Новини

FILM.UA на сторожі безпеки: як найбільша кіностудія у Східній Європі переживає війну

Новини
• 20.04.2022

56-й день війни…Кіностудія FILM.UA перетворилася на бомбосховище для сотень українців та стала осередком гуманітарної допомоги для тих, хто цього так потребує. Понад 500 працівників творило історії, що змінюють світ, у цих стінах, а в кожному з 8-ми павільйонів знімали видовищні шоу, які дивилася уся країна. Ненадовго звичне гамірне життя студії змінилося тишею. Та життя триває, адже нові історії кличуть.

З перших днів війни кіностудія прихистила у своєму сховищі сотні українців. Працівники, їхні сім’ї, друзі студії та навіть пересічні українці з різних куточків нашої держави ховалися від російських ракет за надійними стінами студійного бомбосховища. За майже 2 місяці повномасштабного російського вторгнення буремне життя кіностудії FILM.UA ненадовго зупинилося — почався новий етап становлення. 

Воєнне життя студії зафільмували на згадку про те, як, навіть у часи кризи, кіностудія збирає історії, що змінюють світ, змінюють на краще. 

Відео, записане на студії, супроводжується вирізками з інтерв’ю жителів студії та її незмінного наглядача Віталія Довгаля. Саме Віталій розповів про те, чим живе студія останні 

місяці та як, попри війну, намагається зробити у житті людей, які знайшли тимчасовий прихисток у її стінах, маленькі, але такі важливі, радощі, та як простягає руку допомоги тим, хто сьогодні так цього потребує.

У стінах студії створили усі умови для комфортного тимчасового проживання: розчистили бомбосховище, обладнали спальні місця, пристосували кухню ресторанного комплексу для приготування їжі жителям студії. 

Для найменших мешканців бомбосховище облаштували телевізорами, з яких на яскравому зайцебусі малят потішали “Хоробрі Зайці” Боп та Бу, які ще вчора подорожували світами. А для наших сильних та водночас тендітних жінок Віталій та його команда, за традицією, підготували весняні букети. Війна війною, а свято за розкладом!

Вирувало життя й поза стінами студії. FILM.UA допомагала бійцям київської територіальної оборони, надаючи необхідні медикаменти та обладнання — як от рації, а працівниці ресторанного комплексу долучалися до ініціатив фондів, покликаних врятувати від голоду безхатьків, а також людей похилого віку, які залишилися у воєнній столиці без підтримки рідних.

І хоч війна на деякий час зруйнувала плани студії, вона таки оживає: сервіси постпродакшену відновлюють свою роботу, дистрибуція представляє український контент у світі, а талановиті продюсери щодня генерують вибухові ідеї. Віримо, що зовсім скоро повернемося до звичного життя й зустрінемося у стінах кінотеатрів — за історіями, що ВЖЕ змінили світ.

Хроніки про життя студії протягом 2-х місяців перманентної війни уже на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=KW9xksmdss4&t=2s&ab_channel=FILM.UAGroup

 

Оператор-постановник: Олег Толмачов
Режисерка монтажу: Інга Макаровець-Кренцель
Ідея та втілення: Поліна Толмачова та Світлана Конар