Новини

Прем’єра українського нуарного детектива «Схованки» відбулася в Італії на Rai 4!

Новини
• 10.02.2021

Проєкт став першим українським серіалом на ефірному телебаченні цієї країни.

7 лютого італійці побачили першу серію нуарного детектива «Схованки». Міжнародний дистрибутор проєкту ZDF Enterprises уклав угоду з RAI, національною телерадіокомпанією Італії, щодо продажу прав на показ стрічки на одному з каналів телегрупи – безкоштовному Rai 4.

Цей телеканал транслює найкращі світові серіали та фільми, і «Схованки» опинилися в одній компанії з «Доктором Хто», «Пуститися берега», «Лабіринтом Фавна», «Вовком з Волл-стріт» та багатьма іншими хітами. Ще восени, коли Rai 4 анонсував найбільш цікаві проєкти, які побачать глядачі на початку 2021, у переліку був новий сезон «Гри престолів», свіжий серіал від Marvel – та українські «Схованки». І як один з найбільш очікуваних серіалів, перший український нуар виходитиме щонеділі по 2 епізоди у вечірній прайм-тайм (21-22 години).

Сподіваємося, що «Схованки» відгукнуться італійцям так само, як багаточисельній українській діаспорі Італії. І високі очікування телеканалу та критиків це підтверджують. Італійські медіа зазначають, що у серіалу вже є велика фестивальна історія, а також говорять про оригінальність стрічки. Зокрема, портал Marida Caterini коментує: «Елементи, що відрізняють «Схованки» від інших європейських нуарів – це передусім олив’яна атмосфера, створена оператором Сергієм Крутьком, який полюбляє сині, сірі та металево-зелені кольори. Але родзинкою є постіндустріальна радянська архітектура, що характерна для Енергодару, розташованого на південному сході України, де відбувалися зйомки».

Нагадаємо, що нещодавно ZDF Enterprises уклали угоду з Sony Pictures Entertainment Germany, і прем’єра «Схованок» відбудеться восени на німецькому каналі Sony Channel. Що важливо, серіал транслюватиметься у німецькомовному дубляжі, що є рідкісним випадком для проєкту зі Східної Європи.

Крім Італії та Німеччини, «Схованки» придбали для показу польський телеканал Canal+, чеський FTV Prima, Bonton Film (Чехія та Словаччина), ETV (Естонія), LRT (Литва) та Lumière (країни Бенілюксу). Також його вже побачили на території США та англомовної Канади на VOD-сервісі Walter Presents.

Проєкт був представлений на таких світових фестивалях та кіноринках, як MIPDrama Buyers Summit у Каннах, The Great Series Summit у Кельні, східноєвропейський ринок контенту NATPE в Будапешті, фестиваль Série Series у Фонтенбло, Kyiv Media Week, фестиваль Serial Killer у Брно, MIA Drama у Римі, SERIENCAMP у Мюнхені, Göteborg Film Festival у Гетеборзі, а також Black Nights Festival в Таллінні.

Прем’єра «Схованок» відбулася в Україні 2019 року на каналі ICTV, і зараз проєкт можна подивитися на офіційному YouTube-каналі FILM.UA Group.