Новини

Катерина Вишневська взяла участь у панельній дискусії A BLOSSOMING INDUSTRY IN EASTERN AND CENTRAL EUROPE, яка пройшла у межах Series Mania Forum.

Новини
• 01.09.2021

Форум відбувається у французькому місті Лілль з 30 серпня по 1 вересня

На панелі​ зібралися представники креативних індустрій Східної та Центральної Європи (далі — ЦСЄ): Jan Maxa, директор з розробки програм та нових медіа y Czech Television — одному з найбільших національних телеканалів Чехії, Gabor Krigler, виконавчий директор в Joyrider LLC, раніше — виконавчий продюсер в HBO Europe​, Judit Banhazi, сценаристка, Kriszrina Gallo, керівниця відділу оригінального виробництва ЦСЄ в Sony Pictures Television International Networks. Модераторка зустрічі — Marike Muselaers, CO-CEO відділу розвитку і копродукції телевізійних серіалів у Lumiere Group. Саме завдяки міс Маріке країни Бенілюксу побачили нуарний детектив «Схованки» — вона стала однією з перших, хто придбав права на показ проєкту.

Спіч Катерини Вишневської був присвячений розвитку копродукції у регіоні. Спікерка виступила з ініціативою щодо створення альянсу продюсерів ЦСЄ — така співпраця відкриє можливості для виробництва більшої кількості східноєвропейського контенту. Це забезпечить дистрибуторам стабільний продаж кінопродукції у регіоні й дасть сигнал великим стрімінговим платформам, що ЦСЄ — це єдиний ринок, де проєкти будь-якої з країн-учасниць спрацюють однаково добре.Катерина поділилася успішними кейсами FILM.UA Group, виробничими могутностями Групи та варіантами співробітництва, які Група може запропонувати союзникам, а саме — підібрати ту опцію, яка найкраще спрацює для кожного окремого проєкту. Цьому сприяє потенційна підтримка України Держкіно, телевізійних каналів, VOD платформ, європейського фонду Eurimages.

У межах панелі Катерина також презентувала аудиторії трейлер нового сезону серіалу «Кріпосна. Жадана любов» (виробництво FILM.UA Group і StarLightMedia), прем’єра якого відбудеться вже цієї осені. Важливо, що продовження костюмованої мелодрами створювалось спільно з Польщею. Перші два сезони стали безпрецедентним хітом на польському телебаченні, де їх транслювали на TVP1. Кейс «Кріпосної» доводить, що продукти, створені у копродукції, можуть і мають успіх у великої телевізійної аудиторії.Представники європейських країн позитивно сприйняли ініціативу FILM.UA Group щодо необхідності об'єднання, адже до цього спонукають не лише бізнес кон'юнктура у регіоні, а й наша ціннісна та культурна близькість, що щодня підсилюється з рухом України в бік Європи. Промова Катерини закликала аудиторію до обговорення розвитку контент-альянсу​ ЦСЄ, а саме його можливостей та фінансування. Кінематографісти розглянули наступні спільні кроки, можливі «камені спотикання» та аспекти, які варто вдосконалити задля просування об’єднання.