Новини

Кріпосна. Жадана любов ТОП 10 неймовірних фактів про третій сезон костюмованої мелодрами

Новини
• 12.11.2021

Як складеться доля Катерини, хто насправді Стефан і що його пов'язує із Жаданом? Що далі буде з Павлиною, Наталі, Петром Червінським та іншими улюбленими героями? На всі ці питання ми отримаємо відповіді у нових епізодів. А поки що – пропонуємо десятку цікавих фактів про «Кріпосну 3»: локації, костюми, грим, акторські забобони…  

Про зачіски та грим
Художники з гриму в середньому працювали з героїнею/героєм від 40 хвилин до однієї години. Щоб прискоритись, зачісували та гримували персонажа в чотири руки. Для масових сцен весілля і балів художники з гриму починали роботу за чотири години до розгортання (початку зйомок), часом їм доводилося стартувати о п’ятій ранку.  

Костюми з Чехії
Щоб одягти всіх персонажів «Кріпосної», у тому числі акторів епізодів, довелося орендувати понад 250 комплектів одягу, в які входили взуття, муфти, капелюхи, сумки, сукні, сюртуки, пальта, накидки, плащі. Додатково були орендовані окремі екземпляри одягу поштучно. Вбрання надали кіностудії «Баррандов» (Чехія) та ім. Довженка.  

 

Лікарня
У цьому сезоні лікарня стане одним із найважливіших об’єктів. Троє головних героїв у стінах лікарні боротимуться за своє життя, і для декого ця битва виявиться останньою…

Спойлер! Головна героїня Катерина вирішить учитися на лікаря і навіть буде зарахована на навчання. Але куди саме, чи зможе вона це навчання завершити і чи вдасться їй застосувати отримані знання – поки таємниця. 

Київ у кадрі
Дія третього сезону відбувається в основному в Києві, часом у Чернігові, на відміну від двох попередніх сезонів, головні локації яких – переважно маєтки та садиби.

І якщо в першому-другому сезонах серед персонажів були в основному  

поміщики та кріпосні, то у третьому сезоні будуть дворяни і міщани.

 

Реквізит і реальні предмети
У кабінетах деяких героїв можна побачити старовинні книги. Насправді всі фоліанти – реквізит, їх виготовили спеціально для зйомок, адже реальні томи 19-го сторіччя – старі (і дуже цінні).  

Деякі меблі – комоди, шафи, столи – виготовляли для зйомок, частину – брали в оренду чи купували. До прикладу, у кабінеті одного з головних героїв можна побачити дубовий старовинний стіл, реальна вартість якого 3 тисячі євро! Цей предмет брали в оренду, і під час зйомок зі столу буквально здували порошинки.

Одну з драматичних сцен сезону знімали на імпровізованому цвинтарі, надгробні плити якого теж були реквізитом.  

 

Ексклюзивні вбрання
У середньому для головних героїнь було створено і пошито понад 60 ексклюзивних вбрань, для героїв – близько 20. Спочатку головні художники малювали ескізи, потім обговорювали деталі та обирали тканини, далі кроїли, шили і декорували. На пошиття деяких суконь пішло більше місяця.  

Чемпіони з гриму
Найскладнішим жіночим персонажем для гриму виявилася Настя (акторка Катерина Варченко), жінка складної долі. Протягом сюжету вона спивається, захворює, її тіло вкривають виразки. У цілому її гримували до півтори години.  

Чемпіоном зі складного гриму серед чоловіків, як і в перших двох сезонах, виявився Назар (актор Тарас Цимбалюк). А також довго гримували Стефана Яблоневського (актор Сергій Стрєльніков): вкладали волосся, оформлювали бороду тощо.  

Кілометри тканини
Для створення гардеробу головних героїнь знадобилося від 120 до 165 метрів тканини. При цьому в усіх центральних героїнь є вбрання, вишиті вручну, прикрашені камінням, перлами, бісером. Одна сукня з корсетом і криноліном важить біля 10 кг, а зі шлейфом – ще більше.  

 

Цілий світ у павільйонах
70% віталень були відбудовані в павільйонах  FILM.UA: кабінети головних героїв, зали, готелі, деякі інтер’єри Червінки і навіть келії Чернігівського монастиря. Бордель (музичний салон мадам Макарової) з великою залою, ефектним оформленням і номерами на другому поверсі – це теж було сплановано художниками-постановниками і відбудовано в павільйоні. Робота йшла у двох павільйонах: коли в одному відбувалося будівництво інтер’єрів, в іншому – знімали.  

 

Актори та їхні персонажі
Для перших сезонів усі акторки вчилися танцям. А також – правильно носити корсети, і якщо спочатку ходити в затягнутих сукнях було важко, то потім – усе легше і легше. Правда, акторки зізнаються, що в корсеті доводиться тримати спину прямо, що не просто.

Для другого сезону Аліна Коваленко брала уроки їзди верхи і вчилася битися – її героїні Ользі доведеться захищати себе. Актор Тарас Цимбалюк брав уроки ковальської справи. Акторка Марія Машкова вивчила один ефектний танець, який ставили хореографи.  

 

Містика і забобони
Деяким акторам довелося зніматися в труні, що психологічно складно. За давньою акторською традицією, на зйомках таких сцен до труни кладуть пляшку спиртного, а після завершення зміни група чисто символічно розпиває за здоров’я актора, якому довелося грати померлого. На зйомках третього сезону актори виконали цю традицію, але кому бажали здоров’я – поки таємниця.