Новини

Стоп! Знято! Зйомки соціально-детективної драми «Відважні» завершено

• 14.09.2020

126 змін, десять місяців роботи, перерва на карантин, найбільш тривалі робочі дні по 16-17 годин, 40 епізодів – знімальний період детективу «Відважні» завершено!

Проект FILM.UA Group і каналу «Україна» став новаторським: драма «Відважні» - це перший український серіал, що розкриває тему домашнього насильства.

Пишаємося тим, що саме в нашому проєкті вперше була піднята така болісна і табуйована в суспільстві тема.

Юлія Міщенко, креативна продюсерка і головна авторка сценарію, розповіла про актуальність фільму:

«Ми живемо у суспільстві, переповненому насильством. Часто насильники – це колишні жертви: у дорослому віці вони повторюють поведінку, від якої самі страждали у дитинстві. Еволюція нашого суспільства до більш людяного і цивілізованого можлива – якщо кожен буде намагатись працювати зі своїми болючими травмами, не замовчувати свої проблеми, говорити про них. Уся наша команда вірить, що завдяки серіалу жертви насильства відчують у собі сили зупинити коло знущань і почати нове життя».

Сюжети із життя

Режисер Андрій Осмоловський розказав про нові епізоди проєкту:

«Наш світ не ідеальний, але в кожній серії «Відважних» слідчі рятуватимуть людей і допомагатимуть тим, хто страждає від тиранії та побоїв в сім’ї. До того ж кожний епізод – окремий закручений детектив. Буде і любов: головні герої шукатимуть своє щастячко, але чи стануть вони щасливими – невдовзі побачимо».

Іноді історії здаються дуже страшними, але в сюжетах нічого не вигадано.

«Усі історії - із життя, а саме - з кримінальних хронік. І що дуже важливо, після прийняття закону про домашнє насильство вже почали виносити перші рішення і вироки родинним агресорам», - розповіла головна редакторка проекту Ольга Артюх.

Також Андрій Осмоловськийпригадав про жахливий збіг:

«Якось знімаємо серію. Сценарій моторошний: про те, як над людьми знущалися, і всі тортури стрімили в Мережі. І тут хтось на майданчику каже, що подібний сюжет саме зараз показують в кримінальній хроніці на одному з каналів. У Києві поліція заарештувала злочинців, які знімали знущання над людьми і все транслювали в Інтернеті…»

І головне: завдяки нашому проєкту багато людей дізналися, що робити і куди звертатися по допомогу. Адже наприкінці кожної серії надано телефон гарячої лінії міжнародної правозахисної організації «Ла Страда», що підтримує жертв насильства.

Слідчі з суперсилою

Кожен головний герой має свій талант, можна сказати – володіє суперсилою: Інга Долинська – керівник підрозділу, уособлює розум і людяність, при цьому вона здатна побачити ситуацію цілком з усіма деталями.

Рената Маркович – досвідчений криміналіст та оперативник, вона арештовує злочинців, вміє з’являтися там, де вкрай потрібна.

Уляна – хакер, знаходить потрібну інформацію із закритих джерел.

Соломія – психолог, підтримує жертв насильства і своїх колег.

Також до підрозділу приєднався колишній військовий – Сергій Гончарук: він навчає своїх колег трюкам самозахисту, а також разом із Ренатою вистежує та затримує злочинців.

Глядачі вже знайомі з командою «Відважних» – навесні відбулася прем'єра перших серій фільму. В нових епізодах  наші супергерої розкриються по-новому. Що приховує Інга Долинська, які темні таємниці  несподівано виринуть із її минулого ? Чи зможе Рената покарати колишнього чоловіка-агресора і довести його провину у суді? Що  станеться з непокірною Уляною? Як складеться доля Соломії, яка потрапила в жахливу аварію? І чи залишиться Гончарук в підрозділі?…

До речі, акторам довелось багато чому навчитися заради своїх ролей. Наприклад, Олександра Гончарова опанувала танці на пілоні: Її героїня Соломія веде своє розслідування, потрапляє до нічного клубу «Орхідея» і вдає з себе танцівницю…

Рената, яку виконує акторка Олександра Люта, часто б’ється з чоловіками і дає відсіч будь-якому порушнику, а ще вправно боксує. Щоб бути переконливою в кадрі, Олександра постійно займалась із тренером.

