Новини

«Кріпосна 3»: 10 фактів про новий сезон костюмованої мелодрами

Новини
• 02.06.2021

Зйомки третього сезону масштабної костюмованої мелодрами «Кріпосна» завершені (проект FILM.UA Group і каналу СТБ). Пропонуємо кілька цікавих фактів і цифр про новий сезон. Нагадуємо, що прем’єра «Кріпосної 3» відбудеться вже цієї осені на каналі СТБ! 

Статистика сезону
Сім місяців і 11 днів, три пори року (осінь, зима і весна), 120 змін, включно з нічними, тривали зйомки третього сезону серіалу.   

Головні інтриги сюжету
Рушійною силою третього сезону стане кохання: у нових епізодах ми розкажемо 7 лав-сторі, дві з яких глядачі побачать через флешбеки героїв. Також на прихильників чекають три історії зради і декілька потужних сюжетів соціального падіння.

 

Кількість акторів
На зйомках було задіяно понад тисячу акторів, включно з виконавцями епізодичних ролей. Постійних – понад 100, головних – понад 30 акторів.  

Культові локації
Як і два попередніх, новий сезон знімали в найвідоміших місцях України: Києво-Печерській Лаврі, музеї ім. Гончара, маєтку Уварової та будинку-садибі Зайцева (Київ), Історико-культурному заповіднику «Качанівка» (Чернігів), музеї народної архітектури і побуту України «Пирогово», місті Переяславі, історико-культурному комплексі «Замок Радомисль» (Радомишль) тощо.   

Павільйони
Переважна частина дії третього сезону відбувається в маєтках і будинках героїв. Біля 70% віталень – це зйомки в павільйонах FILM.UA, де завдяки художникам-постановникам були відтворені модні та багаті інтер’єри другої половини XIX сторіччя. Група працювала паралельно у двох павільйонах, де було побудовано різні локації. 

Головні модники сезону
Якщо в перших сезонах найефектніші та найелегантніші вбрання були в Наталі Дорошенко, то в третьому сезоні це звання дісталося новій героїні – київській дворянці Рогнеді Безус. У неї – максимальна кількість вбрань, більшість із яких – просто витвори мистецтва! 

Серед чоловіків власником шикарного гардеробу став персонаж Стефан Яблоневський, у якого – велике різноманіття костюмів (від багатого дворянського вбрання до солдатських мундирів).  

Вбрання: у метрах і вартості
На деякі пишні сукні з криноліном ішло до 15 метрів тканини. Вбрання шили з оксамиту, тафти, шовку, атласу тощо.Мінімальна вартість таких костюмів – від 15 000 грн. і вище. При цьому дамська сукня з криноліном і корсетом важить від десяти кілограмів (і більше).

У всіх головних героїнь є костюми, вишиті вручну. Факт: більше двох тижнів майстриня вручну вишивала шнурком і бісером вбрання головної героїні Катерини.  

Танець семи покривал
Акторка Марія Машкова сама виконує танець семи покривал, заснований на біблійній легенді про Саломею та її танець для царя Ірода. Щоб станцювати його, акторка працювала з хореографом. При цьому на ній був дуже складний і важкий костюм, який складається з ланцюгів, металу, каміння і перлів.

Бал
Сцени балу та аукціону знімали вночі, щоб вікна зали не завішувати шторами. І чотири ночі підряд актори кружилися в танці, а група знімала це дійство. На балу було задіяно близько ста акторів – головних і епізодичних.

Також у зйомках сцен балу були задіяні представники клубу історичної реконструкції: саме вони робили постановку танців, активно і з задоволенням брали в них участь. 

Грим
Головні герої не носили перук, накладних борід і вусів – відрощували власні, але тим не менше, у гримерних «Кріпосної» зібралася ціла колекція! Їх приготували для дублерів. У цілому було використано 50-60 борід, 150 вусів, 100 пар бакенбардів – різної форми, відтінків тощо.