Новини

Українські компанії підтверджують відповідність міжнародним стандартам: студія POSTMODERN отримала сертифікацію TPN – вхідний квиток до співпраці зі світовими мейджорами

Новини
• 13.12.2021

Disney, Warner Bros., Paramount, Sony Pictures – ось лише декілька з глобальних лідерів виробництва та дистрибуції кіно- і телеконтенту, у чиїх вимогах до співпраці прописано, що вони працюють лише з компаніями, котрі мають статус TPN. Отримання цієї міжнародної сертифікації українською студією POSTMODERN відкриває шлях до Голлівуду не лише їй – водночас це торує шлях загальному розкриттю експортного потенціалу української аудіовізуальної індустрії.

Сертифікація TPN – відповідальний і досить тривалий процес, що реалізується шляхом всебічної, технічної й адміністративної, перевірки компанії-кандидата спеціалізованим зовнішнім аудитором. Ініціатива належить компанії POSTMODERN, яка входить до FILM.UA Group і є частиною ГО «Українська Медіа Агенція», а отримання цієї сертифікації стало можливим за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

TPN – це The Trusted Partner Network: глобальна ініціатива, заснована 2018 року з метою допомогти компаніям убезпечити свій контент від несанкціонованого використання. TPN керується Американською асоціацією кінокомпаній (Motion Picture Association, MPA), некомерційною організацією, яка була створена ще 1922 року і нині об'єднує провідних виробників контенту, відстоюючи їхні бізнес-інтереси. Причиною для заснування системи TPN стало те, що в сучасному світі кіно- і телеконтент створює екосистема сторонніх постачальників із різних країн з власним підходом до питань безпеки, кількість яких постійно збільшується. А гарантування безпеки контенту – найціннішого активу індустрії розваг – натомість вимагає уніфікації: єдиних стандартів, що їх мають дотримуватися всі компанії, задіяні у процесі його виробництва. І саме це питання вирішує сертифікація TPN: вона допомагає запобігати витокам інформації, фільмів, серіалів і телешоу до прем’єри та спрямована на загальне підвищення рівня безпеки в індустрії.

Задля отримання статусу TPN незалежна британська компанія, яка спеціалізується на цій сертифікації, провела технічно-адміністративний аудит POSTMODERN: дані експертизи підтвердили повну відповідність української студії усім міжнародним вимогам щодо безпеки.

«Тепер, маючи статус TPN, компанія POSTMODERN може співпрацювати зі світовими лідерами індустрії. Зокрема, мова про мейджорів – таких, як Disney, Warner Bros., Paramount, Sony Pictures тощо, котрі працюють лише з партнерами, сертифікованими TPN. Для них цей сертифікат – показник того, що з компанією, яка його має, можна мати справу», – зазначає керівник студії POSTMODERN Єгор Борщевський.

Звісно, студія POSTMODERN, що вже більше десяти років активно працює на ринку дубляжу, надає послуги постпродакшену та VFX, не є новачком на міжнародному ринку: компанія була творцем першого українського дубляжу, брала участь у розробці візуальних ефектів для серіалу CHERNOBYL від HBO та блокбастеру The Wandering Earth. Проте наявність сертифікату TPN дасть змогу POSTMODERN виходити на міжнародний ринок набагато активніше й плідніше – і це плюс не лише для самої компанії, але й для всієї української аудіовізуальної індустрії. Оскільки ширша присутність POSTMODERN на глобальному ринку підвищить впізнаваність України, поліпшить міжнародний імідж держави та стимулюватиме інші українські компанії для руху в цьому напрямку.

Завершення сертифікації TPN – важливий, але тільки перший етап на великому шляху. Тепер у планах Української Медіа Агенції, до якої сьогодні входять компанія POSTMODERN, анімаційна студія Karandash та Українська кіногільдія, – наступний крок. А саме – формування програми дій із бізнес-девелопменту: аналіз зовнішніх ринків, вихід на потенційних клієнтів і промоція України як надійного міжнародного партнера в галузі кіно- і телевиробництва, що сприятиме розвитку експортного потенціалу української аудіовізуальної індустрії.

 

Довідково:

POSTMODERN входить до FILM.UA Group – однієї з найбільших східноєвропейських медіагруп, що охоплює повний виробничий цикл: розробку, виробництво, адаптацію та розповсюдження аудіовізуального контенту через вертикальну структуру бізнесу. POSTMODERN надає повний цикл виробничих послуг (дубляж, локалізація, редагування, кольорова корекція, Sound FX, Foley, редагування музики, Dolby mix, Digital Previsualization, візуальні ефекти, анімація, виробництво ciнематикiв, виробництво корпоративних відео) для проєктів бідь-якого напрямку – від художніх фільмів, розважальних та науково-популярних телевізійних програм до AR/VR 360.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (Програма USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та на міжнародних ринках, допомагає у розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також забезпечує українські компанії можливостями скористатися перевагами міжнародної торгівлі.