Новини

Stand with Ukraine: FILM.UA ділиться результатами Каннського кіноринку 2022

Новини
• 30.05.2022

Каннський кінофестиваль 2022 проходив за участі української делегації, зокрема — продюсерської, маркетингової та дистрибуційної команди FILM.UA. Протягом 17-25 травня команда FILM.UA в особі СЕО Вікторії Ярмощук взяла участь в презентації можливостей української кіногалузі “Discover Ukraine – before and during the war”, а також в дискусії “Cancelling Russian Culture: як позбавити країну-агресора ідеологічної зброї”, дистрибуційна команда уклала низку важливих угод, українське кіно заполонило перші шпальти міжнародних профільних видань, а FILM.UA стала частиною Europa International

В межах кіноринку Marché du Film був представлений стенд дистрибуції FILM.UA, хедлайнерами якого стали україно-італійська гангстерська сімейна комедія “Коза Ностра” та анімаційний мультфільм “Мавка. Лісова пісня”. Окрім того, FILM.UA Distribution створила каталог, до якого увійшла вибірка найкращого українського кіноконтенту останніх років. До нього увійшли 30 повнометражних фільмів різних жанрів, серед яких сімейні фільми, комедії, екшени, трилери, воєнні драми, документальні стрічки та анімаційні мультфільми. Стенд привернув увагу не лише представників найвпливовіших профільних видань, а й міжнародних дистрибуторів. 

Зокрема, 22 та 23 травня відбулися два індустріальних івенти, на яких продюсери Анна Єлісєєва, Єгор Олесов та Ірина Костюк представили окрасу українського дистрибуційного пакету “Мавка. Лісова пісня”. Відбувся пітчинг проєкту на Animation Day (“Annecy Goes To Cannes 2022”), де разом із українським проєктом для участі в Animation Day було відібрано роботи з Бельгії, Великобританії, Ірландії, Канади, Франції і Швейцарії, а також скринінг усіх готових на цей час сцен анімаційного фільму. 

За результатами плідних переговорів було укладено низку угод — найочікуваніший український анімаційний мультфільм “Мавка. Лісова пісня” з’явиться ще й на великих екранах у країнах Скандинавії (Данія, Швеція, Норвегія, Фінляндія та Ісландія), дистрибутор — MANYMORE FILMS, Греції (FEELGOOD ENTERTAINMENT) та Монголії (Filmbridge) протягом 2022-2023 років. Історичний екшн “Захар Беркут” побачать в Латинській Америці, угоду уклали з MPAM MULTIMEDIA, а також у країнах Скандинавії. Також були укладені угоди на продаж анімаційних мультфільмів “Микита Кожум'яка” та “Викрадена принцеса: Руслан і Людмила” у країни Скандинавії, а також трилеру “Chernobyl Fallout”, фантастичного сімейного фільму “Фокстер і Макс”, анімаційного мультфільму “Микита Кожум’яка” та історичного екшену “Крути 1918” у Монголію.

Ще однією важливою подією стало членство FILM.UA в Europa International — європейській мережі торгових агентів. Сьогодні Europa International — некомерційна організація, яка працює з агентами з продажу по всій Європі і надає їм всебічну підтримку на міжнародному ринку. Для FILM.UA це не лише можливість обміну досвідом з європейськими агентами й участь в ініціативах міжнародних партнерів на підтримку індустрії, а й збільшення присутності українського кінопродукту на європейському ринку.

Підготовка делегації до участі в Marché du Film тривала кілька тижнів. Зокрема, для національного стенду ДержКіно, креативні сили FILM.UA підготували актуальний шоуріл українських фільмів з фокусом на непереможність на нескореність українського народу протягом віків і до сьогодні (ПОСИЛАННЯ), а також оновили відеопрезентацію можливостей співпраці з Україною в галузі кіно , аби показати нові формати співпраці для міжнародних партнерів в умовах війни. Останній ролик показали в межах презентації можливостей української кіногалузі “Discover Ukraine – before and during the war”, спікеркою якої виступила СЕО FILM.UA та виконавча директорка Української кіноасоціації Вікторія Ярмощук. Ключова теза її промови — “Ukraine is your destination”: переваги у співпраці з української індустрією, серед яких кеш-рібейти, розмаїття локацій, якісні постпродакшн сервіси, кваліфіковані представники галузі, здатні надати якісні послуги, та відносна дешевизна у порівнянні з іншими європейськими пропозиціями.

Окрім того, Вікторія Ярмощук взяла участь у дискусії “Cancelling Russian Culture: як позбавити країну-агресора ідеологічної зброї”. Вона вкотре наголосила на індустріальному аспекті питання та підкреслила необхідність повного відмежування країни-агресора від доступу до світового кіноринку. 

Важливою метою делегації FILM.UA було забезпечення медійної присутності української кіноіндустрії. Вікторія Ярмощук дала коментар для cтатті “Як агресивна війна Путіна отруює культурний клімат” від німецького видання Das Erste. А про “Мавка. Лісова пісня” та “Коза Ностра” написали у Variety та Cannes Market News. Також у Variety згадали про пост-продакшн сервіси FILM.UA Group: Так Треба Продакшн, POSTMODERN, DCU та FILM.UA Distribution.