Новини

Оса — то маленька комаха, яка боляче кусає: дивіться видовищний трейлер фільму “Максим Оса та золото Песиголовця”

Новини
• 22.09.2022

Переосмислення образу козака у новому фільмі Мирослава Латика “Максим Оса і золото Песиголовця”, знятого за мотивами однойменного коміксу Ігоря Баранька. У кіно з 13 жовтня!

Фільм-довгобуд “Максим Оса та золото Песиголовця” знайшов нове втілення в руках режисера Мирослава Латика. Козацький трилер про небезпечні пригоди січовика — унікальний проєкт, у якому переплелися елементи коміксу українського автора та оригінальна історія авторства Мирослава Латика й Андрія Бабіка. Максим Оса, який постане перед глядачем, це вміло переосмислений “книжковий” образ українського козака. Він стирає клеймо “шароварщини”, це брутальний козак, про чиї подвиги ходять легенди. 

“Оса не зовсім простий хлопець, який намагається розплести “гадюче кубло”. Навіть те, що він бачить, насправді, може виявитися неправдою. Можливо хороше не є хорошим, а погане не є поганим”, — описує свого загадкового героя режисер Мирослав Латик.

Максим Оса у виконанні актора Василя Кухарського — харизматичний, грубий козак, гострий на слівце, який приковує погляд з першого ж кадру. 

ТРЕЙЛЕР: https://www.youtube.com/watch?v=TswV0lTOhpU&ab_channel=FILM.UAGroup


Автором трейлеру став відомий український актор кіно (“Погані дороги”, “Королі репу”) та дубляжу Володимир Гурін, виконавець ролі Анджейки у фільмі.

Козацькі пригоди-трилер “Максим Оса та золото Песиголовця” вдало поєднує жанри детективу та фентезі, створюючи гармонійну мультижанровість — аби кожен глядач зміг знайти щось своє. Брудне середньовіччя, відсутність лоску та шику підсилює містично-фентезійний настрій фільму, а нуарні кадри — загадкову, детективну атмосферу оповіді. 

“На комікс я спирався як на загальний настрій, тому що навіть на рівні костюмів ми змінювали стилістику. Я хотів більше брутальності, менше “шароварної” козаччини, спаплюжена радянською владою, яка мені, як явище, не подобається. Я хотів це “перекроїти”. Події відбуваються за 10 років до повстання Хмельницького, відповідно там така козаччина, яка нам, сучасним українцям, більш відома та зрозуміла. Під час кадрування опиралися не на комікс Баранька, а на принцип коміксових ракурсів кадрів як таких, у загальному розумінні екранізації коміксів”, — додає режисер.

Зйомки фільму тривали 1,5 роки, з перервою на карантин, спричинений пандемією COVID-19. Натурні кадри з Київщини доповнені інтер’єрними зйомками на Рівненщині та Житомирщині.

Фільм про сучасного українського козака в кіно з 13 жовтня, до Дня українського козацтва.

Фотобекстейдж: https://fex.net/ru/s/flkcbme

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram.

Фільм створено Кіностудією дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінотеатральну дистрибуцію в Україні проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.


ДОВІДКА

Назва: Максим Оса та золото Песиголовця
Дата релізу: 13 жовтня 2022 року
Хронометраж: 103 хвилини
Жанр: козацькі пригоди-трилер
Компанія-виробник: Кіностудія дитячих та юнацьких фільмів ім. О.О. Ханжонкова за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутори: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер: Мирослав Латик
Генеральний продюсер: Валерій Боровик

Продюсери: Олександр Дмитренко, Дмитро Хільченко, Наталя Вітрук
Оператор-постановник: Костянтин Пономарьов
Автор сценарію: Ігор Баранько, Мирослав Латик, Андрій Бабік
У ролях: Василь Кухарський, Володимир Ющенко, Володимир Гурін, Сергій Деньг, Альбіна Корж, Анастасія Михальчук.


Синопсис
1636 рік. Польський король сплачує данину козакам, аби попередити повстання.

Золото везуть до шинку Нахмана, де на нього чекає хорунжий Корсунського полку Максим Оса. Та замість загону з 5-ти братчиків до корчми завертає напівживий козак з пустими капшуком. Разом із ним Оса вирушає на пошуки зниклих побратимів і знаходить їхні понівечені тіла в глибині лісу.

На місці злочину з’являється каштелян замку, пан Карл Фогель. За підозру у вбивствах та крадіжці панського золота козарлюгу беруть під варту й під тиском тортур намагаються дізнатися правду. Господар пан Йожеф, згадавши легенди про подвиги Максима Оси, виправдовує січовика та доручає розгадати таємницю смерті козаків і віднайти втрачені скарби.

Осі доведеться розплутати відьмацьке павутиння та віч-на-віч зустрітися з містичним Песиголовцем.

А про долю золота та його власника замовчує навіть писар, який веде цю оповідь…