Новини

Кохайтеся, чорнобриві: весільні обряди та традиції у “Весільному спадку” — на YouTube-каналі FILM.UA

Новини
• 23.08.2022

Справжні українські весільні обряди з 8-ми регіонів України кінця ХІХ-середини ХХ століття — у документальному повнометражному фільмі “Весільний спадок”. Глядач матиме змогу зануритися у світ красивої, багатої, яскравої, та різноманітної української культури. 

З 29.08 в Україні традиційно стартує сезон весіль, по закінченню успенського посту. Мода на традиційні весілля зі збереженням усіх звичаїв знову набирає обертів — і це особливо важливо зараз, коли ворог має на меті знищити нашу культуру та нашу ідентичність і в інформаційному просторі, і на полі бою. Як вбиралися до весілля наші бабусі, який незмінний атрибут повинен був супроводжувати молодят у день створення нової родини та яких обрядів і традицій варто дотримуватися? Про все це — у документальному повнометражному фільмі “Весільний спадок” від кіностудії FILM.UA.

До Дня незалежності України творці вирішили відкрити доступ до перегляду фільму, прем’єра якого відбулася в українських кінотеатрах восени 2020, усім охочим на YouTube-каналі FILM.UA.

https://www.youtube.com/watch?v=2oUxozBmQrA&ab_channel=FILM.UAGroup

Окрім повнометражного фільму, глядачі також побачать розповідь про кожен із представлений регіонів у нових форматах: завдяки коротким презентаційним 1-хвилинним та розлогим 26-хвилинним фільмам. Ролики поступово з’являтимуться на YouTube-каналі кінокомпанії, починаючи з 26-го серпня.

«Сьогодні, коли весь світ бачить, як нашу країну намагається знищити загарбник, ми повинні, як ніколи зберігати та показувати світові нашу  культуру та традиції. Саме тому ми даємо змогу подивитися наш “Весільний спадок” у вільному доступі, на YouTube, і робимо це в День нашої незалежності. Весілля — це завжди символ майбутнього. 29 серпня починається сезон весіль в Україні, і ми впевнені, що цього року кожен з українців, хто укладає шлюб, буде вкладати в це дійство особливі змісти. Маю надію, що наш проєкт зможе в цьому допомогти”, — Олена Малкова, продюсерка проєкту

Особливу увагу автори проєкту приділили точності відтворення кожного з елементів традиційного українського весілля. Так, всі костюми,  показані у фільмі, є автентичними національними костюмами, які ретельно зберігаються у приватних колекціях, а пісні, що прозвучать – до цього часу невідомі регіональні весільні пісні, які спеціально було знайдено, записано та відтворено для «Весільного Спадку».

Кадри з фільму: https://fex.net/ru/s/md8ak3f

Окрім естетичної та пізнавальної, проєкт “Весільний спадок” відіграє важливу культурно-просвітницьку функцію, адже відкриває світові розмаїту культуру українців. У кожному ролику фігурують центральні персонажі, які виконують певну обрядову дію, без якої неможливо уявити тогочасне весілля. Представник кожного з 8-ми регіонів також має власний, притаманний певній локальній традиції атрибут: ікони, рушники, коровай, калачі, дивень, шаблю, свічки, гільце тощо.

 

За допомогою сучасних аудіовізуальних рішень автори фільму відтворили автентичну українську весільну традицію 8-ми областей України: Київської, Черкаської, Чернігівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Харківської, Рівненської та Чернівецької.
ДОВІДКА
Жанр: документальний фільм

Хронометраж: 80 хв

Мова: українська

Продюсер: Олена Малкова

Режисер: Олексій Гуз

Науковий консультант проєкту: Марія Квітка

Оператор-постановник: Олексій Гуз

Оператор реконструкцій: Юрій Бакун

Композитори: Олег Мороз, Марія Квітка 

Звукорежисер: Євгеній Бельдюков 

Продакшн: FILM.UA Television за підтримки Державного агентства України з питань кіно.


Синопсис
Повнометражний документальний фільм «Весільний СПАДОК» – це занурення глядача у світ красивого, багатого, яскравого та дуже різноманітного українського традиційного весілля і культури загалом. У фільмі представлено традиції та звичаї 8 регіонів України: Сарненського, Чернігівського, Черкаського регіонів, Закарпаття, Київщини, Буковини, Харківської та Івано-Франківської областей.

Про вбрання та весільні традиції кожного з представлених регіонів глядачеві розповідають окремо. На екрані з’являються головні персонажі, відновлені основні обряди та весільні пісні регіону. Таким чином, послідовно, у фільмі розповідають  про всі ці регіони та відзначають основні відмінності та спільні елементи. У підсумку глядач отримує велику  історія про весільну традицію в Україні.