Новини

У Києві відбувся прем’єрний показ історичної драми «Щедрик» за участю творчої команди фільму

Новини
• 06.01.2023

З 5 січня у широкий прокат вийшов перший у новому році український фільм — історична драма «Щедрик» режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко. Після марафону фестивальних показів глядачі мали насолоду дивитися якісне кіно про нашу непросту історію в столичному кінотеатрі «Оскар». 

Перший прем’єрний показ символічно відбувся в Івано-Франківську, де розгортаються події фільму, другий — у Львові, де глядачі, чекаючи подачі світла у зв’язку з плановими відключеннями, усією залою співали українські колядки. Після надихаючих показів на Заході України, «Щедрик» показали в столиці.

Підтримати авторів стрічки завітали зірки українського шоу-бізу та кіноіндустрії, зокрема актори Наталія Васько, Олексій Суровцев, Антоніна Хижняк, Ірма Вітовська-Ванца, Олексій Тритенко, Інна Приходько, Наталія Бабенко, Леся Самаєва, кінорежисери Любомир Левицький та Денис Тарасов, телеведучий В’ячеслав Соломко, письменник Андрій Кокотюха, сценарист Сергій Касторних, виконавець TOM SODA, кіноблогерки pla_sna та Альбіна Сафронова.

Спеціальний показ відвідала творча група фільму, серед них продюсер Тарас Босак, режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко, актори Яна Корольова, Андрій Мостренко, Андрій Ісаєнко, помічниця художника з реквізиту Анна Сурікова, художниця з костюмів Яна Нікітюк, художниця з гриму Анна Тимофеєва, оператор-постановник Євген Кирей, гафер Віктор Коноплянко, звукорежисери Іван Галадюк та Андрій Обод, кастинг-директорка Ірма Царьова, режисер монтажу Роман Синчук.

Титри фільму супроводжувалися гучними оваціями глядачів, а творці ще довго відповідали на питання із залу.

Фотозвіт показу: https://fex.net/ru/s/ern9cab


На межі зіткнення імперій, у безвиході окупації та пастці Другої світової війни опинилися три родини, які живуть під одним дахом. Українська, єврейська та польська сім’ї однаково відчули на собі утиски як Третього Рейху, так і карального режиму СРСР.

У безвиході поневолення українська родина приймає до себе дітей, батьки яких стали жертвами окупантів, та самовіддано оберігає їх, наче власну донечку Ярославу. Дівчинка понад усе мріє примирити увесь світ завдяки українському «Щедрику», який намагаються стерти з її пам'яті. Та слова святкової пісні ведуть до світла у суцільному мороці німецького та радянського поневолення.

«Це кіно дуже відповідає тому часу, у якому ми живемо. Це важливо — знати свою історію. Думаю, вона цікава усім: і дорослим, і дітям», — режисерка Олеся Моргунець-Ісаєнко.

Історична драма «Щедрик» була знята в копродукції Польщі та України. Вона розповідає про історію єднання культур трьох родин: українців, поляків та євреїв. Об’єднуючись перед обличчям зла та жорстокості, вони намагаються вижити, не полишаючи надій на мирне та спокійне майбуття. Українська мелодія «Щедрик» стає символом добра та світла для героїв стрічки.


«“Щедрик”. Це настільки боляче як і прекрасно. Мабуть це перший, повторюся і наголошу - перший український фільм де мене ніде не вдарило штучністю мови. Серіал вже був, а кіно - це дійсно вперше за мою свідомість і роки незалежності», — поділився враженнями після перегляду Руслан Горовий.

«Дякую Яні Корольовій за новий образ сильної, талановитої та теплої України, що заради майбутнього здатна піклуватися про дітей незалежно від національності, віддавши досвід, душу, свободу та життя», — залишив свій відгук співак Артем Карпенко (TOM SODA).

Стрічка про світло та морок, про надію та безвихідь, про загублені людські долі та згуртування перед обличчям війни. «Щедрик» — у всіх відчинених кінотеатрах країни.

Медіапартнери фільму — онлайн-журнал “Українки” та кінопортал Kinowar.

Трейлер фільму: https://www.youtube.com/watch?v=LyK6jhc8Qtc

 

Фільм створено компанією «Ама Віжн» у співпраці зі Stewopol за фінансової підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.  Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution та Кіноманія.


Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram, а також на сторінці фільму в Facebook та Instagram.ДОВІДКА
Назва: «Щедрик»
Жанр: історична драма
Дата виходу: 5 січня 2023 року
Виробництво фільму: Ама Віжн (Україна) та Stewpool (Польща) за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України
Дистрибутор в Україні: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер-постановник: Олеся Моргунець-Ісаєнко
Продюсери: Артем Колюбаєв, Тарас Босак, Максим Лещенко
Авторка сценарію: Ксенія Заставська
Оператор-постановник: Євгеній Кирей
Художник-постановник: Владислав Одуденко
У ролях: Яна Корольова, Поліна Громова, Євгенія Солодовник, Христина Ушицька, Йоанна Опозда, Андрій Мостренко, Томаш Собчак, Алла Бінєєва, Дарина Галадюк, Мілана Галадюк, Мирослав Ганішевський, Андрій Ісаєнко, Оксана Муха, Анастасія Матешко, Поліна Трегубова, Тимофій Дмитрієнко, Яніна Руденська, Олександр Половець, Володимир Кравчик, Якоб Вальзер, Тетяна Круліковська, Світлана Штанько