Новини

«Академія Храбна»: на Cartoon Forum 2021 у Тулузі презентовано тизер першого українського англомовного анімаційного серіалу для аудиторії young adults

Новини
• 04.10.2021

Світовий тренд на анімацію для молоді та дорослих отримав нове втілення завдяки студії Animagrad та її українському англомовному проєкту для глобального ринку – з безкомпромісним чорним гумором і світлою метою популяризації критичного мислення. Тож, «Рік і Морті», «Кінь БоДжек», посуньтеся, – до справи береться «Академія Храбна»!

Проєкт, перший сезон якого матиме 12 серій по 22–26 хвилин кожна, розробляється студієюAnimagrad вже кілька років. Ще на етапі девелопменту він швидко знайшов партнера – анімаційну студію GunHil, що є частиною потужної ісландської продакшн-компанії Sagafilm. Це безумовно підсилило міжнародний потенціал проєкту, від початку розрахованого насамперед на глобальний ринок і стримінг-платформи, і водночас дозволило надати універсальній, зрозумілій всьому світові історії про навіженого вченого та його суперталановитих студентів локального наративу одразу двох країн: України та Ісландії.

А зараз перший тизер «Академії Храбна», що став єдиним українським проєктом, відібраним бути презентованим на престижному міжнародному анімаційному івенті Cartoon Forum 2021 (Тулуза, Франція) цього вересня, уже доступний для перегляду.

«Сьогодні - золотий вік YA-анімації (аудиторії young adults, підліткова аудиторія), – каже одна з продюсерів проєкту Катерина Вишневська, керівник відділу розробки та спільного виробництва студії FILM.UA Group, до складу якої входить Animagrad. –  Це глобальний тренд, який дає змогу розповідати чудові історії та залучати до цього найкращі таланти. Цей поїзд набирає швидкість – лише подивіться на всі міжнародні стримінг-платформи, що замовляють YA-анімацію та анімацію для дорослих зі США. І ми впевнені, що скоро цей поїзд прибуде до Європи».

Про його швидке прибуття свідчить, зокрема, успіх, який тизер «Академії Храбна» – концепт унікального візуального рішення якого, до речі, було розроблено молодою талановитою українською художницею-іллюстраторкою Мирославою Шевченко, а шрифти – титулованим українським дизайнером Сергієм Чеботарьовим (володар премії Red Dot Design awards), – мав на Cartoon Forum 2021. Цей форум проводиться вже понад тридцять років і щорічно збирає провідних гравців світового ринку, та саме він свого часу дав потужний старт іншому вітчизняному анімаційному проєкту із міжнародним потенціалом: дитячому серіалу «Хоробрі зайці» креативного продакшену Glowberry, що є частиною FILM.UA Group,  котрий також насамперед розроблявся для міжнародного ринку, і спочатку здобув успіх у Європі, а вже згодом – і в Україні. Впливове міжнародне видання про анімацію Kidscreen у своїх матеріалах про Cartoon Forum 2021 окремо акцентувалося саме на «Академії Храбна». 

Для “Академії Храбна” форум у Тулузі став вже  другим престижним міжнародним івентом, куди серіал було відібрано для участі:  цього липня тизер було також представлено у Série Series (Фонтенбло, Франція) – фестивалі, що спеціалізується саме на європейських серіалах, де “Академія Храбна” була єдиним українським проєктом. 

Над «Академією Храбна» працює потужна команда: режисер Євгеній Єрмак, продюсери Ірина Костюк і Катерина Вишневська, автор ідеї та сценарист Андрій Зланіч, та, звісно, талановиті художники-аніматори студії Animagrad. Саундтрек проєкту створив Євген Володченко, учасник  українського  хіп-хоп-гурту «Курган & Agregat».

У центрі сюжету серіалу – відомий ісландський біохімік-мізантроп Храбн Сігурдссон, який невиліковно хворий. Єдиний шанс для нього – знайти ліки самому, але часу лишається все менше. Задля цього вчений відкриває в Україні академію для обдарованих старшокласників, хоча насправді це лабораторія, де він тестує експериментальні препарати на підлітках із таким самим високим IQ, як і у нього. «Академія Храбна» містить немало цікавих відсилок до України: наприклад, архітектурним референсом для анімаційної візуалізації будівлі самої академії слугував реальний, побудований ще у 1960-х, пансіонат «Тарасова гора» у Каневі,  а помічник Храбна має незвичне ім’я Адальберто Гнатюк, оскільки він є аргентинцем українського походження.  

«Академія Храбна» сповнена гумору – смішного, хоча й іноді досить чорного й жорсткого, – та водночас підіймає важливі питання. Зокрема, про те – як це, бути не таким як усі. Про те, чому інтелект, знання, здатність до критичного мислення – це головна «валюта» сучасного світу. Того світу, де дивовижні біотехнології, штучний інтелект, освоєння космосу співіснують із вірою у пласку Землю, «чіпуванням» і тотальним викривленням реальності через fake news. А ще про те, чи завжди мета виправдовує засоби. І кожен з героїв – як і кожен з глядачів – має знайти на ці питання власні відповіді. 

Не буде перебільшенням сказати, що «Академія Храбна» – це багато в чому проєкт-першопроходець. Для студії Animagrad, що в першу чергу відома завдяки повнометражним мультфільмам для сімейної аудиторії («Викрадена принцеса: Руслан і Людмила», майбутні проєкти «Мавка» та «Роксолана») та дитячим мультсеріалам («Ескімоска»), це – перший досвід англомовної серіальної “YA-анімації” й анімації для дорослих.

«Академія Храбна» – справжній іміджевий проєкт, міжнародний потенціал якого може забезпечити нашій державі квиток на той самий потяг, про який йшлося вище.  I потрапити до нього дуже важливо, адже немає сумнівів, що затребуваність анімації для дорослих на міжнародному ринку надалі лише ростиме. Тож – дивимося тизер і чекаємо на прем’єру!