Новини

Український фестивальний хіт на великих екранах: Я працюю на цвинтарі — у кіно з 15 вересня

Новини
• 11.08.2022

Життєве драмеді з елементами чорного гумору за однойменною збіркою Павла “Паштета” Белянського виходить в національний прокат. Про історію київського архітектора Сашка відтепер дізнається не лише аудиторія європейських кінофестивалів, а й українці. 

«Я працюю на цвинтарі» — дебютний повний метр від режисера Олексія Тараненка. Фільм, який з 2021-го року бере участь у конкурсних програмах визнаних міжнародних кінофестивалів й збирає нагороди, виходить в національний прокат з 15 вересня. Це 3-й фільм у лінійці FILM.UA Distribution, який покажуть в українських кінотеатрах з початку повномасштабного вторгнення.

«Я працюю на цвинтарі — бренд. І з цим важко посперечатися, перш за все тому, що фільм має прекрасну фестивальну історію. А ще це кіно про життя. Запевняю, що назва це лише хитрий спосіб загнати глядача в рамки власного світосприйняття, щоб після перегляду з’явився так званий “вау-ефект”. Упевнена, українському глядачеві не вистачає суперечливих та, водночас, життєствердних історій. І ми взяли на себе відповідальність це виправити», — Надія Коротушка, директорка кінотеатрального напрямку FILM.UA Distribution.

«Я працюю на цвинтарі» — кіно про життя як воно є: яскраве, яке має свій початок і свій фінал, але таке цікаве й дивовижне. За своїми жанровими особливостями фільм є новим явищем для нашого кінематографу, яскравим представником так званої “нової хвилі”, який об’єднав цікаву, незвичну історію, прекрасний акторський каст та сильне бажання творців відкрити українцям нову віху вітчизняного кінематографу.

«У нашому житті все здається «цілком випадковим» і водночас «по-іншому не могло й бути». Як у кіно. Зустріч із автором книги, рішення про екранізацію, роки розробки, пошуки фінансування, непросте виробництво, COVID-пауза, визнання європейськими та національними кінофестивалями та повномасштабна війна з рф. Життя нашого фільму зазнавало труднощів разом зі своїми авторами та творцями. Хтось із нас на фронті, хтось допомагає тим, хто на фронті, хтось вже покинув цей світ, а хтось залишив свій дім, рятуючись від війни. Попри все фільм «Я працюю на цвинтарі» нарешті отримує повноцінне життя — прокат у кінотеатрах України. Ми усвідомлюємо повноту відповідальності перед глядачами, пропонуючи подивитися фільм саме зараз, незважаючи на назву та професію героя цей фільм — чесне кіно про життя. Я спостерігав за реакцією глядачів після перегляду фільму на фестивалях, вона була різною в деталях, але їх поєднувало одне – і в Києві, і у Варшаві, і в Римі, і в Парижі глядачі дякували нам за світло, надію та бажання продовжувати жити», — поділився продюсер фільму Андрій Корнієнко.

Продюсер фільму Артем Колюбаєв: «Незважаючи на важку ситуацію в країні, українське кіно живе! Авжеж я інакше уявляв собі прем’єру нашого довгоочікуваного фільму “Я працюю на цвинтарі”! Але таке наразі життя, шо планувати далеко наперед вкрай важко. Більше року фільм подорожував фестивалями по всьому світу і тепер демонструватиметься на широких екранах в Україні - з 15 вересня. Так, під час війни, так, під обстрілами! Але кіно про життя має бути показане українському глядачу, дякуючи тим, хто нас захищає на цій війні. Ми обов’язково переможемо. І після перемоги дружньо ще раз переглянемо його всією країною під мирним небом!»

