Новини

6 історій про гідність, людяність та надію: FILM.UA розпочав зйомки серіалу-антології "Ті, що залишились".

Новини
• 20.03.2023

17 березня в Києві стартувало фільмування серіалу «Ті, що залишились», натхненного реальними подіями, які відбулися в столиці та області в перші тижні російського вторгнення 2022 року. Тоді кожен другий мешканець поїхав. Але кожен другий залишився. Це їхні історії — зворушливі, щирі, сумні, суворі, тривожні та піднесені. 

6-серійний серіал створюється FILM.UA Group у партнерстві з німецькою студією і дистрибутором Red Arrow Studios International. Вже на етапі написання сценаріїв до проєкту приєднались ко-продюсери — національні мовники Швеції (SVT), Норвегії (NRK), Фінляндії (YLE). В Україні серіал планується до показу на телеканалі “1+1”. «Ті, що залишились» — перший український проєкт, який створюється українською мовою фактично на замовлення іноземних телеканалів, а також перший телевізійний серіал, який почали знімати в Україні у 2023 році. 

“Дуже символічно, що саме зараз, через рік після того жахливого лютого і березня, коли в наше життя увірвались трагедія і розпач, у березні 2023 ми починаємо виробництво серіалу про надію і життя попри все. Ми, ви, народ, індустрія — ми всі залишились, і ми переможемо. Наші теми і сенси універсальні, наші цінності варто зберегти, нам є заради чого залишатися, і наші відчуття розуміє Європа. Саме тому до нас з самого початку доєднались західні партнери, яким ми надзвичайно вдячні,” — каже Катерина Вишневська, директорка з розвитку та копродукції FILM.UA Group і продюсерка проєкту.

«Ті, що залишились» — серіал-антологія, незвичний для нашого телебачення формат, кожна серія якого розповідає окрему історію. Водночас всі вони об’єднані місцем та часом дії, а також спільною інтонацією, де серед трагізму є місце гумору, вірі та оптимізму. Вони рятували нас тоді, у найтемніші часи, і допомагають зараз лишатися стійкими. Формат антології знайомить нас з дуже різними героями, проте всіх їх пов’язують спільні цінності. Сім’я, діти, наша робота, друзі, домашні улюбленці, надбання та плани на майбутнє — нам є заради чого жити і боротися. 

Серед героїв циклу: Ольга, двоє її дітей і чоловік, які через війну змушені жити в одній кімнаті з її колишнім чоловіком; Макс, невдаха-доглядач приватного зоопарку, який понад усе хотів би, щоб його не чіпали, проте закінчує тим, що намагається зберегти життя тваринам; безхатько Білий, що встає на захист рідних вулиць; німець Клаус, що приїздить евакуювати свою дівчину із Києва, та опиняється у небезпечному волонтерському квесті у Київській області; хлопчик Єгор, який у своїй уяві збиває ракети, як злих пташок, що летять на лікарню, де працює його мама. А ще зірка шоу бізнесу, відомий співак, чий образ натхненний Андрієм Данилком, який щоденно створював дописи в соціальних мережах, що стали символом опору Києва та віри в майбутнє. Важливо зазначити, що не лише цей персонаж, а й усі головні герої мають за прототипів реальних людей. 

Серед популярних акторів, які візьмуть участь у зйомках: Антоніна Хижняк, В’ячеслав Довженко, Віктор Жданов, Олександр Кобзар, Марія Стопник, Олександр Рудинський,  Роман Луцький, Тарас Цимбалюк, Оксана Жданова, Катерина Варченко та німецький актор Фабіан Маннель, який не побоявся приїхати до Києва під час війни. 

Проєкт створюють найкращі українські автори та режисери — Олексій Єсаков («Кріпосна»), Артем Литвиненко («Нюхач»), Павло Остріков («Ти – космос»), Тала Пристаєцька («Кріпосна»), Валентин Шпаков («Перші ластівки») та Катя Царик (короткий метр “Обійми мене” та численні кліпи і постановки великих  концертних шоу). Авторка ідеї та шоуранерка проєкту Анастасія Лодкіна («Koza Ностра. Мама їде», «Найкращі вихідні») написала сценарії для визначальних першої та фінальної серій циклу.  

Антологію зніматимуть у Києві та Київській області. Для команди серіалу надзвичайно важливе відчуття особливого моменту у місті, тож зйомки усіх головних сцен пройдуть у тому самому місці та в той самий час, де прототипи героїв серіалу переживали  минулорічні події. Глядачі побачать ті самі вулиці на початку весни, а також спальні райони, станції метро, паркінги, де переховувались люди, улюблений Поділ, Зоопарк XII Місяців, де розгортається епізод «В зоопарку».

«Багато з нас пам’ятають, як працівники зоопарку відмовились евакуюватись і залишились, щоб врятувати тварин — в окупації люди ділились з ними останнім: теплом, їжею, медикаментами. До речі, цей епізод особливо підкорив наших іноземних ко-продюсерів. Бо наш серіал, у першу чергу, —  про неймовірну людяність нашого народу, особливо у відношенні до тварин (і дітей)», — ділиться Анна Єлісєєва, продюсерка проєкту. 

 

Зйомки проєкту триватимуть до кінця квітня, а наприкінці року серіал планується до показу на телеканалі “1+1”.

Слідкуйте за новинами проєкту на сайті кінокомпанії та офіційних сторінках у Facebook, та Instagram. Все буде Україна!

ДОВІДКА

Формат: ігровий серіал
Жанр: драма, комедія
Кількість епізодів: 6
Хронометраж серії: 30 хвилин
Шоураннерка: Анастасія Лодкіна 

Оператори-постановники: Ілля Єгоров, Олександр Рощін, Тетана Дуднік, Олена Чеховська, Юрій Король, Артем Васильєв.
Продюсерки: Анна Єлісєєва, Катерина Вишневська 

Лінійні продюсери: Юлія Васильєва, Микола Костюченко

Red Arrow Studios International – провідний світовий телевізійний дистриб'ютор сценаріїв, форматів і документальних шоу від глобальної мережі власних продакшн-компаній, видатних сторонніх продюсерів і партнерів у сфері цифрового контенту.

З офісами в Мюнхені, Лондоні та Лос-Анджелесі Red Arrow Studios International займається копродукцією та фінансуванням світових розважальних проєктів, а також дистрибуцією визнаного контенту на понад 200 територій по всьому світу.

YLE – національна суспільна телерадіокомпанія Фінляндії, заснована у 1926 році. Це акціонерне товариство, яке на 99,98% належить державі, і в якому працює близько 3 200 осіб. Yle керує трьома національними телевізійними каналами, 13 радіоканалами та службами, а також 25 регіональними радіостанціями. 

SVT – шведська суспільна телекомпанія з найширшим спектром програм серед усіх телекомпаній Швеції. SVT управляє чотирма телеканалами - SVT1, SVT2, SVT24/SVT Barn (дитячий канал) і, разом з UR, Kunskapskanalen. 

NRK – норвезька державна радіо- і телекомпанія, найбільша медіа-організація в Норвегії.