Новини

Команда медиків - знову на чергуванні: Що чекає глядачів в п'ятому сезоні меддрами «Жіночий лікар»

• 30.12.2020

Скільки реальних малюків зняли в п'ятому сезоні «Жіночого лікаря»? Чи залишиться доктор Родіонов з Наталею Тимченко? Які нові персонажі з'являться і скільки любовних історій буде в сезоні?

На всі ці питання ми скоро отримаємо відповіді: з 4 січня стартує прем'єра «Жіночого лікаря 5» (FILM.UA) на каналі «Україна»!

У новому сезоні дія буде відбуватися в добре знайомій клініці, яку очолює професор Лев Борисович Квітко. Телеглядачі знову зустрінуться з головними героями - нашими чудовими лікарями. Склад клініки значно помолодшає - з'являться нові лікарі, лаборанти, медсестри. І звісно, не обійдеться без емоцій: наші медики будуть закохуватися, ревнувати, палати від пристрасті, шукати свою справжню любов та ін.

Але насамперед наші герої будуть виконувати головний лікарський обов'язок і надавати допомогу людям. У цьому сезоні в клініці з'явиться на світ понад 70 малюків - двійні, трійні і навіть четверня! Медпрацівники врятують життя понад 50 пацієнткам.

Про головні меседжі і інтриги, які будуть в новому сезоні, розповідає шоуранерка франшизи Юлія Міщенко:

«Доброта і любов - вічні і головні теми нового сезону. Ніколи не пізно виправити помилки минулого. Наші герої це усвідомлюють і будуть діяти, щоб знайти свою справжню любов».

А ми розповімо про те, як знімали п'ятий сезон меддрами «Жіночий лікар 5»...

Увага: немовлята в кадрі!

Не секрет, що на майданчику постійно знімають немовлят - і в цьому фішка нашого проєкту. У новому 5-му сезоні ЖД було знято понад 50 немовлят, найменшим з яких було всього 7 і 9 днів від народження. А в ролі новонародженого богатиря вагою в 5 кг зняли малюка, якому виповнився місяць!

Знімати малюків, звичайно, непросто. Про те, як це відбувалося, розповів один з режисерів проекту Максим Гуленко:

«Найчастіше зйомки діточок проходять спокійно. На майданчику завжди є мама немовляти, а також присутня наша медична консультантка Ірада Козлова, яка дуже допомагає. Ми знайомимо дітей з акторами: малюків беруть на руки, вони звикають - і можна працювати далі. Намагаємося все зробити швидко, з одного дубля. Але деякі дуже голосно заявляють про себе - природно, в мікрофони. Нічого не поробиш: чекаємо, поки дитина заспокоїться, поїсть або поспить».

Більшість матусь немовлят теж знімаються в «Жіночому лікарі»: вони отримують невеликі епізодичні ролі, з'являючись у стінах клініки.

Про лікарів реальних і кіношних

На майданчику працюють справжні лікарі: лікар-акушер Андрій В. Головатенко та медпрацівник швидкої Ірада Козлова. Наші фахівці консультують акторів і групу, а також уважно стежать за тим, щоб будь-які дії кіношних докторів виглядали достовірно в кадрі, — від звичайного огляду і аж до операції.

Наприклад, Ірада Козлова - медик з 30-річним стажем, сама мама п'ятьох дітей. Вона часто консультує молодих матусь, які прийшли з немовлятами на майданчик. До речі, її саму можна нерідко побачити в кадрі - зазвичай Ірада асистує на операціях головному герою Олександру Родіонову.

Герої і інтриги

Так-так, ми знову зустрінемося з нашим харизматичним жіночим лікарем Олександром Родіоновим! Як і раніше, він буде консультувати, оперувати і рятувати майбутніх мам та їхніх дітей. Але як складуться його стосунки з прекрасною Наталією Тимченко і що буде в особистому житті - велике питання і головна інтрига сезону.

Дещо про особисте нам розповів виконавець ролі Родіонова - актор Петро Риков:

«У нових серіях ми, нарешті, побачимо Родіонова-чоловіка. Пам'ятаєте, чим закінчується попередній 4-ий сезон? Герой зазнає поразку в коханні. І в п'ятому сезоні він нервує, не завжди гарний і відпрасований - тобто все як у житті. Нарешті він вийде за двері клініки, адже в четвертому сезоні глядачі бачили мого персонажа виключно на робочому місці ... І в нових епізодах побачимо, як Родіонов реагує на жінок».

Заінтригували? Скоро все дізнаємося!

