Новини

Обличчя спротиву: FILM.UA зафільмували історії українців, чиї історії наближають нас до перемоги

Новини
• 04.05.2022

Британський журналіст і документаліст Еміль Ґессен разом із українським режисером та оператором Олегом Толмачовим створили цикл унікальних документальних відео про історії українців, які перебували в окупації. Кожен епізод циклу розповідає історії простих людей, які постраждали внаслідок війни в Україні. У кожного з них своя історія, але єдина мета – перемога.

Сьогодні, без перебільшень, Україна є найгарячішою точкою на мапі світу. Саме тут мільйони людей щодня героїчно виборюють своє право на свободу. Відважні українці вразили світ своїм героїчним спротивом. Військові, медики, волонтери та, зрештою, ледь не кожен простий громадянин щодня вступає в боротьбу з ворогом та захищає своє право на життя в мирній, незалежній країні. 

Протягом 70 днів інформаційний простір заполонили історії українців — їх збирають волонтери, журналісти-документалісти, кореспонденти, які приїхали фільмувати події війни з-за кордону. Ці історії слугують рупором для усього світу, висвітлюючи сторінки життя звичайних українців, які прагнуть свободи та хоробро чинять опір мордору. Важливо не просто збирати ці історії, важливо використовувати їх як дієвий інструмент в інформаційній війні, адже лише мовою простих людей можна сколихнути світову спільноту й відкрити правду на страшні звірства путінського режиму.

Саме тому документальний цикл “Обличчя спротиву” виходить як ніколи на часі. Він розповідає про війну очима українців, яких війна змінила назавжди. Історію цих вимушених трансформацій мають побачити та почути в кожному куточку світу. 

Героями перших випусків стали жителі звільненої Київщини, зокрема Києва, Бучі, Ірпеня, Бородянки та міст у Чернігівській області. Вони розповіли про власну боротьбу та перебіг подій під час окупації. 

Перший епізод циклу було знято в Ірпені. Це історія 20-річної зооактивістки Анастасії Тихої, чиє фото, зроблене під час евакуації, облетіло ледь не увесь світ. Тоді з охопленого полум’ям Ірпеня їй вдалося пішки вивести 15 безпритульних кволих собак. Згодом це фото стало одним із символів сили та безмежної людяності українців, які у скруті, ризикуючи власним життям, дбають про ближнього. Разом із командою волонтерів Настя ще неодноразово поверталась до Ірпеня, аби врятувати тварин, які втратили прихисток. Під час однієї з таких поїздок до волонтерки приєдналися автори документального циклу «Обличчя спротиву» і зафільмували її історію.

Переглянути 1-й епізод: https://youtu.be/ZG4vdL179eU 

Другий епізод — історія Наталки із селища Количівка, що на Чернігівщині. Вона разом зі своєю 6-річною племінницею пережила страшні бомбардування, ховаючись у підвалі власного будинку. Нестерпне очікування, невідомість та страх за життя — такі спогади залишає по собі “непереможна” російська армія. На війні немає тих, кому не страшно. Та часто хвилювання за своє життя відходить на 2-й план, коли поруч беззахисні діти.  Порятунок українського майбутнього стає першочерговим завданням — і героїня цього випуску зібрала для цього всю силу та волю в кулак і вистояла. Вистояла, як і тисячі інших українців. Подібних історій тисячі, проте за кожною приховані глибинні, не схожі на інші, переживання людей. І об’єднує їх одне — пошук відповіді на питання “за що?”.

Переглянути 2-й епізод: https://youtu.be/Pyy6WZM6jnY 

Неймовірні історії цих людей здатні надихнути тисячі та змусити мільйони задуматися про те, яким би був світ сьогодні, якби українці не виявили усю свою силу та мужність перед кривавим обличчям ворога.

Натомість українці обороняються щодня — хто як може: за себе, родину, Україну, Європу та увесь світ.

 До останнього! До перемоги!