Новини

У Чехії в широкий комерційний прокат виходить українське драмеді «Я працюю на цвинтарі»

Новини
• 23.09.2022

Попри війну, українські фільми виходять не лише в Україні, а й за кордоном. У Чехії на екрани стрічка вийде 27 жовтня під назвою «Já, Hrobař», дистрибутор — компанія Donart Film. 

Уже за місяць у чеських кінотеатрах з’явиться українське драмеді «Я працюю на цвинтарі». Чехія прийняла величезну кількість українців, і тому дистрибутори цієї країни шукали можливості поглибити культурні зв’язки та водночас познайомити чехів із нашою культурою. Це важливий крок для української кіногалузі, адже і до війни перелік українських стрічок, які з’являлися в широкому прокаті в інших країнах світу, досить обмежений. 

«Чеська компанія Donart Film звернулася до нас із проханням порекомендувати українські фільми, які мають соціальне значення та можуть привернути увагу як української, так і чеської аудиторії. Зрештою вибір пав на “Я працюю на цвинтарі”. Я вважаю, що цей фільм дійсно вартий широкої аудиторії, він є одним з найкращих представників так званої dark comedy. Ідея фільму дуже сподобалася нашим колегам. Вони вважають, що стрічка допоможе людям хоч на пару годин забути про стреси, пов’язані з війною, та посміхнутися», – розповідає Євген Драчов, директор FILM.UA Distribution. 

Фільм, створений за однойменним бестселером Павла «Паштета» Белянського, вийшов у широкий український прокат 15 вересня та вже завоював чимало позитивних відгуків як від глядачів, так і від критиків, він став найсвіжішим гітом українського кіно. 

«Ми вирішили випустити в прокат український фільм, тому що Чехія зараз є на третьому місці в Європі за кількістю біженців з України. Ми хотіли привнести якусь часточку української культури до їхнього нового дому та водночас показати щось нове чехам, ще не знайомим з українським кіно.

“Я працюю на цвинтарі” – це прекрасний фільм, дивовижно універсальний навіть у часи війни. Він не про війну, а про завжди актуальні теми: прийняття минулого та початок нового життя, спроби змінити все на краще. Він дуже зворушливий, проте не жалісний. Нам також подобається гумор у фільмі, і ми вважаємо, що важливо посміхатися навіть у найскладніших ситуаціях», – коментує Якуб Шкрдлік (Jakub Škrdlík), виконавчий продюсер Donart. 

Фільм здобув перемогу в номінації найкращий повнометражний фільм на Munich Film Award 2021, перемога Віталія Салія, виконавця головної ролі у фільмі, у номінації найкращий актор за версією Національної спілки кінокритиків «Кіноколо» у 2021 році, нагорода в номінації за найкращу операторську роботу на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival 2021, а також перемога в номінації найкращий постер за версією Red Movie Awards у 2021 році. Зокрема фільм брав участь у конкурсних програмах фестивалів КМКФ «Молодість», Ferrara International Film Festival, Warsaw International Film Festival, British Independent Film Festival та AFIN International Film Festival у 2021 році, а також фестивалів Stockholm Independent Film Festival та International Film Festival Prague у 2022 році.

Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.  Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution. Медіапартнери фільму — видання «Новое время» та кінопортал Kinowar.

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram, а також на сторінках фільму в Facebook та Instagram.ДОВІДКА

Назва: «Я працюю на цвинтарі»
Жанр: драмеді з елементами чорної комедії
Дата релізу в Україні: 15 вересня 2022 року
Дата релізу в Чехії: 27 жовтня 2022 року
Компанія виробник: Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за підтримки Українського Культурного Фонду
Дистрибутор в Україні: FILM.UA Distribution
Режисер: Олексій Тараненко
Продюсери: Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Максим Лещенко
Виконавчі продюсери: Тарас Босак та Вероніка Крижна
Оператор: В’ячеслав Раковський
Автор сценарію: Павло Белянський
Актори 1-го плану: Віталій Салій, Анна Іванова, Вікторія Городецькая
Актори 2-го плану Віктор Жданов, Ігор Цішкевич, Андрій Ісаєнко, Олексій Тритенко, Олена Леснікова, Євген Олійник, Максим Донець, Ярослав Безкоровайний, Олена Хохлаткіна, Оксана Жданова, Римма Зюбіна, Галина Корнєєва, Ніна Набока, Ігор Салімонов, Олександр Абаєв, Роман Соболевський, Валерій Пасічник, Володимир Шиповалов, Олег Гусєв, Яна Дубець, Владислав Куніцин, Олексій Агеєв, Юрій Фреган, Ольга Сафронова, Любов Тимошевська, Тамара Антропова, Маргарита Лапіна, Павло Белянський, Денис Колюбаєв, Анастасія Атаманчук, Андрій Федінчик, Дем'ян Шиян