Новини

FILM.UA Group розпочинає роботу над лінійкою горорів. Перший проєкт лайн-апу — “Конотопська відьма”

Новини
• 18.05.2023

Глобальна стратегія FILM.UA Group впродовж останніх років — розвиток українського кіно, орієнтованого не лише на локальний, а й на міжнародні ринки. Цього разу творці студії освоюють новий жанр — горори. В планах — запуск цілої лінійки фільмів жахів з українським міфологічним бекграундом, який буде цікавий як українцям, так і закордонному глядачеві. 

На запуск пілотного проєкту цього пакету - горору “Конотопська Відьма”  - сценариста та автора ідеї майбутнього фільму Ярослава Войцешека (автор сценаріїв українських гітів “Мавка. Лісова пісня”, “Пульс”, “Захар Беркут”, “Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила”, “Сторожова Застава”) надихнув сам образ відьми, яка нерідко є головною персонажкою легенд, у тому числі й сучасних, а також реальна історія конотопчанки, яка прокльонами зустріла російських окупантів у рідному місті. Тоді відео про “конотопських відьом” взірвало інтернет-простір, з’явилося чимало фан-артів. Ба більше — відео, де жінка безстрашно погрожує російським солдатам, показали навіть в американській рейтинговій гумористичній програмі The Late Show with Stephen Colbert.

“Звісно, мене, як продюсерку, в доробку якої є проєкти, засновані на українській культурі та міфології, одразу захопила ця тема, тож ми приступили до роботи. До того ж з Ярославом у нас вже є спільний успішний кейс — “Мавка. Лісова пісня”, тому ми віримо і в цей наш тандем”, — ділиться продюсерка Ірина Костюк.

Ця історія розповість про прадавню відьму з Конотопу, яка, закохавшись у звичайного хлопця, давно зреклася своїх відьомських сил. Та, коли з початком повномасштабної війни російські солдати захоплюють місто і жорстоко вбивають її коханого, вона вирішує помститися, повертаючи свої сили, і обрушує жахливі та криваві кари на вбивць свого нареченого.

Нещадавно творці відзняли тизер стрічки, який незабаром плануємо оприлюднити. Його зрежисував Ярослав Войцешек, а оператором-постановником виступив Сергій Ревуцький  (“Скажене весілля 3”, “Козаки. Абсолютно брехлива історія”, “Скажені сусіди 2”), саундтрек до нього заспівала Віра Кекелія. Роль відьми в тизері зіграла акторка Тетяна Малкова. 

Це була дуже кропітка робота, якій передувала ретельна підготовка. Найскладніше було працювати з пластичним гримом, який є важливою частиною візуалізації образу головної героїні. У цьому авторам допомогли неперевершені Світлана Римакова (образи для Onuka, Jamala, Олени Зеленської та ін.) та Маша Петровська (номінація на премію Дзига за «Найкращий грим» в роботі над фільмом «Безславні кріпаки»), а з розробками ескізами  образу відьми допомагала Ольга Навроцька .

Вперше цей проєкт представлять в каталозі проєктів FILM.UA Distribution на Каннському кіноринку, який проходитиме 16-24 травня 2023 року в межах Каннського кінофестивалю. Окрім “Конотопської відьми” до каталогу увійшли й інші 2 проєкти з лінійки горорів, які перебувають на стадії девелопменту.