Новини

“ЧЕРКАСИ” ПРОДОВЖУЮТЬ ЧИНИТИ ОПІР ТА ПОВЕРТАЮТЬСЯ В КІНОТЕАТРИ

Новини
• 01.07.2020

На великих кіноекранах України поновлюються покази фільму “Черкаси” - воєнної екшн-драми про останній український корабель у Криму. Прокат стрічки здійснює FILM.UA Distribution, що входить до складу FILM.UA Group. 

  27 лютого 2020 року розпочався кінотеатральний прокат художньої стрічки режисера Тимура Ященка “Черкаси”. В фільмі розповідається про однойменний морський тральщик, що був заблокований російськими військами в бухті озера Донузлав під час анексії Криму, три тижні чинив опір ворогу і став єдиним з 9 українських кораблів, що не спустив державний прапор. “Черкаси” були створені компанією MKK Film Service за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Військово-морських сил Збройних сил України.

  Як відомо, у зв’язку з пандемією коронавірусу 12 березня було оголошено загальнонаціональний карантин, і кінотеатри по всій країні вимушені були зачинитись. Відповідно, кінотеатральні покази “Черкас”, що тривали лише два тижні, були припинені.

   Згідно постанови Кабміну про карантинні обмеження, з 2 липня кінотеатри можуть знову відкриватись (з дотриманням чітких вимог Кабміну та МОЗ), і “Черкаси” повертаються на великі екрани. Доцільність відновлення кінотеатральних показів цієї воєнно-морської стрічки підкріплюється актуальністю зображуваних в фільмі подій, суттєвою кількістю схвальних відгуків під час показів, неповним покриттям глядацького попиту за короткий докарантинний період прокату фільму, а головне - великою кількістю запитів щодо поновлення кінопоказів “Черкас” від жителів різних регіонів країни.

“Черкаси” - надважливий фільм для нашої кінокомпанії MKK Film Service (прим. - виробник фільму), і ми дуже вдячні дистриб’ютору і кінотеатрам, що маємо змогу продовжити прокат. Під час карантину ми чи не щодня отримували звернення де і коли можна переглянути «Черкаси». І ось нарешті маємо дату повторного старту, та сподіваємось, що якомога більше кінотеатрів візьмуть фільм в свій репертуар, бо сама історія, чудова операторська робота Юри Дуная і магічна музика Антона Байбакова заслуговують на великі екрани - ділиться очікуваннями продюсерка фільму Марта Лотиш

  Дистрибуцією картини займається компанія FILM.UA Distribution (FILM.UA Group), для якої це стане першим досвідом самостійного прокату художнього фільму на теренах України. 

 “Карантин підкосив всі сфери бізнесу, і кіногалузь не стала вийнятком, - багато українських фільмів були вимушені перенести дати своїх релізів на невизначений термін. Особливо прикро за такі фільми, як “Черкаси”, прокат яких обірвався, не встигнувши охопити більшу частину своєї аудиторії. Через це, а також виходячи із досить суттєвого ажіотажу навколо стрічки, ми поставили собі за мету - за будь-яких обставин повернути цю потужну кінооповідь на великі екрани, коли б це не було. Не дарма неофіційним слоганом фільму є “Черкаси будуть чинити опір”, тому ми просто не могли діяти якось інакше.”- розповідає керівниця напрямку кінотеатральної дистрибуції FILM.UA Group Надія Коротушка.

  Актуальна інформація про сеанси картини “Черкаси” буде розміщуватись на офіційній сторінці фільму в мережі facebook.

  Важливо відмітити, що дистриб’ютор та виробник фільму відповідально ставляться до епідеміологічної ситуації, що склалася в країні, та закликають дотримуватись усіх правил і рекомендацій МОЗ під час відвідування кінотеатрів. 

  Варто додати, що крім воєнної екшн-драми “Черкаси”, FILM.UA Distribution пропонує кінотеатрам України до прокату свій “антикризовий пакет”. До нього входять найуспішніші повнометражні фільми виробництва FILM.UA Group, а саме анімація “Викрадена Принцеса: Руслан і Людмила”, фентезі “Сторожова Застава”, історичний екшн “Захар Беркут”, історичний трилер “Ціна Правди”, комедія “Скажене Весілля” та “Скажене Весілля 2”. Кожен кінотеатр може обрати будь-які фільми із цього переліку, демонструвати їх на зручних для себе умовах, а весь прибуток від реалізованих квитків залишатиме собі.

Довідка

Синопсис: Лютий 2014 року. Починається окупація Кримського півострову. Мінний тральщик «Черкаси» разом з іншими українськими кораблями заблокований в озері Донузлав — шлях до моря перекритий затопленими судами російського флоту. Це пастка. Наші кораблі починають здаватися росіянам. Здається, іншого виходу просто нема.

Фільм засновано на реальних подіях. Історія останнього українського корабля у Криму, який чинив опір і продовжував відважну боротьбу.

 Режисер-постановник: Тимур Ященко

Оператор: Юрій Дунай

Продюсери: Марта Лотиш, Ірина Клименко

Автори сценарію: Тимур Ященко, Роберт Квільман

Жанр: воєнна екшен-драма

Художник-постановник: Олексій Величко

Звукорежисер: Володимир Третяков, Фарід Мбайдін

Композитори: Антон Байбаков

Вокал: Катя Chilly Group 432 Гц

Режисер монтажу: Олександр Чорний

Художник по гриму: Марія Пилунська

Художник по костюмах: Дарія Кочнєва

Другий режисер: Дарина Лукашенко

У ролях: Роман Семисал, Дмитро Сова, Євген Ламах, Олег Щербина, Руслан Коваль, Євген Авдєєнко, Вадим Лялько, Віталіна Біблів

Виробник: ТОВ «МКК фільм сервіс» (Україна), Inter Media LLC (Польща), за підтримки Державного агентства України з питань кіно

Хронометраж: 104 хв.