Новини

Переможемо та країну відбудуємо: FILM.UA презентували актуальний кіношоуріл на Каннському кіноринку

Новини
• 24.05.2022

Боротьба України за незалежність почалася не наприкінці лютого 2022 і навіть не 8 років тому. Вона тягнеться крізь століття, про що свідчить багатовікова історія, і щораз доводить: українці — сильна нація, яка міцно тримається своєї землі й палко любить Батьківщину. На цю тему було знято десятки промовистих фільмів — частина з них лягла в основу актуального шоурілу від кіностудії FILM.UA

Українська державність зазнавала утисків чи не весь період свого існування. Українці, із покоління в покоління, борються за право бути вільними та незалежними, відстоюють свої кордони. Перебіг цих подій українські митці увіковічили в мистецтві, чи не найяскравіше — у кінематографі. 

Про прагнення українців зберегти націю та небажання коритися ворогові було знято численну кількість фільмів — особливо в період з 2014 року й до сьогодні, коли питання захисту рідної землі постало як ніколи гостро. Наприкінці лютого 2022 війна прийшла в домівку кожного українця. З’явилися нові сенси, українці вкотре взяли до рук зброю — кожен свою. 

Кіномитці взялися захищати культурно-інформаційний фронт та створювати нові аудіовізуальні проєкти. FILM.UA з першого дня повномасштабного вторгнення не стоїть осторонь, продукуючі новий контент. Через  призму мистецтва працівники студії доносять до світової кіноспільноти правду про загарбницьку війну Росії. А сьогодні, натхненні українськими фільмами, створеними в стінах студії та залученими на дистрибуцію, презентують актуальний кіношоуріл. 

Вперше його презентували на національному павільйоні України на кіноринку Marche du Film, що проходить у межах ювілейного 75-го Каннського кінофестивалю. Прем’єра відбулася завдяки Державному агентству України з питань кіно. Також варто зазначити, що переважна більшість фільмів, епізоди з яких використані в шоурілі, були створені за підтримки Держкіно України. 

Кіноіндустрія сьогодні — рупор нашої історії, віддзеркалення нашої сили та мужності. Зараз FILM.UA живе за принципом "контент — наша зброя", відобразити цей меседж в зрозумілій аудіовізуальній формі був покликаний наш новий актуальний шоуріл. Цим відео, яке увібрало в собі епізоди фільмів виробництва та дистрибуції FILM.UA Group, ми вкотре транслюємо, говоримо про найважливіше. Про нескореність нашого народу в боротьбі за право вільно жити на своїй землі”, — СЕО FILM.UA Вікторія Ярмощук.

Шоуріл від FILM.UA складається з промовистих фрагментів українських фільмів, кожен із яких так чи інакше висвітлює історичний шлях протистояння українців ворогові, транслює фундаментальні українські цінності, любов до рідної  землі та прагнення українського народу до мирного та щасливого життя. До нього потрапили кадри з фільмів “Рейд” (2015), “Сторожова Застава” (2017), “Захар Беркут” (2019), “Ціна Правди” (2019), “Черкаси” (2020), “Весільний спадок” (2020), “Борщ. Секретний інгредієнт” (2020), “Найкращі вихідні” (2022), “Велика Прогулянка” (2022), а також фільмів, прем’єра яких, дуже сподіваємось, відбудеться цього року — “Довбуш”, “Мирний 21”, “Снайпер. Білий Ворон” та “Мавка. Лісова пісня”.

Переглянути шоуріл: https://www.youtube.com/watch?v=DTb0csJereQ

Український кінематограф продовжує створення актуального кіно, що здатне відтворити події, часом складних та, безумовно, важливих періодів становлення України. Сьогодні, як і кілька сторіч тому, сила — у правді, а за правдою — перемога.

 

Ідея та сценарій: Дмитро Майстренко

Режисери монтажу: Олег Зборовський та Назар Зборовський

Пост-продакшн: студія PostModern Postproduction 

Відео-супервайзер: Георгій Караманов

Відеоінженер: Сергій Бабич

Саунд супервайзер: Роман Гоменюк

Звуковий монтаж, саунд дизайн та зведення звуку: Дмитро Синиця

Зведення звуку 5.1 та перезапис: Євгеній Прикащиков

Постпродакшн продюсерка: Катерина Єрошкіна

Постпродакшн менеджер: Микола Василик

 

У відео використана композиція “Ой у лузі червона калина” у виконанні Андрія Хливнюка.

 

До шоурілу ввійшли кадри з наступних стрічок: “Рейд”, “Сторожова Застава”, “Захар Беркут”, “Ціна Правди”,

“Черкаси”, “Весільний спадок”, “Борщ. Секретний інгредієнт”, “Найкращі вихідні”, “Велика Прогулянка”, 

“Довбуш”, “Мирний 21”, “Снайпер. Білий Ворон”, “Мавка. Лісова пісня”.