Новини

SPADOK: FILM.UA запустили NFT-колекцію, натхненну українськими етнічними образами

Новини
• 19.04.2022

На передовій платформі продажу NFT Opensea з’явилася NFT-колекція SPADOK.
Вона складається з 21 NFT-картки — фотосесії персонажів циклу «Спадок»
, присвяченого українській культурі, традиціям та народним звичаям від їхніх витоків до сучасності.

NFT-колекцію було створено за мотивами проєктів «Спадок» та «Весільний спадок». 

«Спадок» — цикл коротких роликів, у яких відтворили характерний для певного регіону етнічний образ. Проєкт розповідає про національне святкове вбрання українок у XIX-ХХ столітті — в залежності від віку, соціального статусу і регіону проживання (24 області України та Кримський півострів). Героїні проекту — яскраві і самобутні українки, з різним характером, різні за віком — так само, як і їхні вбрання.

«Весільний спадок» — це проєкт, у якому розповідається про весільні звичаї та обряди, притаманні різним областям України: Київській, Черкаській, Чернігівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Харківській, Рівненській та Чернівецькій. 

Костюми, показані в проєктах, є автентичними національними костюмами, які ретельно зберігаються у приватних колекціях.

Ми прагнемо розробити ще одне джерело допомоги Україні. FILM.UA Group має широку художню колекцію, сформовану на основі власних аудіовізуальних проєктів. У портфелі кінокомпанії десятки високоякісних продуктів, створених українськими професіоналами. Зараз наша нова мета — створення NFT-продуктів, прибутки від яких будуть перераховані на державні крипто-гаманці для підтримки українців”, — поділилися продюсери “Спадку” та “Весільного спадку”.

Сьогодні як ніколи важливо говорити про Україну в контексті культури, адже ворог намагається у своїй безглуздій пропаганді переконати всіх, що українці — неіснуюча нація, яка немає власної культури, а мова, носіями якої є близько 44 млн людей, штучна.

Для створення NFT-колекції SPADOK творці використали 21 кадр з фотосесії персонажів проєкту.

Будь-яку з карток у колекції можна придбати на аукціоні за 0,5 ETH (приблизно $1500).

Придбати NFT-картки з колекції SPADOK та допомогти українцям можна за посиланням: https://opensea.io/collection/spadok