Новини

Українська анімація буде представлена на Annecy International Animation Film Festival

Новини
• 14.06.2022

Протягом лютого-травня 2022 українські аніматори не полишили своєї зброї й через творчість говорили про війну в Україні. Частина їхніх робіт цьогоріч буде представлена в межах Annecy International Animation Film Festival — одному з чотирьох міжнародних фестивалів анімаційних фільмів, які  спонсорує Міжнародна асоціація анімаційного кіно

“Контент — наша зброя” — саме з таким гаслом живуть творці студії FILM.UA від 24.02.2022 року. Мистецтво стало інструментом супротиву для українців, і анімація не виняток. З початком повномасштабного вторгнення вона трансформувалася й зі звичного нам розважального контенту стала антивоєнним рупором.

Ми вже повідомляли про те, що студія “Анімаград” продовжує роботу над «Мавка. Лісова Пісня». ротягом А ще протягом лютого-травня команда FILM.UA створила три анімаційних проєкти, які цьогоріч (13-16 червня) будуть представлені в межах Annecy International Animation Film Festival. Це роботи, створені як ніколи на часі й мають велике культурне значення не лише для України, а й для світової спільноти. Саме тому творці вирішили представити їх на фестивалі, сподіваючись, що вони привернуть увагу митців зі всього світу до подій в Україні: їхньої передісторії та наслідків.

“Відчуття війни” (Filling of war”) — цикл з п’яти музичних робіт (“У мене немає дому”, “Колискова Марії Квітки”, “Ой у лузі червона калина”, “Батько наш Бандера” та “Колискова для ворога”) від режисера студії Animagrad Олега Маламужа. Роботи були натхненні творчістю аніматорів з усього світу. В основі циклу — роботи, створені під час марафону від Фестивалю актуальної анімації та медіа-мистецтва LINOLEUM.

Цикл доступний для перегляду за посиланням: https://bit.ly/3xhcl8I

“Як москалі в Україні (воювали) йшли нах*й” ("How the Muscovites in Ukraine (fought) went nah*y") — хронологія народного спротиву російським окупантам. Його створила креативна команда із кількох десятків людей, що знаходилися у різних містах та країнах. Спродюсувала проєкт Юлія Міщенко, а режисеркою виступила Христина Дикун.

Переглянути цикл історій можна за посиланням: https://bit.ly/3aPxQpy

“Добро завжди перемагає” (“Good always wins”) — спільний проєкт 1+1 media, студії Animagrad (FILM.UA) та студії Мамахохотала. Це проєкт, покликаний простою мовою пояснити малечі про актуальні події в Україні. Він пояснює, що поки росія загрожує світовій безпеці, друзі допомагають один одному й у цьому полягає справжня суперсила — у єдності та взаємодопомозі. Тільки разом ми спроможні зупинити зло та побудувати новий світ, сповнений поваги та добра. Спродюсувала проєкт Іванна Найда, а зрежисував Роман Полотнянко.

Переглянути мультсеріал можна за посиланням: https://bit.ly/3HkZ0kw

Сьогодні як ніколи важливо говорити про війну в Україні, використовуючи усі наявні інструменти, серед яких анімація — одна з найбільш зрозумілих форм мистецтва для світової спільноти. Віримо, що перебіг подій Україні не залишиться без уваги учасників фестивалю, а представлені проєкти проллють світло на підступний та продуманий напад росії на вільну та незалежну Україну.