Новини

Discover Ukraine: кіностудія FILM.UA продовжує роботу над документальними проєктами про історію та культуру України

Новини
• 02.06.2022

Висвітлення теми унікальної й самобутньої української культури — одна із центральних у проєктах кіностудії FILM.UA. Лише за останні 5 років творці створили ряд документальних циклів про національний український одяг (“Спадок” та “Весільний спадок”) та українську кухню (“Борщ. Секретний інгредієнт”), повнометражні фільмі, в основу яких лягли твори класичної (історичний екшн “Захар Беркут” й анімаційний мультфільм “Мавка. Лісова Пісня”, виробництво якого триває) та сучасної (історична драма “Віддана”) української літератури. Сьогодні кінокомпанія працює над створенням нових актуальних проєктів. “Discover Ukraine” залишається нашим гаслом.

Минулого десятиріччя країна голосно заявила про себе на міжнародній арені, зокрема в галузі кіновиробництва. Одна із ключових переваг фільмування в Україні — розмаїта сітка локацій, що простягається по всій території країни: екстер’єри, історична та сучасна архітектура, природні ландшафти та ін. З початком повномасштабного наступу Росії десятки таких локацій були частково або повністю зруйновані, ще частина знаходиться на окупованих територіях, під тимчасовим контролем армії РФ. Ведення активних бойових дій на Сході та Півдні України сьогодні унеможливлює підрахунок завданих матеріальних збитків. Проте, фіксування наслідків військової агресії на звільнених територіях, завдяки фото- та відеозйомці, спонукало представників індустрії до оновлення ролика Discover Ukraine 2022, який наочно показує вплив російської агресії на розвиток галузі українського кіновиробництва. До оновленого ролику увійшли кадри частково або повністю зруйнованих архітектурних локацій на Київщини, у місті Ірпінь: https://bit.ly/3aAmTIp

До ролика, який в оновленому вигляді був представлений на Marche du Film, що проходив у межах ювілейного 75-го Каннського кінофестивалю, увійшли кадри, що були  відзняті для одного із нових проєктів від FILM.UA — документального  циклу  “Відроджені з попелу”. Це проєкт, який розповість про наслідки війни у світі під час Другої світової війни та про наслідки війни Росії проти України в 2022 році. 

Проєкт створюють за допомогою використання інноваційних технологій, серед яких CGI та VFX-технології. Вони дозволять згенерувати необхідні зображення для відтворення історичної дійсності та доповнити відзняте візуальними ефектами.

“Це і технології фотограмметрії — 3D сканування зруйнованих будівель та навіть цілих кварталів за допомогою дрона, з подальшим формуванням дуже точної 3D моделі сцени. Такі 3D моделі ми плануємо використовувати в різних формах — від класичної інфографіки до віртуального продакшену. Це особлива форма студії із круговими екранами, опиняючись у якій ведучий буде наче повністю присутній у сцені зруйнованого міста. Окрім традиційного сканування таких сцен ми експериментуємо з технологією NERF, нейронним рендерингом, коли ми можемо отримувати 3D модель за допомогою серій фото навіть з мобільного телефону”, — ділиться керівник Департаменту досліджень та інновацій FILM.UA Group Євген Санніков.

Учасники проєкту “Відроджені з попелу” — історики, архітектори та інженери, які вже працюють  над відновленням зруйнованих українських міст, — занурять глядача в подорож історією, вселяючи надію на майбутнє. Завдяки проєкту можна буде простежити, як руїни зруйнованих під час Другої світової війни міст перетворилися на сучасні архітектурні перлини і як ми, українці, можемо використати цей досвід для відбудовування нашої країни. Творці переконані, що завдяки практичному досвіду та порадам фахівців, українці швидше відновлять міста, зруйновані російськими загарбниками. Окрім історії відбудови Варшави, Лондона, Берліну, Гавра тощо, героями циклу стануть Маріуполь, Харків (колись зруйнований нацистами, відновлений, а тепер знову знищений), Чернігів, Буча, Гостомель та інші міста, які сьогодні з особливим цинізмом та жорстокістю спустошуються російськими військами.

Загалом планується реалізувати щонайменше 7 проєктів, які розкажуть про різні аспекти культурного надбання України — про українців, чиї імена загубилися на сторінках історії, про українців, яких  росіяни “присвоїли” собі та своїй “великій” культурі, про викрадене російськими окупантами українське мистецтво, про український побут та кухню та про українську “Мрію”.

Відео: https://youtu.be/7Q904o_NKsY