Новини

На шляху до відновлення України: FILM.UA Group долучилась до Принципів довгострокового сталого економічного відновлення України ГД ООН

Новини
• 13.06.2023

Вікторія Ярмощук виступила на форумі від Глобального договору ООН, присвяченій післявоєнному відновленню України.

13 червня в Києві відбувся захід «Від принципів до дій: на шляху до Ukraine Recovery Conference 2023». Він передує конференції Ukraine Recovery Conference (URC) 2023 в Лондоні, метою якої є залучення глобальної підтримки для економічного й соціального відродження України після руйнівних наслідків війни.

Київський форум об’єднав лідерів української бізнес-спільноти й уряду для визначення ключових викликів і можливостей економічного відновлення України після війни. Учасники обговорили можливі практичні рішення та рекомендації з урахуванням потреб бізнесу, обмінялись успішними кейсами та досвідом. Ці рішення будуть далі досліджуватися на конференції в Лондоні, яка відбудеться вже 21-23 червня.

На заході у Києві відбулося дві панельні дискусії: «Build Back Better: передумови участі бізнесів у ефективній відбудові України» та «Інвестиції в краще майбутнє: прозорість, перспективи та успіх бізнесу». Вікторія Ярмощук, генеральна директорка FILM. UA Group, взяла участь у першій разом із Глібом Бакаловим, головним комплаєнс-офіцером НЕК «Укренерго»; Наталією Сидорук, GR-директоркою Інтерпайп, та Надією Омельченко, підприємницею та волонтеркою, віцепрезиденткою «ІТ-Інтегратор», засновницею «Мілітек».

Також відбулася презентація Принципів довгострокового сталого економічного відновлення України, ініційованих Ukraine Recovery Conference. ГД ООН перелічує ці Принципи:

  • інвестувати та працювати стало, прискорюючи зелений перехід та інклюзивне зростання відповідно до міжнародної корпоративної практики;

  • діяти відповідально та посилювати відповідальну ділову практику відповідно до міжнародних стандартів, включаючи дотримання чинного законодавства, підтримку та дотримання прав людини, справедливі та інклюзивні практики, а також запобігати корупції;

  • впроваджувати найкращі практики корпоративного управління та працювати над визначенням сфер, де підписанти Угоди та український бізнес можуть обмінюватися можливостями та просувати найкращі практики управління на взаємовигідній основі;

  • дотримуватися всіх законодавчих та нормативних актів щодо санкцій.

FILM.UA Group також підписала Принципи. Це означає, що спільно з іншими бізнесами Група працюватиме задля ефективної відбудови країни, дотримуючись міжнародних норм та санкцій.

Вікторія Ярмощук коментує: «Українська кіноіндустрія зустрілася з найбільшими у своїй історії викликами. Війна, економічна криза, відтік спеціалістів за кордон, багато колег-фільммейкерів змінили професію та долучилися до лав ЗСУ — усе це створило безпрецедентні труднощі. З іншого боку, це був екзамен на міцність, а ще — на те, наскільки ми потрібні українському народу та наскільки наша індустрія потрібна українському ринку. 2023 рік довів, що українська кіноіндустрія не лишень встояла. Вона розвивається та сміливо зазирає у майбутнє. Відновлюється виробництво, українські фільми мають попит у прокаті: цього року доля українського кіно в національному бокс-офісі досягнула визначних 30 відсотків. Багато цікавих ідей у девелопменті й у нас, і у колег. Ми відчули, наскільки ми потрібні не тільки внутрішньому, а й зовнішньому ринку. Впевнена, що креативні індустрії та виробництво контенту мають стати одним зі стратегічних напрямків та завдань відбудови України». 

Українські та світові підприємці вже зараз замислюються, як допомогти відновленню України після війни. Кіносфера, як невід'ємна частка бізнес-індустрії країни, теж прагне не залишатися осторонь. Ми раді долучитися до ініціативи ООН, впроваджуючи необхідні зміни, дотримуючись стандартів, створюючи комфортне робоче середовище та розповідаючи про наш досвід подолання труднощів воєнного часу. Об'єднуючись для України, ми зможемо набагато більше.