Новини

У Карпатах стартували зйомки українсько-італійського проєкту «Коза Ностра»

• 17.09.2020

Розповідаємо перші подробиці про роботу над гангстерською сімейною комедією спільного виробництва FILM.UA Group і Pepito Produzioni

Історія проєкту розпочалася 2017 року, коли він пройшов до престижного конкурсу MIA TV Drama Series Pitching Forum в Римі. А вже через три роки, з дотриманням всіх вимог безпеки, у Карпатах стартували зйомки повнометражної комедії.

В основі сюжету – історія взаємин домашньої робітниці Влади Кози та Фредо Лагана, який відіграє не останню роль в італійському мафіозному клані Коза Ностра. Фредо нещодавно повернувся з тюрми та не дуже орієнтується у новому світі навколо. Він втратив контроль над своїм бізнесом, та й в родини – суцільні проблеми. І саме Влада стане «секретним українським інгредієнтом», який допоможе італійському мафіозі не тільки повернути колишню могутність, а ще й залагодити конфлікти із дітьми.

Найстарший син дона Фредо, брутальний Лука, мріє продовжити батькову справу, проте йому бракує здібностей. Молодший син Джанні, навпаки, не хоче бути пов’язаним із криміналом (не дарма ж він вивчився на програміста в США). Донька Франческа, вперта й бунтівна, із сучасними поглядами на життя, намагається ігнорувати родинне минуле, чим дуже дратує батька. І всі вони втратили зв’язок між собою. Влада допоможе всій родині владнати суперечки та зрозуміти одне одного.

Тема родини є сполучною ланкою між гангстерським кіно та сімейною комедією. Продюсерки проєкту Марія Грація Сакка (Pepito Produzioni, Італія) і Катерина Вишневська (FILM.UA Group) розповідають: «Ми хочемо нагадати глядачам про цінність родини, роль якої зараз стає чи не важливішою, ніж раніше, попри нові форми та сенси. Сім’я об’єднує нас, незважаючи на національність та соціальний клас. На жаль, іноді ми забуваємо, що з цими людьми нам жити. Чи не краще жити в злагоді та даючи одне одному дихати?»

Також головна героїня Влада доведе, що стереотипи – і про українців, і про італійців – не завжди відповідають дійсності. Того, що нас об’єднує, значно більше, ніж того, що розділяє.

Головну роль Влади Кози зіграє відома українська акторка Ірма Вітовська («Таємний щоденник Симона Петлюри», «Брама», «Мої думки тихі»). Уперше в історії європейського кінематографа головна героїня великого комерційного міжнародного кіно – українка.

Режисером виступить італієць Джованні Дота, володар 50 номінацій та 22 нагород міжнародних кінофестивалів. Його короткометражний фільм “Fino alla Fine”, що й привернув увагу продюсерів, був обраний до 33 Тижня Критиків Венеційського кінофестивалю та отримав спеціальний приз від головного каналу Італії – RAI.

«”Коза Ностра” – це історія дітей та їхніх батьків, історія про те, як важко бути й тими, й іншими. Я хочу дослідити стосунки поколінь, довіру та здатність слухати одне одного, а також необхідність упізнати та прийняти момент, коли батькам час дозволити дітям вилетіти з гнізда», – ділиться своїм баченням Джованні.

«Для нас це був виклик — запустити у ко-продукцію кіно, спираючись тільки на свої ресурси, без держпідтримки та будь-яких інших сторонніх коштів. Нам було важливо створити прецедент, коли комерційний європейський партнер зацікавився нашою ідеєю! І це сталося. Бажаємо успіху групі у знімальному процесі та зустрінемось у кіно!»– коментує CEO FILM.UA Group Вікторія Ярмощук.

Зйомки «Кози Ностри» відбулися в Карпатах 15-16 вересня, а далі в Італії: у Римі та на Сицилії. До речі, за задумом режисера, який вперше побував у Карпатах влітку цього року та був вражений красою української природи, Карпати символізують рай, утрачений головною героїнею.

Автор ідеї і сценаріст проєкту Анастасія Лодкіна обіцяє: «Спекотна Сицилія, карпатські ліси, піца та борщ, кипучий мікс італійських хітів часів найбільшої популярності фестивалю в Сан-Ремо та гуцульських мотивів – на глядачів чекає калейдоскоп італійської та української культур, смаків та барв. Буде весело, яскраво, голосно та смачно!»

«Коза Ностра» знімається на замовлення RAI Cinema (кінопідрозділу національної телерадіокомпанії Італії) та на сьогодні є найбільшою ко-продукцією між Італією та Україною.

Прем’єру заплановано на 2021 рік.

 

Довідка

Назва: KOZA NOSTRA (КОЗА НОСТРА)*

Жанр: повнометражна сімейна комедія з елементами гангстерської комедії

Хронометраж: 100 хв

Ко-продукція: Італія – Україна

Ко-продюсери: FILM UA Production (Україна), Pepito Produzioni (Італія)

Мова: італійська та українська (в українському прокаті – дубляж)

Зйомки: вересень-листопад 2020

Локації: Карпати (Івано-Франківська область), Сицилія, Рим

Готовність: березень 2021

Дата релізу: 2021, широкий прокат в Італії та Україні

Режисер: Джованні Дота

Автор ідеї: Анастасія Лодкіна

Сценаристи: Анастасія Лодкіна, Маттео Вісконті, Джованні Дота, Джулія Магда Мартінез

Продюсери: Катерина Вишневська, Марія Грація Сакка, Віктор Мирський, Августіно Сакка

Виконавчий продюсер: Сергій Демідов

Оператор: Карло Рінальді

Художник з костюмів: Маріна Роберті

Художник-постановник: Мауріціо Леонарді

Режисер монтажу: Джорджа Курра

У ролях: Ірма Вітовська (Влада Коза), Джованні Калканьо (Фредо Лагана), Джудітта Васіле (Франческа Лагана), Лоренцо Скальцо (Лука Лагана), Габріеле Чічірелло (Джанні Лагана), Юлія Соболь (Марія Спатоліні-Коза)

 

Pepito Produzioni – незалежна кіно- й телекомпанія, заснована у 2010 році. У її активі – 9 повнометражних фільмів, 13 комедійних телефільмів, 5 серіалів, з яких 3 – документальні. Компанія отримала три премії Ciak d'Oro, п’ять Nastri d'Argento, італійський Золотий Глобус та премію Давіда ді Донателло, а також Серебряного Ведмедя Berlinale 2020 за найкращий сценарій.

FILM.UA Group – найбільша у Східній Європі вертикально інтегрована група компаній у сфері кіно- і телепродакшена. Група займається розробкою, виробництвом, адаптацією, дистрибуцією та доставкою аудіовізуального контенту і надає повний спектр послуг.

------

*(прим. гра слів – не Cosa Nostra, як зветься мафіозний клан, а Koza Nostra – на честь головної героїні Влади Кози)