Актор Андрій Мерзлікін всі трюки в сералі виконував самотужки. Колись він серйозно займався кікбоксингом, навіть став чемпіоном Криму з цього виду спорту. І зараз Андрію довелось дуже швидко все пригадати, повернувши бездоганну спортивну форму.

Цілий світ – в сьомому павільйоні FILM.UA

Спеціально для зйомок «Відважних» в сьомому павільйоні FILM.UA був побудований офіс нового підрозділу з багатьма кімнатами.

Тут розташована приймальня, кабінети Інги, Ренаті, Соломії та Уляни. Є спортзал, де займаються жінки під наглядом Гончарука. Неподалік – приміщення для допитів, СІЗО, кімната для спостереження зі склом-дзеркалом.

В офісі відділку є спеціальні гостьові апартаменти, де жінки можуть сховатися на кілька днів від своїх тиранів-чоловіків.

Також в павільйоні побудували морг, де патологоанатом проводить розтини і огляди тіл. А неподалік від моргу розташований… нічний клуб «Орхідея».

Чекаємо на прем’єру

Перші 18 серій «Відважних» вже були показані в квітні цього року на каналі «Україна». Серіал здобув високі рейтинги і любов глядачів – фільм щотижня тримав лідерство слоту за декількома аудиторіями.

Прем'єра нових серій відбудеться у листопаді. З нетерпінням чекаємо!

І вітаємо всіх, хто працював над створенням цього своєчасного і потрібного людям проекту!

Про фільм

Підрозділ з боротьби з домашнім насильством було створено на хвилі оновлення роботи правоохоронних органів. Його очолює капітан поліції Інга Миколаївна Долинська, вона боролася за створення підрозділу і розробила основні засади його роботи. Її права рука - майор Рената Маркович, криміналіст, що тривалий час співпрацювала з Інтерполом. У кожній справі Рената використовує свій досвід і кримінологічні знання, щоб докопатись до істини. Уляна Біляк - ІТ-фахівець підрозділу, здобуває для слідчих інформацію, яку неможливо швидко отримати офіційним шляхом. Соломія Дідух - психолог підрозділу, в роботі Соломія чуйна, тактовна і порядна. Але, як і кожна з чотирьох жінок-слідчих, має свій «скелет у шафі»... Відважних слідчих чекають складні та заплутані справи і непрості життєві історії. Окрім зовнішнього ворога, кожна повинна здолати і внутрішнього, подолати свій біль. І лише допомагаючи іншим, вони допоможуть собі.

Режисери: Максим Гуленко, Павло Мащенко, Андрій Осмоловський

Оператор-постановник: Володимир Остапець

Продюсери: Вікторія Корогод, Олена Канішевська, Оксана Туник, Ірина Костюк, Юлія Міщенко

Головний автор сценарію: Юлія Міщенко

Автори сценарію: Ольга Артюх, Марк Шпарбер, Антоніна Піховшек, Оксана Савченко, Тамара Нікітчина, Катерина Пекур, Тетяна Єрєскіна, Сергій та Наталя Шевченки, Інга Балицька, Лана Іваниця, Ірина Феофанова.

В ролях: Ірина Лановенко, Олександра Люта, Дар'я Петрожицька, Олександра Гончарова, Андрiй Мерзлiкiн, В’ячеслав Василюк, Олександра Польгуй, Віталій Деревянчук, Олександр Норчук, Максим Канюка, Владислав Гончаров, Ангеліна Степаненко та ін.