Новини

Нам є ким пишатися: FILM.UA презентує новий документальний проєкт “Загублені імена”

Новини
• 16.08.2022

З початком повномасштабного вторгнення FILM.UA зосередили свої зусилля на створенні проєктів, які розповідають про видатних синів та дочок України, про багату історію українського краю та долі простих людей, чия звитяга та жага до перемоги надихає мільйони по всьому світу. Новий проєкт студії — «Загублені імена» розкриває плеяду неповторних і талановитих особистостей України, чиїми здобутками захоплюються в усьому світі, але про яких у нашій країні знають несправедливо мало.

Імена багатьох видатних українців, які зробили неоціненний внесок у розвиток української держави, її культури, освіти й науки та прославили Батьківщину далеко за її межами, залишаються невідомим пересічному українцю. Такі імена зберігаються в запилених підручниках з історії України та історії мистецтв. Колись вони були потужними голосами східної Європи, а сьогодні за них говорять їхні творіння.

«Контент — наша зброя, саме тому як ніколи на часі розповідати наші історії. Сотні років тому видатні земляки промотували Україну, а про їхні здобутки й досі згадують в усьому світі. Нам здалося шалено несправедливим те, що сьогодні ці імена згадують, у кращому випадку, лише в підручниках з історії. “Загублені імена” — це проєкт про українців, які винесли свій талант далеко за межі України та про українців, які залишили помітний слід у формуванні країни, за свободу якої сьогодні усі ми боремося», — продюсерка проєкту Олена Малкова.

До циклу “Загублених імен” увійдуть історії про українського композитора, підприємця, промисловця, художника, хірурга та співака, а також про українську акторку, 2-х художниць та балерину. Кожен із героїв циклу залишив по собі чималу культурну, історичну чи наукову спадщину, яка стала підґрунтям для розвитку сучасної, незалежної, унікальної України.

Голосом проєкту став актор Роман Ясіновський, якого незабаром можна буде побачити на великому екрані у воєнному екшині “Снайпер. Білий Ворон”. З початку повномасштабного вторгнення Роман активно волонтерить, щодня наближаючи нас до перемоги. А сьогодні його голосом зазвучать історії про життя талановитих українців. Героєм першого циклу став композитор та фольклорист Олександр Кошиць.

Український «Щедрик» — найвідоміша різдвяна пісня у світі, знає кожен. Однак людину, яка познайомила світ з цією легендарною щедрівкою, диригента Олександра Кошиця, знають далеко не всі. Майже усе своє життя він займався популяризацією національного музичного мистецтва за кордоном. Українська Республіканська Капела під керівництвом Кошиця з величезним успіхом виступала майже в усіх країнах Західної Європи і Америки. Її репертуар складався з українських народних пісень в обробці відомих композиторів. Хор завоював грандіозну славу в США, а в 1922 році, у Нью-Йорку, вперше зазвучав визнаний в усьому світі “Щедрик”. Більше про життя та кар’єру Олександра Кошиця — у першому випуску документального циклу “Загублені імена”.

 

Посилання на 1-й епізод циклу: https://youtu.be/ch-APDj4f0c

 

За підтримку проєкту про видатних українців FILM.UA завдячує постійним партнерам — бренду “Корвалмент”, компанії MASTERCARD та бренду “Духмяна хата”.

 

ДОВІДКА

Виконавчий продюсер – Тетяна Носенко
Продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова
Консультант — Марія Квітка
Сценарист – Леонора Пащенко
Графіка – Євген Санніков