В основі фільму — однойменна збірка українського письменника Павла “Паштета” Белянського. Проте, творці зауважують, що сценарій фільму радше «заснований на мотивах» або «натхненний збіркою», але не є прямою адаптацією. На відміну від книги, у фільмі є головний герой, Саша — навколо розповіді про життя якого у фільмі органічно об’єднали кілька історій в одну. Кожен клієнт Саші — носій певних цінностей та переживань, їхні долі є віддзеркаленням надважливих цінностей: стосунків батьків та дітей, роздумів про сенс та недовговічність людського життя, вміння відпускати минуле та продовжувати жити.

«Я працюю на цвинтарі» — у кіно з 15 вересня, в усіх діючих кінотеатрах країни.

Фільм здобув перемогу в номінації найкращий повнометражний фільм на Munich Film Award 2021, перемога Віталія Салія, виконавця головної ролі у фільмі, у номінації найкращий актор за версією Національної спілки кінокритиків “Кіноколо” у 2021 році, нагорода в номінації за найкращу операторську роботу на Montelupo Fiorentino International Independent Film Festival 2021, а також перемога в номінації найкращий постер за версією Red Movie Awards у 2021 році. Зокрема фільм брав участь у конкурсних програмах фестивалів КМКФ “Молодість”, Ferrara International Film Festival, Warsaw International Film Festival, British Independent Film Festival та AFIN International Film Festival у 2021 році, а також фестивалів Stockholm Independent Film Festival та International Film Festival Prague у 2022 році.

Стрічка створена Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду та інформаційної підтримки Державного агентства України з питань кіно.  Кінотеатральну дистрибуцію фільму проводить FILM.UA Distribution.

Слідкуйте за новинами проєкту в соціальних мережах FILM.UA Distribution: Facebook та Instagram, а також на сторінках фільму в Facebook та Instagram.

З питань промо та PR звертатися до:
- Ганни Бешкенадзе, PR-менеджерки фільму, 0675655633, ovoshch@gmail.com
- Катерини Зіміної, PR-менеджерки FILM.UA Group, 0676095887, k.zimina@film.ua

ДОВІДКА
Назва: «Я працюю на цвинтарі»
Жанр: драмеді з елементами чорної комедії
Дата релізу: 15 вересня 2022 року
Компанія виробник: Good Morning Films в асоціації з MainStream Pictures та Stewopol за підтримки Українського Культурного Фонду
Дистрибутор в Україні: FILM.UA Distribution
Режисер: Олексій Тараненко
Продюсери: Андрій Корнієнко, Артем Колюбаєв, Максим Лещенко
Виконавчі продюсери: Тарас Босак та Вероніка Крижна
Оператор: В’ячеслав Раковський
Автор сценарію: Павло Белянський

Актори 1-го плану: Віталій Салій, Анна Іванова, Вікторія Городецькая

Актори 2-го плану Віктор Жданов, Ігор Цішкевич, Андрій Ісаєнко, Олексій Тритенко, Олена Леснікова, Євген Олійник, Максим Донець, Ярослав Безкоровайний, Олена Хохлаткіна, Оксана Жданова, Римма Зюбіна, Галина Корнєєва, Ніна Набока, Ігор Салімонов, Олександр Абаєв, Роман Соболевський, Валерій Пасічник, Володимир Шиповалов, Олег Гусєв, Яна Дубець, Владислав Куніцин, Олексій Агеєв, Юрій Фреган, Ольга Сафронова, Любов Тимошевська, Тамара Антропова, Маргарита Лапіна, Павло Белянський, Денис Колюбаєв, Анастасія Атаманчук, Андрій Федінчик, Дем'ян Шиян

 


Синопсис
Саша займається встановленням пам’ятників на цвинтарі. Він сповнений цинізму та іронії. Навіть у спілкуванні із самотнім літнім чоловіком, який замовив пам’ятник самому собі, і бізнес-леді, яка щойно поховала сина. Несподівано в життя Саші повертається його донька-підліток. Водночас герой втягується в боротьбу за владу на цвинтарі. У вихорі особистих трагедій і кримінальних зіткнень поступово стає зрозуміло, що у Саші важка психологічна травма через його минуле.