Новини

До 35 роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС глядачі СТБ знову побачать драму «Метелики», оновлену за допомогою технології штучного інтелекту

• 23.04.2021

26 квітня в ефірі каналу СТБ відбудеться показ найвідомішого українського проекту про Чорнобильську катастрофу - чотирисерійної драми «Метелики» (FILM.UA Group). Показ міні-серіалу став можливим завдяки технології штучного інтелекту.

 

Події 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС стали драматичної сторінкою в історії нашої країни. Ця тема і наразі актуальна: про Чорнобиль записують подкасти, знімають фільми і серіали, люди з різних країн світу обговорюють найбільшу екологічну катастрофу кінця ХХ століття.

Серіал «Метелики» (2013), майже єдиний художній український продукт про події на ЧАЕС, довгий час був недоступний для показу. У міні-серіалі, за певних юридичних причин, виникла потреба замінити одного з акторів. Щоб зробити це якісно, довелося би заново будувати декорації, запрошувати акторів і перезнімати достатньо великі фрагменти серіалу, що вимагало би значних витрат, та й технічно виконати це було практично неможливо. Але, використавши технологію DeepfakeAI, яка дозволяє управляти аудіо- і відеоматеріалами, Департамент досліджень та інновацій FILM.UA Group блискуче впорався із завданням, що дало серіалу нове життя.

 

«FILM.UA робить велику ставку на розвиток технологій, ми знаємо, за ними майбутнє кіно. Вже зараз за допомогою штучного інтелекту вирішуються реальні виробничі проблеми, і стосується це не тільки безпосередньо виробництва, а й дистрибуції, фінансів і багато чого іншого», - розповідає CEO FILM.UA Group Вікторія Ярмощук.

Колишнього актора замінив інший, зовні з ним схожий. Він провів деякий час перед камерою, промовляючи текст і демонструючи свою міміку. Потім в нейронну мережу завантажили матеріали з новим і колишнім акторами. Мережа вивчила матеріали, «прикладаючи» нове обличчя до колишнього і одночасно тестуючи реалістичність картинки.

При цьому був задіяний інший нейронний модуль, який «уточнював» роботу першого: домалював необхідні зморшки, заломи, щоб природньо зістарити обличчя. На фінальному етапі знадобилися коригування в ручному режимі, але в цілому нова технологія показала відмінний результат. 

Зараз роботу наших колег, а також результат застосування технології з штучним інтелектом (AІ, artificial intelligence), ми пропонуємо оцінити і глядачам.

Нагадаємо, що ассет енергоблоку № 4, який можна побачити в міні-серіалі «Метелики», був створений командою студії Postmodern Digital.

Через кілька років саме цей ассет енергоблоку був показаний в знаменитому серіалі «Чорнобиль» (НВО), і цей факт приніс «Метеликам» нову хвилю популярності.

Також додамо, що міні-серіал «Метелики» має досить успішну фестивальну історію, виборов багато престижних міжнародних нагород і номінацій, ставши найвідомішим українським фільмом про Чорнобильську аварію.

 

26 квітня о 20.15 на каналі СТБ стартує показ оновленої версії «Метеликів». Запрошуємо до перегляду!

 

Про проект:

https://film.ua/ru/production/filmsandseries/projects/241