Новини

Історія боротьби за свободу, заснована на реальних подіях: воєнний екшн “Снайпер. Білий Ворон” у кіно до Дня незалежності України

Новини
• 28.08.2022

Фільм, заснований на історії реальної людини, яка залишила позаду пацифістські установки та виступила на захисті своєї землі, покажуть у діючих кінотеатрах країни до Дня незалежності. “Снайпер. Білий Ворон” — на великих екранах з 24 серпня.

Ідея створення фільму з’явилася ще в 2014-му році — тоді, натрапивши на історію реального бійця з добробрату Миколи, режисер Мар’ян Бушан почав роботу над сценарієм. З часом біографічна стрічка перетворилася на воєнний екшн, заснований на реальних подіях. Ми зібрали кілька цікавих фактів про підготовку до зйомок та про знімальний процес напередодні виходу фільму в широкий український прокат.

До участі в зйомках творці залучили справжніх військових. Так, у кадрі з’являються бійці Національної гвардії України, а також бійці зони АТО, що мали реальний бойовий досвід. Для більш реалістичного відтворення військових сцен режисера консультував інструктор зі снайпінгу, а актори, виконавці головних ролей, проходили військову підготовку, зокрема — вчилися снайпінгу.

Близько 80% зйомок — натурні. Події фільму відбуваються на Донбасі, проте у знімальної команди була відсутня можливість проводити зйомки на Донеччині, тому фільмували на Київщині. Наприклад, розбомблену школу знімали в київській психіатричній лікарні на Кирилівській, а “Хімзавод” — на київській фанерній фабриці. Режисер ретельно підходив до вибору локації для зйомок кожної сцени фільму, тож знімальна команда встигла об’їхати майже всю Київську область у пошуках потрібного місця. 

Для відтворення перших сцен фільму “нору”, яка слугувала житлом для сім’ї Вороненків, відтворили до найменших деталей, масштабувавши у розмірах так, аби в ній було зручно відзняти заплановані сцени. Для того, аби відчути атмосферу та ще більше вжитися в роль, актор Павло Алдошин навіть залишився там на ночівлю. 

Попри те, що за жанром фільм є воєнним екшном, бойовий постріл було здійснено лише один раз — під час фільмування однієї зі сцен за участі Олега Драча. Піротехнікам не вдалося розхолостити патрон до гвинтівки російського снайпера, якого грав актор, тож довелося вдаватися на хитрощі. Для відтворення сцени військові ретельно оглянули місцевість та мінімізували усі ризики.

Саундтреком до фільму стала композиція гурту СКАЙ — “Не відступати і не здаватись”, яка дуже точно передає стан головного героя фільму та його прагнення до відновлення справедливості через помилки та перешкоди. Крім того у фільмі звучать ще дві самостійні композиції: одна з них — авторства Миколи Вороніна (прототип головного героя) та Павла Алдошина, обидві у виконанні останнього.

Навіть під час зйомок військового кіно не обійшлося без казусів. Так, під час однієї з нічних змін один із бум-операторів звалився в окоп через велику кількість кінодиму (обійшлося без травм). А під час останньої зміни для виконання пісні головним актором під гітару, виявилося, що її привезли без струн — довелося терміново відправляти “робочий” реквізит на таксі. Під час зйомок почалася нереальна злива, тож коли інструмент був на місці пригода продовжилася — постійно вимикалися світлові прибори й потрібно було чекати поки їх просушать. 

“Снайпер. Білий Ворон” — перша українська стрічка на воєнну тематику, яка виходить в широкий національний прокат з початку повномасштабного вторгнення. Прем’єра фільму — 24 серпня, спеціально до Дня Незалежності України, в усіх діючих кінотеатрах країни.

Фільм створений UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводять FILM.UA Distribution та Кіноманія.

 

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram, а також на сторінках студії-виробника фільму UM Group в Facebook та Instagram.

 

ДОВІДКА
Назва: «Снайпер. Білий Ворон»
Жанр: воєнний екшн
Дата релізу: 24 серпня
Компанія виробник: UM Group за підтримки Державного агентства України з питань кіно
Дистрибутор в Україні: FILM.UA Distribution та Кіноманія
Режисер: Мар‘ян Бушан
Продюсер: Артем Денисов
Оператор: Костянтин Пономарьов
Автор сценарію: Мар‘ян Бушан, Микола Воронін
У ролях: Павло Алдошин, Марина Кошкіна, Андрій Мостренко, Роман Семисал, Олег Драч, Роман Ясіновський, Олег Шульга

Синопсис

Події фільму розпочинаються у 2014 році. Пацифіст-дивак Микола відмовляється від усіх благ цивілізації та разом зі своєю вагітною дружиною Настею живе у власноруч побудованій Норі — на нещодавно придбаній землі під Горлівкою.

Світ Миколи руйнується з початком війни на Донбасі. Бойовики вбивають його дружину і вщент спалюють Нору. Не знаходячи виправдання цій жорстокості, він приймає доленосне рішення й вступає в добробат, у лави снайперів. З початківця насміхаються, але завдяки своїй впертості та цілеспрямованості Микола доводить, що з ним таки варто рахуватися. Згодом колишній пацифіст стає професійним снайпером та починає гнати загарбників зі своєї землі...