Новини

У Києві з'явився провулок імені британського журналіста Ґарета Джонса

Новини
• 30.07.2020

Такий проєкт сьогодні остаточно затвердила Київська комісія з питань найменувань. Ініціаторами виступили творча команда фільму «Ціна правди» та Інститут журналістики. Вирішенню питання посприяли представники Громадського руху «Київська платформа культурних ініціатив». 

Провулок розташований у Шевченківському районі Києва поруч з телевізійною вежею та Інститутом журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, між вулицями Дегтярівською та сім’ї Хохлових.

«Те, що в Києві увічнено ім'я Ґарета Джонса — це неймовірно. І це тільки частина великого процесу. Ми пишаємося тим, що наша країна, наша компанія причетні до створення фільму Аґнєшки Ґолланд. Ми пишаємось тим, що більш ніж 100 000 українських глядачів прийшли до кінотеатрів, щоб переглянути це важливе кіно. І воно стало частиною новітньої історії: про Ґарета було надруковано книжки, проведена масштабна виставка, присвячена його постаті. Кіно й у світовому прокаті має успіх: світова прем’єра відбулась на Берлінському кінофестивалі у лютому 2019 року. А цього літа фільм вийшов у Франції, де увійшов у топ кінопрокату і зібрав аж понад півтора мільйона доларів. У США відбувся діджитал-реліз проєкту, і ми щасливі, що Mr. Jones ось уже кілька тижнів входить в топ таких гігантів як Амазон і iTunes. Так, через кіно, українська історія, український досвід прямує до світової аудиторії. Дуже дякуємо КМДА за підтримку нашої  ініціативи», – продюсер стрічки Єгор Олесов.

«Символічно, що ця новина з'явилась напередодні 115-ої річниці від дня народження і 75-ої - від дня смерті Ґарета Джонса. Ґарет Джонс назавжди буде в Україні. Провулок його імені неподалік від Інституту журналістики - це також символічно. Молоді журналісти йтимуть у професію і з його  іменем», - доцентка кафедри видавничої справи та редагування Інституту журналістики, Мирослава Прихода.

Ґарет Джонс став першим іноземним журналістом, що наважився відкрити міжнародній спільноті правду про події у 1932-1933 рр. в радянській Україні: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Історичний трилер «Ціна правди», українська прем’єра якого відбулась 28 листопада 2019 року, розповідає історію журналіста Ґарета Джонса та показує найтрагічніші події України його очима.

Наразі в межах антикризового пакета від FILM.UA Group, глядачі, які не встигли переглянути фільм під час основного прокату, мають додаткову можливість побачити його на великих екранах.

Фільм «Ціна правди» – спільного виробництва Польщі (Film Produkcja за підтримки Polish Film Institute), України (Kinorob за підтримки Державного агентства України з питань кіно) та Великої Британії (Jones Boy Film). Зйомки фільму проходили в Україні, Польщі та Шотландії.

Першою країною, де відбувся кінотеатральний реліз фільму, стала Польща. Після прокату в Україні фільм був показаний у кінотеатрах Болгарії, Португалії, Великобританії, Австралії, Нової Зеландії та Франції. У США відбувся цифровий реліз.

 

Кліп на пісню «Ціна правди» у виконанні Джамали

Трейлер

Про проєкт

Facebook

Instagram

 

Про фільм.

У 1933 році вельський репортер Ґарет Джонс шукає свою наступну велику історію. Останні новини приводять його до Москви, де він знайомиться з журналісткою Адою Брукс. Ада відкриває йому очі на «радянську утопію», яка не має нічого спільного з реальністю. І Ґарет, попри смертельні погрози, розпочинає своє розслідування. Переховуючись від спецслужб СРСР, крок за кроком він розкриває правду про трагедію українського народу: Голодомор, жорстку цензуру, змову та масові репресії. Саме його викриття згодом стануть підґрунтям для роману «Колгосп тварин» Джорджа Орвелла.

Режисер: Аґнєшка Голланд

Автор сценарію: Андреа Халупа

Продюсер: Клаудія Смея, Станіслав Дзідзіч, Єгор Олесов, Ангус Ламонт, Андреа Халупа

У ролях: Джеймс Нортон, Ванесса Кірбі, Пітер Сарсгаард, Джозеф Моул, Кеннет Кренем, Яків Ткаченко, Олег Драч, Володимир Федорук, Анна Шайдюк, Анастасія Чала, Аліна Ковальська та інші

Світова прем’єра: 10 лютого 2019

Прем’єра в Україні: 28 листопада 2019

Дистриб’ютор в Україні: MMD UA и FILM.UA Distribution

Міжнародний дистриб’ютор:  WestEnd Films

Генеральний медіапартнер: канал «Україна»