Новини

«Народжені Україною 2»: FILM.UA Group презентує продовження циклу про видатних українців, чиї здобутки були #Вкрадені росіянами

Новини
• 16.11.2022

В умовах повномасштабної війни з росією особливого значення набувають культурно-просвітницькі проєкти, що спростовують міфи, якими тривалий час маніпулює імперська пропаганда. FILM.UA Group розпочинає другий цикл проєкту «Народжені Україною», що розповідає про привласнені загарбниками здобутки видатних науковців і культурних діячів України. Перший епізод «Народжених Україною 2» присвячено Нобелівському лауреату в галузі медицини й фізіології, уродженцю Харківщини Іллі Мечникову.

Світова спільнота, яка нині захоплюється мужністю, незламністю українців, має знати правду: «велика російська культура» насправді створювалася в імперії представниками багатьох націй, зокрема українцями. 

Команда FILM.UA Group поновлює роботу над циклом відео, присвячених діячам науки й культури з України, надбання яких впродовж століть вважали російськими. На YouTube-каналі кіностудії стартують «Народжені Україною 2». 

«Мета нового циклу проєкту «Народжені Україною» – продовжити розповідь про вихідців з України, чиї надбання помилково відносять до російської науки чи культури. На превеликий жаль, вкрадених росією імен дуже багато», – ділиться продюсерка проєкту Олена Малкова.

Один із засновників практичної космонавтики житомирянин Сергій Корольов пройшов через ГУЛАГ. «Амазонка авангарду», сценографка, видатна киянка Олександра Екстер, яка навіть за кордоном поєднувала світове авангардне мистецтво з українською орнаменталістикою, на вимогу радянського наркома просвіти зазначається скрізь як «французька художниця російського походження». А зірка німого кіно й перша українка Голлівуду акторка Анна Стен, яка в інтерв'ю американським виданням завжди наголошувала на своєму походженні, згадувалася у радянській пресі тільки як російська акторка. Подібних прикладів багато. Так, імена цих людей з’являлися на сторінках історії – але російської. Вкраденої. Здебільшого національна приналежність багатьох із них згадувалася лише у невиразному рядку «місце народження».

Цикл відео «Народжені Україною 2» складається із восьми епізодів. Новий сезон розповість про таких видатних діячів науки та культури, як Ілля Мечников, Олександра Екстер, Максим Березовський, Анна Стен, Сергій Корольов, Микола Гамалія, Іван Піддубний, Марія Башкірцева. Формат коротких роликів дозволяє глядачеві за дві хвилини познайомитись із найбільшими досягненнями героя кожного випуску та дізнатися про його самоідентифікацію без нав’язаних наративів.

Проєкт «Народжені Україною 2» покаже справжнє ставлення до Батьківщини людей, чиї здобутки протягом багатьох років відносили до російської спадщини.

Знати правду про імена талановитих українців, які привласнили московити, має весь світ. Тож міжнародна версія буде представлена з англійськими титрами та субтитрами.

Герой першого випуску – Нобелівський лауреат в галузі медицини та фізіології (1908), всесвітньо відомий фізіолог, вчений-мікробіолог, уродженець Харківщини, викладач Одеського інституту, Інституту Пастера у Парижі Ілля Мечников. Саме він неабияк вплинув на розвиток світової мікробіології, розкривши механізм дії імунітету. Для міжнародної наукової спільноти він і досі залишається «російським» вченим. Епізод розвіює міфи щодо походження Іллі Мечникова, а також розповідає про його життєвий шлях та наукові відкриття. Докладніше – у першому відео проєкту «Народжені Україною 2».

Посилання на 1-й епізод циклу: https://youtu.be/Kz_1wXcx3es

Незмінний голос проєкту – заслужений артист України Юрій Горбунов. Він зробить короткий екскурс в історію з життя кожного героя та розповість про перебіг подій, що дозволили росії привласнити досягнення українських діячів науки та культури. 

 

За підтримку проєкту про видатних українців FILM.UA Group завдячує партнеру – вітчизняному виробнику сиру «Канів».

ДОВІДКА

«Народжені Україною 2» – це новий цикл коротких атмосферних відео, присвячених видатним діячам науки та культури, яких світ ідентифікує як росіян, однак усі вони за походженням українці.

Виконавчий продюсер – Євген Третяк

Продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова

Сценарист – Леонора Пащенко

Консультант – Марія Квітка 

Графіка – Євген Санніков

Мова – українська та англійська (титри, субтитри)