Новини

Цикл сюжетів “Борщ. Секретний інгредієнт” з англійськими субтитрами вже на YouTube: знайомимо іноземців з українською культурою та цінностями

Новини
• 21.04.2022

Креативна команда проєкту “Борщ. Секретний інгредієнт” з радістю ділиться секретами  українського борщу з усім світом. Від сьогодні документальний цикл доступний на офіційному каналі FILM.UA з англійськими субтитрами

Усі епізоди проєкту «Борщ. Секретний інгредієнт» відтепер із субтитрами англійською мовою.

Під час ескалації війни Росії проти України багато людей були змушені покинути свої домівки. Мільйони іноземців відчинили двері та серця нашим переселенцям. Напередодні  Великодня творці проєкту переклали англійською усі серії серіалу, щоб якомога більше людей дізналися про секретні інгредієнти нашого борщу.

Шеф-кухар Євген Клопотенко переконаний: “Коли  погано в житті, коли йде щось не так, у моменти скрути, безнадії та трагедії важливо чіплятися за гарні спогади, за якісь приємні родинні ритуали, навіть, наприклад, мамин борщ. Плани на спільні обіди з рідними та друзями за одним столом після перемоги додають сил йти далі й боротися. Тепер, якщо приготувати борщ десь у гостях, навіть далеко на чужині, ми всі наче повертаємося на мить додому”.  

«Рішення про титри ухвалили після історії моєї знайомої. Вона з донечкою знайшла прихисток у незнайомих раніше людей у Франції. Щоб показати господарям оселі, яка Україна та українці без війни, вона обрала наші сюжети. Адже в них не лише рецепти, а й мальовничі локації та неймовірні герої. Після перегляду всі одразу вирішили готувати борщ» — розповідає продюсерка проєкту Наталка Якимович.

Цикл складається з 16 унікальних рецептів борщу, знятих у різних локаціях по всій Україні. Євген Клопотенко зварив борщ з гуцульською родиною у селі серед Карпат, у їдальні Чорнобильської атомної станції, у вишуканому ресторані у Львові, з єврейською родиною в Одесі, з військовими під Маріуполем… 

Тепер англомовні глядачі дізнаються, що на  Полтавщині в борщ додають сушені груші, а на Київщині чорнослив, у Вилково на Одещині його варять з рибою, а в столичному ресторані з бичачими хвостами. На Галичині колір борщу брунатний, а на Сході України, частіше, жовтогарячий. В Ужгороді від угорської кухні борщ набрав гостроти, а під кордоном з Білоруссю до нього додають квашену капусту та підсолоджують медом. Неймовірне розмаїття інгредієнтів від кожного унікального героя, серед яких не лише шеф-кухарі, але й художники, музичні продюсери, етнографи, військові… Це проект не стільки про кулінарію, традиції та мандрівки, як про людські цінності.

FILM.UA мріє пригостити борщем усіх друзів України. Усіх, хто допомагає українцям у ці скрутні та драматичні часи, усіх, кому цікава українська  культура та традиції, усіх, хто хоче зрозуміти українців та їхні цінності.

Для багатьох іноземців серіал може стати справжнім відкриттям України та українців! І, звісно, усі дізнаються, що головний інгредієнт нашого борщу — це любов!

Дивіться цикл “Борщ. Секретний інгредієнт” на YouTube та обирайте найсмачніший рецепт борщу до нашої Перемоги: https://youtube.com/playlist?list=PL1PP_OaYvIQU6GztlSoNqcjtmQoymDK9H