При цьому в лікарні з'явиться чимало нових облич. Найодіозніший персонаж - новий генеральний директор клініки, бізнесмен Ігор Ілліч Гордєєв (актор Павло Вишняков): чи то сірий кардинал, чи то сірий вовк. Він намагається наводити свої порядки в лікарні, зіпсувавши відносини з лікарями.

З'явиться і нова заввідділенням репродуктології Рита Андріївна - пані дуже непроста! Вона розумна і талановита, займається розробкою унікальної технології - хоче допомогти будь-якій жінці стати мамою... Але при цьому в нашої Рити Андріївни свої секрети, ще й характер - ого-го! Багато хто через неї ходитиме по струнці, плакатиме через її авторитарність. А дехто навіть буде ревнувати до неї свого чоловіка!

В клініку прийде дуже приємна лікарка Ольга Ольховська. З'ясується, що вона - давня знайома доктора Родіонова, але до клініки прийшла на запрошення Гордєєва. Багато колег через це поставляться до неї з обережністю... На Ольгу чекають серйозні зміни в житті!

У новому сезоні глядачі стануть свідками низки романтичних лав-сторі - будуть розбиватися серця, литися сльози, але будуть зізнання і заручини, а для деяких героїв навіть пролунає марш Мендельсона.

Режисер проекту Павло Мащенко дещо розповів про романтичні сюжети серіалу:

«Так вийшло, що мені довелося знімати не тільки радісні моменти народження малюків, а й романтичні історії наших персонажів. Деяким центральним героям доля подарує другий шанс... Та чи зможуть вони утримати любов, чи дозволять собі бути щасливими? Omnia vicit amor! або «Любов перемагає все!» - ці слова стануть девізом для деяких з них в фіналі. А на інших героїв чекають нові пошуки і відкриття».

Головні меседжі - любов і сім'я

«Жіночий лікар» - в повному розумінні слова сімейний серіал, всі сюжети крутяться навколо вічних тем - кохання і сім'ї. І не тільки! У новому сезоні ЖД знімаються чоловіки та дружини, батьки, мами і діти!

Професора, засновника клініки Юрія Петровича Климова в попередніх сезонах зіграв відомий актор Валерій Зайцев, а в 5-му сезоні знімається його син Павло: хлопцю дісталася роль Тихона, сина Ольги Ольховської.

У серіалі зайнята майже вся родина акторів Михайличенко: Максим Михайличенко грає доктора Євгена Седельнікова, його дружина Олена - лікаря-неонатолога, старший син Гліб зіграв невелику роль в 4-му сезоні.

У 3-му і 4-му сезоні зіграла Катя Козлова, дочка консультанта Іради. У 5-му сезоні знявся її син Пилип (роль лаборанта Михайла), дочка Ліза і син Костя.

У 5-му сезоні режисером-постановником виступив Максим Гуленко, а його дружина Ангеліна Степаненко - режисером монтажу на проекті.

Шеф-редактор проєкту Катерина Гориніна працювала на майданчику разом зі своєю 17-річною донькою: юна Поліна Кущ зіграла медсестру клініки.

Незмінний кастинг-менеджер проекту Ірина Колесник теж в новому сезоні працювала зі своїм чоловіком - режисером монтажу Дмитром Колесником.

В одній із серій актори-подружжя Наталя і Костянтин Корецькі теж зіграли разом. Наталія знялася в ролі бізнес-леді, яка народила дочку за допомогою ЕКЗ, а Костянтин зіграв закоханого в неї охоронця.

Клініка в п'ятому павільйоні

На час зйомок - з травня по жовтень - п'ятий павільйон кіностудії FILM.UA перетворився на приватну гінекологічну клініку під керівництвом професора Льва Борисовича Квітко.

Художник-постановник проекту Наталія Барташ розповіла, що для зйомок нового сезону у всьому павільйоні зробили ремонт, повністю оновивши інтер'єри. Якісно змінилася дитяча реанімація: тепер новонароджених в боксах можна розгледіти через прозоре скло, якщо перебувати в коридорі поруч. Ця локація часто використовувалася в нових серіях.

У ролі реквізиту - справжнісіньке обладнання: апарати УЗД, ШВЛ та ін. Новинка цього сезону - колоноскоп, який на цей раз брали в оренду.

Також при нашій клініці відкрилося нове відділення педіатрії, зйомки якого проходять у реальній приватній клініці.

І зверніть увагу: в новому сезоні ЖД всі наші жінки-лікарі і медсестри надягли ніжно-рожеві халати - і стали ще гарнішими і жіночнішими.

Майбутні мами в кадрі

У нас часто запитують: звідки стільки вагітних актрис? Розкриємо таємницю: спеціально для зйомок були виготовлені кілька силіконових животів. Цим трудомістким процесом займався майстер Олег Цьось.

