Новини

10 фактів про меддраму «Надія» Любовні історії, літри крові та дублери

Новини
• 26.01.2022

Скільки літрів крові було витрачено на зйомках? Кого з улюблених героїв «Жіночого лікаря 5» ми побачимо у новому проєкті? Як знімали відкриту операцію і серце, що б'ється в кадрі? Звідки взялися ультрасучасна рентген-дуга та апарат КТ? Пропонуємо десять цікавих фактів про багатосерійну меддраму «Надія» (виробництво FILM.UA Group), прем'єра якої йде на каналі «Україна» з 17 січня.

Цифри сезону

Зйомки 40-серійної медичної драми «Надія» тривали 6 місяців і випали на три пори року (весна, літо, осінь). Усього було 120 змін: найкоротша тривала 11 годин, найдовша – 16,5 годин. Додамо, що у сезоні – 40 серій, по 45 хв кожна.

2 літри крові та 20 кг силікону

Художник з гриму Наталія Омеляненко розповіла, що загалом на зйомках було витрачено 2 літри густого розчину штучної крові, який потім розводили. Також були використані невеликі флакони різних видів штучної крові: капаюча, дуже густа, напіврідка тощо.

Зате на виготовлення різних людських органів (око, серце, палець, скальп, кишки тощо) пішло вдесятеро більше матеріалу – понад 20 кг силікону! За визнанням Наталії, найважчими виявилися око і серце, на їхнє виробництво художнику знадобилося близько місяця.

 

Герої з «Жіночого лікаря»

Новий серіал "Надія" - спін-офф культового "Жіночого лікаря 5". Добре знайомий глядачам гендиректор Ігор Ілліч Гордєєв відкриє високотехнологічну багатопрофільну клініку, де глядачі знову побачать адміністратора Каріну, репродуктологиню Риту Андріївну Авдєєву, також сюди зазирне чарівний лікар Родіонов.

Але головною героїнею нової меддрами буде хірургиня Надія Павлова. Чи зможе вона реалізуватись у професії? І чи матиме особисте щастя? 

Операції

Лікарі нової сучасної клініки врятують життя понад 60 пацієнтів. У серіалі покажуть кілька складних та рідкісних медичних випадків, хірурги-кардіологи проведуть відкриту операцію на серці, а також прооперують пацієнтку із діагнозом спіна біфіда (split spine).

10 лав-сторі

Головні герої не лише рятуватимуть життя людей, а й шукатимуть своє щастя. Цього сезону на глядачів чекає десяток зворушливих історій: хтось зустріне кохання всього свого життя, хтось добиватиметься взаємності, а хтось - змінюватиме партнерів у пошуках яскравих емоцій. Спойлер: наприкінці сезону для закоханої пари пролунає марш Мендельсона!

 

Відтінки меддрами

У цьому проекті – спокійна скандинавська палітра, а стіни клініки – у благородних світло-сірих відтінках. Та й кольорова гама костюмів медперсоналу також відповідна: інтерни, медсестри та санітари – у світлому сіро-ліловому одязі. Хірурги носять синю форму, на операціях одягаються в яскраво-блакитні костюми.

Для цього проекту всього пошили понад 80 різних медичних костюмів та три види піжам для пацієнтів.

Консультанти

Сценаристів та знімальну групу консультували два лікарі: оперуючий хірург Роман Калина та хірург-комбустіолог Олександра Линник (фахівець із опіків). Медконсультанти працювали на всіх етапах створення серіалу: від заявки до готового тексту сценарію, а також були присутні на знімальному майданчику. Саме вони допомагали акторам правильно тримати скальпель та шити тканини. І деякі актори опанували це… майже досконало!

Дублери

Без представників цієї спеціальності на зйомках меддрам не обійтись! Наприклад, усі операції на головному мозку проводилися на одному-єдиному персонажі Оскарі – таке ім'я у групі отримав манекен.

В одній із сцен працювали каскадери: знімали аварію, в яку потрапили Стас Вовк та Каріна. Що з ними трапилося після ДТП – скоро дізнаємось.

5-й павільйон перетворюється на…

Нову високотехнологічну клініку побудували у добре відомому глядачам 5-му павільйоні кіностудії FILM.UA. Але від попередньої гінекологічної лікарні не лишилося нічого!

Світлі відтінки, стиль хай-тек, круговий коридор, пасажирські та вантажні ліфти на пульті, сенсорні двері у павільйоні – нова клініка вражає.

У кожного лікаря – окремий кабінет з індивідуальним дизайном інтер'єру, у кожному кабінеті – різні квіти у вазонах (пальми, кактуси тощо).

Відкриємо таємницю: дещо з обладнання – рентген-дуга та апарат КТ – бутафорні, але ретельно продумані та створені художниками з висококласних матеріалів.

 

Одяг для головних героїв

У всіх героїв – різні костюми, хоч відрізняються невеликими деталями. Наприклад, у головної героїні Надії – бузково-блакитний костюм із сіруватим відтінком та білим кантиком, що одразу виділяє її із загальної картини.