіційний постер серіалу, на якому зображені лише деякі з героїв проєкту. Його головною перевагою є  стовідсотковий зірковий акторський склад. 

Команда також готується до масштабної міжнародної промокампанії. Київські історії побачать на телеканалах в країнах Європи вже цієї осені. Першою стане прем’єра у Фінляндії на телеканалі Yle TV1 з 29 жовтня 2023 року, в праймовому слоті каналу, де зазвичай показують преміальні серіали. У Швеції прем’єра розпочнеться на платформі SVTplay 11 листопада, а з п’ятниці, 15 листопада серіал вийде на каналі STV, теж у прайм-таймі. Також проєкт з’явиться на телеекранах в країнах Бенілюксу (Lumière), Ісландії (RUV), Данії (DR), Чехії (Czech TV), Норвегії (NRK), Австралії (SBS) та інших. В Україні прем’єра серіалу відбудеться взимку на телеканалі 1+1 та на діджитал-платформах.

Робочі матеріали «Перших Днів» високо оцінили партнери та європейська  телеіндустрія, зокрема  за приголомшливу якість та емоційність серіалу, що говорить про глибоку залученість команди до проєкту та готовність працювати попри будь-які складнощі.

Ще на етапі девелопменту, у 2022 році «Перші Дні» отримали нагороду Conecta Award на престижному Göteborg’s TV Drama Vision за найкращий проєкт work in progress. Цьогоріч проєкт взяв участь у Helsinki Script у червні – міжнародному заході, присвяченому сценаріям серіалів. Серіал також презентували на Conecta Fiction — одному з 10 найкращих TV-маркетів у світі, що відбувся у Толедо (Іспанія).

«Перші Дні» — це перший проєкт українською мовою, створений фактично на замовлення іноземних телеканалів, а також один із перших телесеріалів, зйомки якого стартували в Україні цьогоріч. Він дав змогу не лише забезпечити сотні українців робочими місцями, а й вкотре нагадати світу, що українська індустрія живе та розвивається навіть попри підступні атаки ворога.

Стежте за новинами проєкту на сайті кінокомпанії та офіційних сторінках у Facebook та Instagram.

ДОВІДКА

Формат: ігровий серіал
Жанр: драма, комедія
Кількість епізодів та хронометраж: 6х30
Шоураннерка: Анастасія Лодкіна
Сценаристи: Анастасія Лодкіна, Артем Литвиненко, Сергій Лущик, Тала Пристаєцька, Павло Остріков
Режисери: Олексій Єсаков, Артем Литвиненко, Павло Остріков, Тала Пристаєцька, Валентин Шпаков, Катя Царик

Оператори-постановники: Ілля Єгоров, Олександр Рощін, Тетяна Дуднік, Олена Чеховська, Юрій Король, Артем Васильєв

У ролях: Тарас Цимбалюк, Катерина Варченко, Роман Луцький, Агнія Лодкіна, Кіра Семененко, Оксана Жданова, Антоніна Хижняк, Олександр Ладика, Лілія Цвєлікова, Олександр Рудинський, Вячеслав Бабенков, Марія Стопник, Фабіан Маннель, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Ярослав Безкоровайний, Михайло Корженівський
Продюсерки: Анна Єлісєєва, Катерина Вишневська
Виконавчий продюсер: Кирило Горобець

Лінійні продюсери: Юлія Васильєва, Микола Костюченко

Кожен епізод — це художній мініфільм, заснований на реальних подіях, і герої також мають реальних прототипів. Усіх їх звістка про напад застала зненацька, розділивши життя на «до» та «після»: безхатька, який допомагав місцевій бригаді ТрО нищити окупантів, навіть не маючи документів; легенду української естради Андрія Данилка, який став натхненням та прикладом незламності для мільйонів; Ольга, двоє її дітей і чоловік, які через війну змушені жити в одній кімнаті з її колишнім чоловіком; Макс, невдаха-доглядач приватного зоопарку, який понад усе хотів би, щоб його не чіпали, проте закінчує тим, що намагається зберегти життя тваринам; німець Клаус, що приїздить евакуювати свою дівчину із Києва, та опиняється у небезпечному волонтерському квесті у Київській області; хлопчик Єгор, який у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок, що летять на лікарню, де працює його мама.