Новини

Весілля, аварії та гонки: ТОП-10 цікавих фактів про зйомки серіалу «Місце під сонцем»

Новини
• 05.11.2021

До прем'єри 16-серійної мелодрами «Місце під сонцем» (FILM.UA та канал «Україна») пропонуємо кілька цікавих фактів про схожість акторів, творчу групу та зйомки проєкту

Робота над серіалом
4 місяці відбувалась підготовка до знімального періоду, 4 місяці тривали зйомки, 3 місяці проходив етап постпродакшену. Отже, робота над 16-серійною мелодрамою «Місце під сонцем» тривала майже рік.

 

Головні герої
У серіалі «Місце під сонцем» 31 головний герой і понад 80 другорядних, не враховуючи епізодичних акторів, у яких одна-дві сцени.

І Марта Райцина, і Парфьонов, і Олексій, і Віра Федорівна, і Дмитро, і кожен із трьох десятків персонажів у певний момент виходить на перший план.

 

Подібність кінородичів
За сюжетом, Марта і Костя Райцини – рідні брат і сестра.Дивовижний збіг: актори Тетяна Ратнікова і Захар Шадрін, які зіграли героїв, зовні дуже схожі, наче й справді родичі. Більше того: актриса Олена Дудич, яка зіграла їхню матір Раїсу, також надзвичайно схожа на своїх екранних дітей.

 

Кастинг
Усі актори проходили досить серйозні проби. Акторку Таню Ратнікову обрали з 50 претенденток на головну роль, а актор Олексій Яровенко обійшов два десятки конкурентів на роль Діми Парфьонова.

На етапі написання сценарію творці проєкту чітко знали, що у ролі слідчого Саннікова зніматиметься актор Павло Вишняков, тож нікого іншого й не шукали.

Актриса Наталія Кленіна спочатку пробувалася на роль Раїси, матері Марти, але в результаті зіграла Лідочку, хатню робітницю Парфьонових.

 

Два весілля, три аварії та один похорон
У новому проєкті буде все – і весілля, і бійки, й аварії та навіть похорон. Сцени весіль вийшли багатолюдними і довгими за часом фільмування. До того ж підготовку до зйомок доводилося розпочинати набагато раніше, щоб встигнути всіх акторів загримувати, зачесати і вбрати.

У серіалі також присутні три аварії, в яких головні герої мало не гинуть. Постановником трюків виступила режисерка Аліна Чеботарьова, всі ідеї на перегонах також належать їй.

 

Про дублерів
На проєкті працювали дублери. Замість актора Олексія Яровенка за кермом гоночного авто сидів професійний гонщик: така машина потребує спеціальних навичок у кермуванні. Гонщик виконував також усі трюки.

Героїня Віра Федорівна у минулому – піаністка, вона часто сідає за рояль і грає для себе. Замість актриси Олени Шевченко на роялі грає професійний музикант.

 

Костюми і вбрання
Зйомки серіалу припали на весняний локдаун, коли магазини було зачинено. Тому багатьом персонажам довелося створювати гардероб і шити костюми у найкоротші терміни! Для героїні Віри Федорівни за одну ніч пошили три сукні, а останні примірки відбувалися вже на майданчику.

Весільні сукні для героїнь теж шили – вони вийшли дуже ошатними. Сцени приміряння суконь знімали в одному з найдорожчих столичних салонів, і навіть господиня магазину оцінила ексклюзивність строїв.

Кіносім'я
Для режисерки Аліни Чеботарьової цей проєкт став 22-м. Останні чотири роки вона працює з оператором Костянтином Воробйовим, серіал «Місце під сонцем» став їхнім спільним 7-м проєктом.

Також режисерка розповіла, що 70% знімальної групи – команда, з якою Аліна працює від проєкту до проєкту.

 

Про непередбачуване
На зйомках серіалу іноді й погода допомагала: сонце світило, доки тривала команда «Мотор!». Але щойно гурт закінчував сцену, починалася злива.

Одна зі змін проходила в полі, де не було жодного дерева, а температура повітря сягала +43С. Вже до середини дня у групи практично закінчилася вода, а мусили ще зняти сцени з підпалом автомобіля. Зміна виявилася однією з найскладніших, та група гідно впоралася з усіма труднощами.

 

Трюки без каскадерів
Деякі непрості сцени у фільмі знято без каскадерів. Коли знімали сцену падіння однієї з головних героїнь з балкона, режисерові Аліні Чеботарьовій довелося згадати та застосувати всі хитрощі й тонкощі, яким вона колись навчалася. Майстерність актриси Ольги Голдис з її чудовою пластикою, злагоджена робота учасників групи, плюс кілька гімнастичних матів – і кадри вийшли напрочуд гідними!