Новини

“Хороший-поганий” козак: вийшов постер козацького пригодницького трилеру «Максим Оса: золото Песиголовця»

Новини
• 03.10.2022

Творці першої в Україні екранізації коміксу представили постер фільму, що зображує головного героя та загадкових істот, із якими він має зіткнутися на своєму шляху, та поділилися цікавими фактами про зйомки.

13 жовтня, до Дня українського козацтва, на великі екрани виходить фільм «Максим Оса:  золото Песиголовця». Ця стрічка-довгобуд, робота над якою йшла майже 10 років, уже встигла стати справжньою легендою. Що ж насправді чекає на глядачів — дізнаємося зовсім скоро.

На постері козацького трилеру, який сьогодні представили творці фільму – головний герой Максим Оса, брутальний вояка, слава якого йде далеко попереду нього, дві загадкові істоти та вершник удалині. Хто всі ці герої автори поки не розповідають, але загальну нуарну, містичну атмосферу можна відчути.

Відомо, що проєкт за свою історію змінив не лише режисера, а майже всю команду. Як це було – прийняти в роботу фільм, який вже був частково знятий, розповідає режисер Мирослав Латик:

«Коли я прийшов до Держкіно підписувати документи про виробництво, то відразу сказав, що ми фактично змінюємо жанр, йдемо ближче до коміксу Ігоря Баранька. Він чорно-білий, нуарний, атмосферний, а в матеріалі попереднього режисера були більш комедійні козаки. Мені це не сподобалось. Проєкт зацікавив мене настроєм коміксу. Хотілось створити образ козака не смішного, з кумедним оселедцем, а якогось рубаку, такого хорошого “поганого хлопця”. Але як перший сценарій був не по коміксу, так і наш теж не по ньому. Ми від початку розуміли, що знімаємо свою оригінальну історію».

Головну роль Максима Оси зіграв Василь Кухарський, актор київського Театру на Подолі, володар премії «Київська пектораль». Мирослав Латик коментує:

«Кухарський прекрасний. Він і в моєму розумінні, і в цьому світі, який ми створювали, ідеальний козак. Брутальний, грубий, не красунчик, харизматичний, такий тестостероновий чолов’яга з поламаним носом. Він ідеально лягає на цей образ».

Новій команді довелося фактично відзняти стрічку заново – із новими акторами, у нових декораціях, але за бюджет, який залишився від попередніх зйомок. Першою командою була зафільмована частина матеріалу, і ці епізоди також з’являться у трилері в досить неочікуваному місці.

Сувору та похмуру атмосферу часів Великого Князівства Литовського створювали локаціями та декораціями. Руська брама в Кам’янці-Подільському відіграла роль замку князя, закинутий костел у Рівненській області додав одному з епізодів надзвичайної загадковості, а ліс Київської області поділився атмосферою туманних боліт. Костюми для фільму також створювалися спеціально, щоби підкреслити загальний настрій.

Художниця з костюмів Наталія Скаржепа розповідає:

«Костюми та взуття більшості персонажів були пошиті по ескізах з нуля. Перед тим, як почати їх малювати, я ознайомилась з коміксом, потім передивилась багато книг з історії костюма, картин, що зображують персонажів з різних верств населення кінця XVI – першої половини XVII сторіччя, зокрема, з території Польщі. Я вивчала історію костюма козаків та його особливості, аксесуари, головні убори, тканини і декоративні елементи. А частина костюмів була  виготовлена у кількох примірниках, оскільки їх треба було псувати, палити, бруднити та заливати кров‘ю». 

У кількох епізодах творці заклали своєрідні історичні «пасхалки». Так, в одній сцені можна побачити гобелен «Битва під Оршею» – славетний епізод українською історії, нагадування про її єдність з європейською цивілізацією. А на самому початку фільму Максим Оса намотує собі на ногу як онучі дещо несподіване – пильні глядачі впізнають там цікавий малюнок.

Пригодницький фільм на стику трилеру, дарк фентезі та детективу, знятий за мотивами однойменного коміксу Ігора Баранька, з’явиться на великих екранах 13 жовтня. Стежте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram!

Фільм створено Кіностудією дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінотеатральну дистрибуцію в Україні проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.

 

ДОВІДКА

Назва: Максим Оса: золото Песиголовця
Дата релізу: 13 жовтня 2022 року
Хронометраж: 100 хвилин
Жанр: козацькі пригоди-трилер
Компанія-виробник: Кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутори: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер: Мирослав Латик
Генеральний продюсер: Валерій Боровик
Продюсери: Олександр Дмитренко, Дмитро Хільченко, Наталя Вітрук
Оператор-постановник: Костянтин Пономарьов
Автор сценарію: Ігор Баранько, Мирослав Латик, Андрій Бабік
У ролях: Василь Кухарський, Володимир Ющенко, Володимир Гурін, Сергій Деньга, Альбіна Корж, Анастасія Михальчук.

Синопсис
1636 рік. Польський король сплачує данину козакам, аби попередити повстання.
Золото везуть до шинку Нахмана, де на нього чекає хорунжий Корсунського полку Максим Оса. Та замість загону з 5-ти братчиків до корчми завертає напівживий козак з пустими капшуком. Разом із ним Оса вирушає на пошуки зниклих побратимів і знаходить їхні понівечені тіла в глибині лісу.
На місці злочину з’являється каштелян замку, пан Карл Фогель. За підозру у вбивствах та крадіжці панського золота козарлюгу беруть під варту й під тиском тортур намагаються дізнатися правду. Господар пан Йожеф, згадавши легенди про подвиги Максима Оси, виправдовує січовика та доручає розгадати таємницю смерті козаків і віднайти втрачені скарби.
Осі доведеться розплутати відьмацьке павутиння та віч-на-віч зустрітися з містичним Песиголовцем.
А про долю золота та його власника замовчує навіть писар, який веде цю оповідь…