Є животи на різні терміни вагітності, в тому числі і дві «новинки» - живіт матусі на останньому місяці, яка носила двійню. А також живіт з кесаревим розтином для зйомок операції.

Ті, що демонструються на екрані і виглядають як справжні, - і є силіконові вироби. Також в серіалі використовуються поролонові, які підкладають під одяг. В цілому - в медраме близько десятка різних животів.

Художник з гриму Наталія Омеляненко для зйомок п'ятого сезону виготовила з силікону кілька пуповин.

Саме Наташа разом з художником по костюмах Марією Мацанюк, працювала над створенням різних жіночих образів: класичний діловий стиль - це Рита Андріївна, романтичний стиль - інтерн Настуня, жіночний класичний стиль - Наталія Тимченко і Ольга Ольховська, фам фаталь - адміністратор Каріна, casual - Віта Ігорівна.

Також в п'ятому сезоні «Жіночого лікаря» буде багато нововведень: інша графіка і музика, сучасна манера зйомки.

Про секрети майстерності, про динаміку картинки і яскраві кольори розповів оператор-постановник Володимир Остапець:

«Головним творчим завданням цього сезону стало посилення динаміки і руху. Ми використовували переваги сучасної техніки по максимуму і розводили мізансцени, відштовхуючись від можливостей, що й дало ту саму динаміку. Мені дуже хотілося додати художності в освітлення, а ще нових відтінків. Наприклад, в операційному та пологовому залі ми збільшили холодних бірюзових тонів, що допомогло зробити акцент на цих локаціях. Упевнений, що ми змогли вивести серіал на новий рівень!».

Та й перед усією командою проекту теж стояли виклики, про що розповідає виконавчий продюсер Олена Маханьок:

«Найбільший виклик - зйомки в період карантину, з травня по жовтень, справжній форс-мажор. Але щоденні ризики ми звели до мінімуму, впоралися і отримали новий досвід. Вразила наша команда - підтримка, рішучий настрій, дисциплінованість і зібраність. Просто молодці!»

Прем'єра нових епізодів меддрами «Жіночий лікар 5» відбудеться на каналі «Україна»: дату ми повідомимо додатково.

 

І ще кілька цікавих фактів:

  • Півроку роботи, 118 знімальних змін, 250 акторів, з яких 20 головних, немовлята і їхні реальні матусі в кадрі, десяток любовних історій, кілька заручин і два весілля - ось лише деякі цифри зі зйомок «Жіночого лікаря 5».
  • Лев Борисович і Віта Ігорівна Квітко - герої, що з'явилися в першому сезоні проекту. У новому сезоні вони теж будуть.
  • Виконавиця ролі доктора Ольховської - акторка Катерина Тишкевич - з родини лікарів. Вона зізналася, що за всіма незрозумілими медичними питаннями звертається до своєї мами, лікаря-невролога.
  • Через карантин, викликаний пандемією COVID 19, були зроблені спеціальні маски рожевого кольору з лого серіалу «Жіночий лікар 5» і веселими написами.
  • Акторка Олександра Буличова, яка зіграла Маргариту Андріївну Авдєєву, зверталася до реальної лікарки, яку звуть Маргарита Родіонівна! Ім'я - як її екранне, по-батькові - як прізвище головного героя. Акторка зізналася, що вважає це невипадковим.
  • Виконавець головної ролі, актор Петро Риков обожнює солодке. І під час карантину він набрав зайву вагу. Перешивати екранний костюм не довелося - Петро зумів схуднути. «Треба перестати їсти. Знаєте, є такий напіванекдот: одного разу Метт Деймон запитав у Крістіана Бейла, як той худне. А Бейл відповів: «Я просто припиняю їсти взагалі». Чудовий рецепт! А якщо не виходить, тоді треба жерти як мінімум на пів-відра менше, ніж ти їв до цього. Ось і вся дієта, чесне слово, зате як працює», - поділився актор.
  • В одній із серій зняли цуценя коргі на ім’я Сем.

 

Режисери-постановники: Максим Гуленко, Павло Мащенко

Оператор-постановник: Володимир Остапець

Продюсери: Ірина Костюк, Юлія Міщенко, Олена Маханьок

Автори сценарію: Юлія Міщенко (головний автор), Ірина Феофанова, Ольга Кримська, Олена Терешкова, Марк Шпарбер та ін.

Художник-постановник: Наталія Барташ

У ролях: Петро Риков, Дар'я Єгоркіна, Дар'я Легейда, Катерина Тишкевич, Павло Вишняков, Олександра Буличова, Віталіна Біблів, Олег Іваниця, Марія Кононова, Олександр Попов, Олена Михайліченко, Людмила Курмель та інші.